Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ples Jižního města v duchu Stardance trhal rekordy v návštěvnosti

Ostrava-Jih |

Kulturní dům Akord patřil už 28.ročníku reprezentačního plesu městského obvodu Ostrava.Jih. Byl opravdu velkolepý a my vás na něj právě teď zavedeme.

Plesová sezóna vrcholí a na Jihu byl jejím šperkem reprezentační ples městského obvodu, který byl hvězdný a nesl se v duchu Stardance. Zájem o něj byl obrovský.

“Museli jsme rozšířit veškeré prostory, které byly k dispozici, abychom uspokojili veškerou poptávku po vstupenkách. Dnešním večerem nás provede Moondance Orchestra se sólistkou Dášou a předtančení bude provádět Matouš Ruml jakožto účastník poslední řady Stardance. Takže se všichni moc těšíme a věříme, že se všichni budou báječně bavit a užijí si dnešní pěkný večer,” říká Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

“Je tady opět více lidí. Máme otevřené 3 sály, pozvali jsme si tady známou Moondance Orchestra a díky tomu, že je přestupný rok a zvolili jsme termín plesu 28., tak máme v tomto roce o jeden den navíc a je to ten zítřek, takže věřím, že se budeme bavit všichni až do nového rána. Pochopitelně jsme rádi, že naše plesy jsou oblíbené a účastní se stále více občanů Jihu, či jiných míst naší Ostravy,” má radost Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Hlavní hvězdou plesu byl populární herec Matouš Ruml, který před Stardance neměl plesy moc rád, protože společenské tance zkrátka neuměl.

“To byl jeden ze záměrů, proč jsem šel do Stardance, že můžu se svoji ženou pak jako obrážet plesy. Takže teď si je začínám užívat konečně. Na škole jsme měli jako scénický nebo moderní tanec, ale to se s tím standardním, s latinou nedá srovnat, nebo to, co se tančí na plesech. Já si užívám to, že pohyb mám celkově rád, takže mě to potkává i v divadelních rolích, nebo muzikálech a to mě baví, ta pestrost toho, že můžu jednou se hýbat , jednou si jít zatancovat a jednou jenom si hrát činohru poctivou a to mě na tom baví,” říká Matouš Ruml, herec

Návštěvníky reprezentačního plesu pobavil i kouzelník a komik Richard Nedvěd, který vystoupil nejen s novinkami, ale i staronovinkami. 

“Mám i staronovinky, že si můžu vzít třeba tužku a protáhnou normálně tohle. Chcete si vyzkoušet? No a nějaká novinka bude dneska, nebudu říkat dopředu samozřejmě. Já vám ukážu něco tady. Tomu se říká tančící balónek,” předvádí svá kouzla Richard Nedvěd, kouzelník a komik

“Báječné. Jsem tady poprvé.”

“Nejsme odsud a je to perfektní, je tady super hudba, ale málo prostoru na tancování. Ale jinak je to boží.”

“Jak říká manželka, víc prostoru na tancování by bodlo, ale kapela je úžasná.Bavíme se dobře.”

“Líbí se nám tu moc, jsem tady už asi popáté a příště přijdeme zase, jestli nás pan starosta pozve.”

“My jsme letos poprvé a skvělé.”

Je to vynikající, super atmosféra, perfektní.Chodíme pravidelně každý rok. A těšíme se. 

Ples si všichni dosytosti užili. Jeho součástí byla i spousta dobrého jídla a pití, nechyběla bohatá tombola, fotokoutek a skvělá atmosféra. 

Nahlásit chybu


Ostrava a Katovice chtějí vysokorychlostní propojení co nejdříve. Vlaky pojedou jen 40 minut

Včera 9:12 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě v Nové radnici se uskutečnilo velmi důležité jednání mezi vedením města, dopravními odborníky a zástupci Katovic. Týkalo se chystaného projektu vysokorychlostní železnice, která by měla propojit Ostravu s Polskem. Stavba by měla začít už za šest let.

Mladý řidič srazil chodkyni, další boural do svodidel. Jiný otočil dodávku na střechu

Včera 14:32 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Mladý řidič BMW ročníku 2007 srazil v Krnově o rok mladší chodkyni. Další devatenáctiletý řidič naboural u Velké Polomi do svodidel. Zraněna byla i jeho o rok mladší spolujezdkyně. A u Lichnova na Bruntálsku havaroval osmadvacetiletý řidič s dodávkou. Ta se přetočila několikrát přes střechu. U Dolní Suché také naboural 22letý řidič do mostu.

Novojičíňáci elektro třídí, k dobrým číslům pomáhá i soutěž škol

Včera 8:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ekosoutěž ve sběru nefunkčních elektrospotřebičů se pro základní školy v Novém Jičíně koná osmnáct let. Letos děti shromáždily více než 11 tisíc kusů drobných elektrozařízení. Pomáhají tak v podobné soutěži k vítězství i samotnému městu.

22letý řidič narazil v Dolní Suché do mostu, z auta ho museli vyprostit hasiči

Včera 13:23 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Ze zatím neznámých důvodů narazil řidič do pilíře železničního mostu. Hasiči ho museli vyprostit pomocí speciální techniky. Utrpěl poranění zad a vážné zranění nohy.

Masturboval před nezletilou dívkou v tramvaji. Kriminalisté z Ostravy hledají výtržníka

Včera 8:13 | Ostrava-město | Anna Břenková

Poznáváte ho? Policie se obrací na veřejnost s prosbou o ztotožnění muže, který masturboval přímo v tramvaji. Měl se uspokojovat před nezletilou dívkou. Událost se stala 28. dubna odpoledne v Ostravě-Přívoze.

Do sbírky dopravního podniku přibyli dva krasavci. Ikonická té-trojka a Škoda 706

8. června 2026 8:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravský dopravní podnik se pochlubil dvěma novými unikáty ve své sbírce historických vozidel. Byla totiž dokončena renovace slavné tramvaje T3 a také autobusu Škoda 706, které se stanou chloubami chystaného Světa dopravy.

V nemocnici v Českém Těšíně cvičily záchranné složky zásah při požáru

Včera 12:45 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Na lůžkovém oddělení začala hořet powerbanka a prostory se zaplnily kouřem. Do nemocnice v Českém Těšíně se v pondělí 8. června sjely všechny záchranné složky, aby si vyzkoušely společný zásah. Hasiči, zdravotníci i policisté trénovali záchranu pacientů a koordinaci při události s velkým počtem zraněných. Cvičení potvrdilo, že jsou všichni na podobné situace dobře připraveni.

Senioři v Čeladné trénují tělo a teď i paměť pod vedením odborné lektorky

Včera 9:23 | Čeladná | Petra Dorazilová

Pátky v květnu a červnu patří v Senior Club v Čeladné kurzu trénování paměti. Lekce jsou podpořeny jak z rozpočtu obce, tak Moravskoslezského kraje.

Tajemství hradiště nabídlo zábavu, historii i setkání krajských kulturních příspěvkových organizací

8. června 2026 20:10 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře se opět stal místem, kde se historie prolínala se zábavou. Tradiční akce Tajemství hradiště přilákala rodiny s dětmi i milovníky dávných časů. Kulturní příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje si připravily řadu interaktivních aktivit, díky kterým si návštěvníci mohli vyzkoušet archeologii, tradiční řemesla nebo historické hry. Jedním z největších lákadel byl nový model středověkého jeřábu, který přivezlo Muzeum Novojičínska.

Město opravuje tři domy v historickém centru

8. června 2026 8:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Lešení pokrylo dva historické domy v městské památkové rezervaci. Majitelem je město a v obou případech nechává rekonstruovat krovy a střechy, případně fasádu. Práce také už od loňska pokračují i v městském domě U Bílého Anděla.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Zahradní slavnost v Antošovicích spojila seniory, rodiny i zaměstnance

Areál antošovického domova pro seniory provonělo grilované maso a zaplnil ho smích. Konala se zde zahradní slavnost. Ta je určená jak pro samotné klienty, tak pro jejich rodiny a zaměstnance.

Nové komunitní centrum na Liščině otevřelo dveře. Oslavu spojilo s Dnem dětí

Děti a mládež v Ostravě-Hrušově mají nové místo pro setkávání. Komunitní centrum Liščina slavnostně otevřelo své dveře. Nová budova bude vzdělávat a bavit.

ZŠ Komenského v Porubě slaví 70 let. Výročí připomněla Zahradní slavnost

Včera 14:35 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Základní škola Komenského v Ostravě-Porubě si připomíná 70 let od svého založení. Kulaté jubileum oslavila tradiční Zahradní slavností s bohatým programem.

Beats for Love bude nejdražší v historii - pro pořadatele i návštěvníky

Začátek července bude v Ostravě patřit milovníkům taneční hudby. Uskuteční se totiž další ročník hudebního festivalu Beats for Love a pořadatelé slibují, že bude zase lepší než ten předchozí. Součástí festivalu jsou i kempy a ten nejoblíbenější je u Slezskoostravského hradu.

Žáci základních škol z Ostravy-Jihu opět předvedli své talenty v Luně

Včera 10:04 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Kino Luna v Ostravě-Zábřehu hostilo už čtvrté finále Talent Show. Soutěž pro základní školy městského obvodu Jih letos přinesla novinku – vůbec poprvé byla součástí soutěže také výtvarná část. Ocenění získali mimo jiné i možnost vystoupit na festivalu Slavnosti Jihu.

Běžecký zážitek ve třech kolech dětem ze ZŠ Ostravy-Jihu nabídl Running Cup Ostrava

Včera 9:41 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Running Cup Ostrava přinesl dětem zajímavou běžeckou výzvu. Atletický klub SSK Vítkovice ve spolupráci s městským obvodem Ostrava-Jih připravil atraktivní tříkolový pohár běžeckých závodů na různých místech Městského stadionu v Ostravě-Vítkovicích.

Ples Jižního města v duchu Stardance trhal rekordy v návštěvnosti
Vydáno 4. března 2020 18:40, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Kulturní dům Akord patřil už 28.ročníku reprezentačního plesu městského obvodu Ostrava.Jih. Byl opravdu velkolepý a my vás na něj právě teď zavedeme.

Plesová sezóna vrcholí a na Jihu byl jejím šperkem reprezentační ples městského obvodu, který byl hvězdný a nesl se v duchu Stardance. Zájem o něj byl obrovský.

“Museli jsme rozšířit veškeré prostory, které byly k dispozici, abychom uspokojili veškerou poptávku po vstupenkách. Dnešním večerem nás provede Moondance Orchestra se sólistkou Dášou a předtančení bude provádět Matouš Ruml jakožto účastník poslední řady Stardance. Takže se všichni moc těšíme a věříme, že se všichni budou báječně bavit a užijí si dnešní pěkný večer,” říká Hana Tichánková, místostarostka MOb Ostrava-Jih

“Je tady opět více lidí. Máme otevřené 3 sály, pozvali jsme si tady známou Moondance Orchestra a díky tomu, že je přestupný rok a zvolili jsme termín plesu 28., tak máme v tomto roce o jeden den navíc a je to ten zítřek, takže věřím, že se budeme bavit všichni až do nového rána. Pochopitelně jsme rádi, že naše plesy jsou oblíbené a účastní se stále více občanů Jihu, či jiných míst naší Ostravy,” má radost Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Hlavní hvězdou plesu byl populární herec Matouš Ruml, který před Stardance neměl plesy moc rád, protože společenské tance zkrátka neuměl.

“To byl jeden ze záměrů, proč jsem šel do Stardance, že můžu se svoji ženou pak jako obrážet plesy. Takže teď si je začínám užívat konečně. Na škole jsme měli jako scénický nebo moderní tanec, ale to se s tím standardním, s latinou nedá srovnat, nebo to, co se tančí na plesech. Já si užívám to, že pohyb mám celkově rád, takže mě to potkává i v divadelních rolích, nebo muzikálech a to mě baví, ta pestrost toho, že můžu jednou se hýbat , jednou si jít zatancovat a jednou jenom si hrát činohru poctivou a to mě na tom baví,” říká Matouš Ruml, herec

Návštěvníky reprezentačního plesu pobavil i kouzelník a komik Richard Nedvěd, který vystoupil nejen s novinkami, ale i staronovinkami. 

“Mám i staronovinky, že si můžu vzít třeba tužku a protáhnou normálně tohle. Chcete si vyzkoušet? No a nějaká novinka bude dneska, nebudu říkat dopředu samozřejmě. Já vám ukážu něco tady. Tomu se říká tančící balónek,” předvádí svá kouzla Richard Nedvěd, kouzelník a komik

“Báječné. Jsem tady poprvé.”

“Nejsme odsud a je to perfektní, je tady super hudba, ale málo prostoru na tancování. Ale jinak je to boží.”

“Jak říká manželka, víc prostoru na tancování by bodlo, ale kapela je úžasná.Bavíme se dobře.”

“Líbí se nám tu moc, jsem tady už asi popáté a příště přijdeme zase, jestli nás pan starosta pozve.”

“My jsme letos poprvé a skvělé.”

Je to vynikající, super atmosféra, perfektní.Chodíme pravidelně každý rok. A těšíme se. 

Ples si všichni dosytosti užili. Jeho součástí byla i spousta dobrého jídla a pití, nechyběla bohatá tombola, fotokoutek a skvělá atmosféra. 

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000019367/ples-jizniho-mesta-v-duchu-stardance-trhal-rekordy-v-navstevnosti