Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Reprezentační ples městského obvodu Ostrava-Jih

Ostrava-Jih |

Plesová sezóna je tady a tak vás právě teď zavedeme na už 27. reprezentační ples městského obvodu Ostrava-Jih, který se tradičně konal v kulturním domě Akord v Zábřehu.

Kulturní dům Akord se oblékl do svátečního. Už tradičně patřil reprezentačnímu plesu obvodu Ostrava-Jih a nesl se v duchu oslav stoletého výročí naší republiky. Napovídala tomu i výzdoba v barvách trikolory.

Opět jsou vyprodané sály, jsem za to rád. Je to poslední akce, která probíhá v duchu oslav 100 let Československa. I hlavní host Vašo Patejdl je vlastně  toho svědkem. Přivítali jsme zde také návštěvu z přátelských Košic-západ. Je tady pan starosta. Pochopitelně k tomuto výročí je laděna i výzdoba, občerstvení a další věci, program,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

“Jsem velmi rád, že jsme byli pozvaní na tento ples, který má jak vím, bohatou tradici. Já jsem v podstatě nově zvoleným starostou v městské části Košice západ, partnerské městské části Ostrava-Jih a toto je takové úvodní setkání a věřím v to, že budeme dál pokračovat v dobré spolupráci s městskou částí. Můžeme uvažovat i o založení takové tradice. Zatím my ples neorganizujeme jako městská část, ale je to velmi dobrý nápad. Děkuji velmi pěkně za tip,” říká Marcel Vrchota, starosta městské části Košice-Západ

Reprezentační ples začal jak jinak než společenským tancem. A lidé se na něm nejen dobře bavili, ale ve stánku s nápoji mohli dobrovolnou částkou přispět i na dobrou věc. 

“Jako společnost podporujeme spoustu aktivit, podporujeme od dětí až po seniory. Tentokrát jsme se rozhodli podpořit Domov důchodců na Čujkovové, protože hold všichni stárneme, tenhle typ služeb budeme podporovat a potřebovat jednou sami pro sebe,” hovoří Přemysl Kovář, člen dozorčí rady

Program plesu byl velmi pestrý, hlavní hvězdou byl Vašo Patejdl a nechyběla ani ohromující světelná show

Chodíme pravidelně a líbí se nám tady.”

“Pravidelně a všude a dlouho. Je tady moc příjemně a vám přejeme taky dobrý večer.”

“Můžu říct, že jsem tady poprvé. Atmosféra zatím je moc dobrá a samozřejmě návštěvníci jsou přívětiví. “

“Zatím dobrá, pomaličku se to rozjíždí, uvidíme, co bude potom.” 

“Já myslím že taky super. Zatím jsme na začátku, tak uvidíme, jak to bude pokračovat. 

Každý rok chodíme, stabilně už asi 5.rok.”

“Zatím dobrý, před chvilkou jsme přišli a už jsme tady potřetí, 3.rok teda za sebou a dobrý.”

Ples se vydařil po všech stránkách a navíc byli lidé byli opravdu štědří. Na Domov důchodců přispěli téměř 8mi tisíci korunami.

Nahlásit chybu


K tématu

Hokejový juniorský reprezentant ČR Matteo Kočí navštívil svou ZŠ Prameny v Karviné

16. ledna 2024 15:26 | Karviná | Monika Danková

Hokejový reprezentant Matteo Kočí se na chvíli vrátil do Základní školy Prameny, kterou navštěvoval do 4. třídy. Po mimořádně vydařeném úspěchu na Mistrovství světa ve Švédsku, kde s týmem vybojoval bronz, ho vítala plná tělocvična malých fanoušků.

Čeští travní lyžaři odstartovali sezonu na Svinci, o reprezentaci bojuje i zdejší svěřenec

31. května 2023 16:21 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na novojičínském Svinci odstartovali sezonu travní lyžaři. O víkendu se zde jel, i za účasti domácích lyžařů, první letošní závod Českého poháru.

Po skončeném MS v hokeji juniorů ve Švédsku navštívil Matteo Kočí svou ZŠ v Karviné

15. ledna 2024 16:26 | Celý MS kraj | Monika Danková

Hokejový reprezentant Matteo Kočí se na chvíli vrátil do Základní školy Prameny, kterou navštěvoval do 4. třídy. Po mimořádně vydařeném úspěchu na Mistrovství světa v hokeji juniorů ve Švédsku, kde s týmem vybojoval bronz, ho vítala plná tělocvična malých fanoušků.


Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Baník Karvinou neporazil, i když dvakrát vedl

Dnes 9:56 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Je dost možné, že 12 a půl tisíce fanoušků Baníku Ostrava vidělo na vlastní oči gól roku. Brazilec Everton jej vstřelil z vlastní poloviny hřiště. Ani tento skvostný počin ale na vítězství Ostravanů proti Karviné nestačil. Derby skončilo remízou 2:2.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Diamantová svatba. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si po 60 letech opět řekli své ano

Nejdříve zlatou, teď diamantovou. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si opět řekli své ano. Tentokrát po 60 letech od svatby.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Reprezentační ples městského obvodu Ostrava-Jih
Vydáno 30. ledna 2019 22:54, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Plesová sezóna je tady a tak vás právě teď zavedeme na už 27. reprezentační ples městského obvodu Ostrava-Jih, který se tradičně konal v kulturním domě Akord v Zábřehu.

Kulturní dům Akord se oblékl do svátečního. Už tradičně patřil reprezentačnímu plesu obvodu Ostrava-Jih a nesl se v duchu oslav stoletého výročí naší republiky. Napovídala tomu i výzdoba v barvách trikolory.

Opět jsou vyprodané sály, jsem za to rád. Je to poslední akce, která probíhá v duchu oslav 100 let Československa. I hlavní host Vašo Patejdl je vlastně  toho svědkem. Přivítali jsme zde také návštěvu z přátelských Košic-západ. Je tady pan starosta. Pochopitelně k tomuto výročí je laděna i výzdoba, občerstvení a další věci, program,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

“Jsem velmi rád, že jsme byli pozvaní na tento ples, který má jak vím, bohatou tradici. Já jsem v podstatě nově zvoleným starostou v městské části Košice západ, partnerské městské části Ostrava-Jih a toto je takové úvodní setkání a věřím v to, že budeme dál pokračovat v dobré spolupráci s městskou částí. Můžeme uvažovat i o založení takové tradice. Zatím my ples neorganizujeme jako městská část, ale je to velmi dobrý nápad. Děkuji velmi pěkně za tip,” říká Marcel Vrchota, starosta městské části Košice-Západ

Reprezentační ples začal jak jinak než společenským tancem. A lidé se na něm nejen dobře bavili, ale ve stánku s nápoji mohli dobrovolnou částkou přispět i na dobrou věc. 

“Jako společnost podporujeme spoustu aktivit, podporujeme od dětí až po seniory. Tentokrát jsme se rozhodli podpořit Domov důchodců na Čujkovové, protože hold všichni stárneme, tenhle typ služeb budeme podporovat a potřebovat jednou sami pro sebe,” hovoří Přemysl Kovář, člen dozorčí rady

Program plesu byl velmi pestrý, hlavní hvězdou byl Vašo Patejdl a nechyběla ani ohromující světelná show

Chodíme pravidelně a líbí se nám tady.”

“Pravidelně a všude a dlouho. Je tady moc příjemně a vám přejeme taky dobrý večer.”

“Můžu říct, že jsem tady poprvé. Atmosféra zatím je moc dobrá a samozřejmě návštěvníci jsou přívětiví. “

“Zatím dobrá, pomaličku se to rozjíždí, uvidíme, co bude potom.” 

“Já myslím že taky super. Zatím jsme na začátku, tak uvidíme, jak to bude pokračovat. 

Každý rok chodíme, stabilně už asi 5.rok.”

“Zatím dobrý, před chvilkou jsme přišli a už jsme tady potřetí, 3.rok teda za sebou a dobrý.”

Ples se vydařil po všech stránkách a navíc byli lidé byli opravdu štědří. Na Domov důchodců přispěli téměř 8mi tisíci korunami.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000017072/reprezentacni-ples-mestskeho-obvodu-ostravajih