Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hluk, nepořádek, opilci. Ostrava chce vyhláškou regulovat provoz problémových podniků

Ostrava-Jih |

Nonstopy a hladová okénka v Ostravě jsou místem, kde se často setkávají hlučné a opilé skupinky. Navíc dělají v okolí nepořádek. Vedení města se proto rozhodlo, že připraví vyhlášku, která by provoz problémových provozoven regulovala.

Ostravský magistrát chystá novou obecně závaznou vyhlášku, kterou chce reagovat na problémy s rušením veřejného pořádku v různých částech města. Jako první na tento nešvar vedení města upozornil městský obvod Ostrava - Jih.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “My jsme skutečně rádi, že vedení města zareagovalo na podnět městského obvodu Ostrava-Jih na to, aby se schválila nová vyhláška, která by měla kompetenci k omezení provozní doby problémových restauračních zařízení na území města Ostravy. My jako městský obvod Ostrava-Jih už v tuto chvíli dáváme dohromady konkrétní podněty na místa, jejichž provoz dlouhodobě obtěžuje a trápí naše občany a narušuje klidné soužití.”

Nápad se zamlouvá i lidem v městské části Mariánské Hory a Hulváky. Na tento popud v minulých dnech proti nonstopům dokonce sepsali petici, ve které požadují, aby se v létě zavíraly v 9 a v zimě v 10 hodin večer.

Kateřina Rosandićová, organizátorka petice: "Je to neúnosné. Každý den potkáváme drogové dealery, běžně na ulicích prodávají drogy, dokonce je nabízejí i nám, přímo na ulicích fetují. Nejhorší je, když se podíváte z okna, on si dá dávku a hned se vykálí. Denně jsou vykradená auta, vykradené provozovny. Prostě občané mají strach. Máme strach vycházet hlavně večer."

Problémová místa a podniky už vybírá i Poruba, která řeší problémy hlavně s hlučnými hosty restaurací uvnitř sídlišť, kteří v noci často postávají venku. Podněty obvodů sbírá magistrát, který bude vyhlášku připravovat.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Ten proces byl zahájen, potrvá několik měsíců. Samozřejmě musíme velmi pečlivě vážit, abychom tím neomezili podnikání poctivých podnikatelů, kteří nic zlého nepáchají. Jde nám skutečně o opatření, které by vstoupilo v platnost až skutečně v situaci, kdyby, jak jsem naznačil, někde ty problémy byly. To znamená, kdyby se tam shlukovali nějací živlové, působili tam nepořádek, hluk a podobně.”

Podobná vyhláška už platí v Karviné a Havířově, kde regulují provoz hladových oken bez vstupu dovnitř obchodu.

Nahlásit chybu


K tématu

Miliony za pokuty na obchvatu Frýdku-Místku. Řeší se varianty návratu plné rychlosti

17. července 2025 14:33 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Omezení rychlosti na obchvatu Frýdku-Místku vyvolává velké diskuze. Ozval se přímo ministr dopravy, který jednal s primátorem. A vypadá to, že se najde nový kompromis. Na pokutách už se vybralo několik milionů korun.

Na obchvatu Frýdku-Místku přes den 130 km/h a v noci 80 km/h. ŘSD potvrdilo změny rychlosti

31. července 2025 11:54 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Na obchvat Frýdku-Místku se vrací plná povolená rychlost 130 kilometrů v hodině. Omezení, které bylo zavedeno kvůli nadměrnému hluku, bude dál platit pouze v nočních hodinách. Problém by měl být technicky vyřešen do konce letošního roku.

Přes den 100 km/h, v noci 80 km/h. Další omezení kvůli hluku na obchvatu Frýdku-Místku

14. července 2025 13:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic muselo opět upravit rychlosti v problematickém úseku na obchvatu Frýdku-Místku. Přes den se tady jezdí maximálně stovkou, v noci jen osmdesátkou. A dál pracuje na řešení problému s hlukem. Město s dalším omezením nesouhlasí, ale nijak ho neovlivní.


Novojičíňáci elektro třídí, k dobrým číslům pomáhá i soutěž škol

Ekosoutěž ve sběru nefunkčních elektrospotřebičů se pro základní školy v Novém Jičíně koná osmnáct let. Letos děti shromáždily více než 11 tisíc kusů drobných elektrozařízení. Pomáhají tak v podobné soutěži k vítězství i samotnému městu.

Masturboval před nezletilou dívkou v tramvaji. Kriminalisté z Ostravy hledají výtržníka

Poznáváte ho? Policie se obrací na veřejnost s prosbou o ztotožnění muže, který masturboval přímo v tramvaji. Měl se uspokojovat před nezletilou dívkou. Událost se stala 28. dubna odpoledne v Ostravě-Přívoze.

Do sbírky dopravního podniku přibyli dva krasavci. Ikonická té-trojka a Škoda 706

Včera 8:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravský dopravní podnik se pochlubil dvěma novými unikáty ve své sbírce historických vozidel. Byla totiž dokončena renovace slavné tramvaje T3 a také autobusu Škoda 706, které se stanou chloubami chystaného Světa dopravy.

Senioři v Čeladné trénují tělo a teď i paměť pod vedením odborné lektorky

Dnes 9:23 | Čeladná | Petra Dorazilová

Pátky v květnu a červnu patří v Senior Club v Čeladné kurzu trénování paměti. Lekce jsou podpořeny jak z rozpočtu obce, tak Moravskoslezského kraje.

Tajemství hradiště nabídlo zábavu, historii i setkání krajských kulturních příspěvkových organizací

Včera 20:10 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Archeopark v Chotěbuzi-Podoboře se opět stal místem, kde se historie prolínala se zábavou. Tradiční akce Tajemství hradiště přilákala rodiny s dětmi i milovníky dávných časů. Kulturní příspěvkové organizace Moravskoslezského kraje si připravily řadu interaktivních aktivit, díky kterým si návštěvníci mohli vyzkoušet archeologii, tradiční řemesla nebo historické hry. Jedním z největších lákadel byl nový model středověkého jeřábu, který přivezlo Muzeum Novojičínska.

Město opravuje tři domy v historickém centru

Včera 8:53 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Lešení pokrylo dva historické domy v městské památkové rezervaci. Majitelem je město a v obou případech nechává rekonstruovat krovy a střechy, případně fasádu. Práce také už od loňska pokračují i v městském domě U Bílého Anděla.

Radnice Ostravy-Jihu vyčlenila milion na pomoc handicapovaným

Včera 13:22 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Obyvatelé Ostravy-Jihu se zdravotním postižením budou mít nově možnost získat finanční podporu na pořízení zdravotních pomůcek, které jim usnadní každodenní život. Radnice na tento program letos vyčlenila milion korun.

Městská policie v Karviné zavádí několik novinek

Včera 11:38 | Karviná | Richard Kutěj

Obyvatelé Karviné budou v ulicích potkávat více strážníků. Městská policie od června zavádí několik nových opatření zaměřených na bezpečnost a prevenci.

Osoblažská úzkokolejka zahájila v Třemešné první jízdou svou letošní sezónu

7. června 2026 16:34 | Bruntál | Karel Soukop

Svou letní sezónu právě zahájila také Osoblažská úzkokolejka na trati z Třemešné do Osoblahy. Slavnostní okamžik si nenechaly ujít davy návštěvníků ze širokého okolí. Úzkokolejka v podhůří Jeseníků je jediná v Česku, která jezdí bez přerušení.

V Návsí se debatovalo nejen o energetické budoucnosti regionu

Včera 12:03 | Návsí | Libor Běčák

Zajímavou regionální akci nazvanou Místní den pro klima a energii pořádala radnice v Návsí ve svém volnočasovém areálu.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Dům umění v Ostravě slaví 100 let. Návštěvníky přilákaly výstavy, workshopy i velkolepý program

Včera 20:23 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Dům umění v Ostravě si připomněl významné jubileum. Oslavy 100 let existence přilákaly stovky návštěvníků všech generací. Před galerií vzniklo živé kulturní centrum s výtvarnými workshopy, programem pro děti i dospělé, hudbou a dobrým jídlem. Hlavním bodem dne byla vernisáž výstavy Stopa, která představuje nejvýznamnější okamžiky historie galerie.

Děti a mládež v Ostravě-Hrušově mají nové místo pro setkávání. Komunitní centrum Liščina zahájilo provoz

Místo zchátralé budovy moderní dřevostavba plná života. Nové komunitní centrum Liščina v Ostravě-Hrušově zahájilo provoz ve velkém stylu. První den otevřených dveří totiž spojilo s oslavou Dne dětí.

Slavnosti Jihu 2026 budou větší, živější a nabitější

Včera 13:40 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Dny plné hudby, nezapomenutelných vystoupení a jedinečné atmosféry roztančí obvod od 19. do 21. června. Festival Slavnosti Jihu se bude konat tradičně na zábřežském hřišti Svazácká a letos mají být větší, živější a nabitější.

SDH z Ostravy-Hrabůvky zve na Den s hasiči

Včera 13:30 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

V sobotu 13. června od 14 hodin ožije hasičská zbrojnice v Ostravě-Hrabůvce odpolednem plným zábavy. Děti se mohou těšit na soutěže, úkoly a hasičské aktivity. Pro rodiče bude připraveno občerstvení nebo příjemné posezení. Chybět nebude ani moderátor, který celou akcí provede a postará se o skvělou náladu. Den plný zábavy, techniky, smíchu a hasičské atmosféry se bude konat na ulici Hasičská 34.

Infocentrum na Náměstí Ostrava-Jih pomáhá už 6 let. Ročně obslouží až 100 tisíc lidí

Včera 12:49 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Infocentrum na Náměstí Ostrava-Jih v Hrabůvce v červnu slaví šest let svého provozu. Za dobu své existence se stalo přirozeným centrem, kam si lidé chodí pro informace a tipy na zajímavé aktivity ve městě. Je zde také umístěn veřejně přístupný defibrilátor, který může v případě náhlé zástavy srdce pomoci k záchraně života.

ZŠ z Ostravy-Jihu jsou líhní mladých talentů. Potvrdil to už 4. ročník Talent show v Luně

Včera 9:59 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Kino Luna v Ostravě-Zábřehu hostilo už čtvrté finále Talent Show. Soutěž pro základní školy městského obvodu Jih letos přinesla novinku – vůbec poprvé byla součástí soutěže také výtvarná část. Ocenění získali mimo jiné i možnost vystoupit na festivalu Slavnosti Jihu.

Hluk, nepořádek, opilci. Ostrava chce vyhláškou regulovat provoz problémových podniků
Vydáno 10. srpna 2021 16:47, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Nonstopy a hladová okénka v Ostravě jsou místem, kde se často setkávají hlučné a opilé skupinky. Navíc dělají v okolí nepořádek. Vedení města se proto rozhodlo, že připraví vyhlášku, která by provoz problémových provozoven regulovala.

Ostravský magistrát chystá novou obecně závaznou vyhlášku, kterou chce reagovat na problémy s rušením veřejného pořádku v různých částech města. Jako první na tento nešvar vedení města upozornil městský obvod Ostrava - Jih.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “My jsme skutečně rádi, že vedení města zareagovalo na podnět městského obvodu Ostrava-Jih na to, aby se schválila nová vyhláška, která by měla kompetenci k omezení provozní doby problémových restauračních zařízení na území města Ostravy. My jako městský obvod Ostrava-Jih už v tuto chvíli dáváme dohromady konkrétní podněty na místa, jejichž provoz dlouhodobě obtěžuje a trápí naše občany a narušuje klidné soužití.”

Nápad se zamlouvá i lidem v městské části Mariánské Hory a Hulváky. Na tento popud v minulých dnech proti nonstopům dokonce sepsali petici, ve které požadují, aby se v létě zavíraly v 9 a v zimě v 10 hodin večer.

Kateřina Rosandićová, organizátorka petice: "Je to neúnosné. Každý den potkáváme drogové dealery, běžně na ulicích prodávají drogy, dokonce je nabízejí i nám, přímo na ulicích fetují. Nejhorší je, když se podíváte z okna, on si dá dávku a hned se vykálí. Denně jsou vykradená auta, vykradené provozovny. Prostě občané mají strach. Máme strach vycházet hlavně večer."

Problémová místa a podniky už vybírá i Poruba, která řeší problémy hlavně s hlučnými hosty restaurací uvnitř sídlišť, kteří v noci často postávají venku. Podněty obvodů sbírá magistrát, který bude vyhlášku připravovat.

Tomáš Macura (ANO), primátor Ostravy: “Ten proces byl zahájen, potrvá několik měsíců. Samozřejmě musíme velmi pečlivě vážit, abychom tím neomezili podnikání poctivých podnikatelů, kteří nic zlého nepáchají. Jde nám skutečně o opatření, které by vstoupilo v platnost až skutečně v situaci, kdyby, jak jsem naznačil, někde ty problémy byly. To znamená, kdyby se tam shlukovali nějací živlové, působili tam nepořádek, hluk a podobně.”

Podobná vyhláška už platí v Karviné a Havířově, kde regulují provoz hladových oken bez vstupu dovnitř obchodu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000026951/hluk-neporadek-opilci-ostrava-chce-vyhlaskou-regulovat-provoz-problemovych-podniku