Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na náměstí Ostrava-Jih teklo víno proudem. Uskutečnil se tady 1. ročník akce Jih žije vínem

Ostrava-Jih |

Náměstí Ostrava-Jih patřilo akci Jih žije vínem. Vůbec první ročník této akce nabídl nejen ochutnávky vín, ale taky dobrého jídla a doprovodný program. Zájem lidí byl velký.

Tisíce lidí zaplnily nové náměstí Ostrava-Jih. Historicky poprvé se tady uskutečnila akce Jih žije vínem. Lidé tak mohli ochutnat nejen kvalitní vína z Jižní Moravy, ale také z různých koutů světa.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Už v loňském roce jsme plánovali akci jih žije vínem. Z důvodu covidu se nekonala, takže letos máme 1. ročník. Vzhledem k tomu, že nám vyšlo úžasné počasí, tak si myslím, že to bude velice úspěšné, protože lidí přišlo hodně a můžou si v tomto pěkném podzimním dni vychutnat nějaká vína a ochutnat něco dobrého.”

Anketa: vinaři: “Určitě doporučuju náš suchý savignon například. Ten se velmi povedl, je takový trošku do kopřiv. Sylvánské zelené. Není to úplně odrůda, kterou má každý, takže to bych doporučil a pak třeba rulandské šedé, což je jedna z našich takových vlajkových lodí.”

“My dovážíme víno z Jižní Ameriky. Specializujeme se na Chile a Argentinu, takže pokud přijdete degustovat něco od nás, já bych doporučili typicky ovocná. Odrůdy, jak jsou karménie z Chile, nebo Malbeck z Argentiny. Jsou suchá a jsou ovocná, plnější. Některé mají trošičku víc baryk, ale můžu dát cedulku, že to není vůbec agresivní. Jako myslím, že moc příjemné červené víno, ale i bílé víno, si myslím, že překvapení, jak dobré ho děláme.”

Anketa: návštěvníci akce: “Krásně jako vždy, úžasné. Atmosféra pěkná, počasí hezké, tak proč ne. Bydlíme kousek, tak proč to nevyužít poslední teplé dny.”

“Perfektní. Zkoušeli jsme 4, nebo 5 druhů, výborné. Některé kyselé, některé sladké. Líbí se mi, že ještě něco dělají pro lidi.”

Líbí se nám, chodíme tady a jsem rád, že to tady je

“Já nevím, tu toho je, kdyby jsme to měli .všechno projít, tak asi nejdeme domů. Pěkné, i tady jsme se dívali, jak tancují, pěkné to je.”

“Víno je moc dobré, atmosféra super.”

“Je to tady hezké prostředí, první rok, takže jako super, super akce.”

“My jsme teď přišli ze cvičení, takže teprve to obkoukáváme a koupíme si skleničku a pak půjdeme. Po cvičení si musíme dát skleničku.”

V doprovodném programu se mimo jiné představil soubor lidových písní a tanců Hlubina. Do budoucna se z této akce zřejmě stane tradice.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Pevně věříme, že samozřejmě ano, že do dalších let toto budeme pořádat. Myslím si, že tento prostor, který jsme zrenovovali k tomu přímo vybízí a že se tady lidem moc líbí a rádi tady na všechny akce, které pořádáme, chodí. Takže my můžeme jenom doufat, že nám nezkazí naše plány žádný covid, či jiné katastrofy a budeme moci tyto věci pořád dál ke spokojenosti všech, kteří se jich účastní.”

Veškeré akce, které se na náměstí chystají, najdete včas na stránkách a facebooku radnice.

Nahlásit chybu


K tématu

V Ostravě-Jihu slavnostně rozsvítili vánoční strom a s ním i vánoční výzdobu v obvodu

6. prosince 2023 12:19 | Ostrava-Jih | Yvona Fajtová

V Ostravě-Jihu už svítí vánoční strom. Slavnostně ho rozsvítil starosta obvodu na zaplněném náměstí Ostrava.Jih, kde si předvánoční atmosféru užívaly stovky lidí.

Levhart cejlonský, sup bradatý, tajuplný daman. ZOO Ostrava vystavuje vzácná a ohrožená zvířata

30. května 2023 10:46 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Ostravská zoologická zahrada chová více než 6 tisíc zvířat. Mezi nimi i unikátní v evropském a dokonce i celosvětovém měřítku. 12 z nich můžete obdivovat na náměstí Ostrava-Jih.

Levhart cejlonský, sup bradatý, tajuplný daman. ZOO Ostrava vystavuje vzácná a ohrožená zvířata

30. května 2023 17:55 | Ostrava-Jih | Yvona Fajtová

Ostravská zoologická zahrada chová více než 6 tisíc zvířat. Mezi nimi i unikátní v evropském a dokonce i celosvětovém měřítku. 12 z nich můžete obdivovat na náměstí Ostrava-Jih.


Technická závada při nabíjení elektrokoloběžky způsobila požár bytu v Příboře, pět osob zraněno

Dnes 19:44 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

V Příboře v úterý odpoledne hořelo v bytě v 7. nadzemním podlaží bytového domu. Bylo nutné evakuovat jeho obyvatele, což započali policisté, kteří dorazili jako první. Dům muselo opustit celkem 16 osob. Jeden člověk byl odnesen pomocí transportní plachty. Zranilo se celkem pět lidí.

Na hrobu ve Vítkovicích si ustlal bezdomovec. Návštěvníci hřbitova na něj zavolali strážníky

Tak to tady ještě nebylo. Ostravští strážníci museli řešit velmi neobvyklou situaci, kdy je vyděšená seniorka přivolal na hřbitov, že jí na hrobě spí nějaký muž. Ukázalo se, že jde bezdomovce, kterého zmohl alkohol.

Hasiči SDH Karviná-Ráj oslavili na Lodičkách 100 let

Sbor dobrovolných hasičů z Karviné-Ráje uspořádal na Lodičkách slavnost ke 100. výročí založení sboru. Nechyběla ukázka českých i polských hasičských sborů, mše s požehnáním a také vyznamenání zasloužilých hasičů.

Rybáři z Frýdlantu pořádali na řece Ostravici závody Beskydský pstruh

Rybáři z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali závody Beskydský pstruh. Do soutěže se zapojilo 26 lovců.

Most v Polance nad Odrou je opět průjezdný, součástí stavby je i cyklostezka

Včera 12:35 | Ostrava-město | Lukáš Zavadil

Po dlouhých 14 měsících uzavírky je most přes řeku Odru v Polance od pondělí 20. května opět průjezdný. Zrekonstruovaný most nyní slouží řidičům, cyklistům i chodcům, součástí mostu je smíšená cyklostezka, kterou vybudovalo město Ostrava. Během rekonstrukce pomáhali i potápěči, kteří za pomoci uhlíkových elektrod odstraňovali základy středového pilíře původního mostu.

Na I/68 nedaleko slovenských hranic havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel

Včera 16:05 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Na silnici I/68 u obce Bystřice mezi Třincem a Jablunkovem v pondělí odpoledne havarovaly dva kamiony a pět osobních vozidel. Na místě zasahují složky IZS, hlášena je jedna zraněná osoba. Silnice ve směru na Slovensko musela být uzavřena.

Tanec Fokus ve větším formátu obsadil zimní stadion

Skvělá atmosféra provázela letošní 9. ročník akce Tanec Fokus, která se poprvé konala v prostorách zimního stadionu. Na ploše se předvedla více než tisícovka tanečníků v celkem 85 choreografiích nejrůznějších tanečních stylů. To vše probíhalo pod dohledem téměř 1 500 diváků.

Policejní vyjednavač učil zdravotníky Karvinské hornické nemocnice reagovat na útočníka

90 zdravotníků Karvinské hornické nemocnice prošlo speciálními kurzy, které je učí, jak reagovat na aktivního útočníka. Nové dovednosti získali pod vedením zkušeného policejního vyjednavače z pražské policejní speciální pořádkové jednotky.

V Havířově-Šumbarku bylo poškozeno plynové potrubí, policisté a hasiči evakuovali desítky lidí

Včera 13:27 | Havířov | Lukáš Zavadil

Pět jednotek hasičů a další složky IZS zasahují v Havířově-Šumbarku. Mělo tam dojít k poškození středotlakého plynového potrubí. Příčina zatím není jasná. Lidé by měli dbát pokynů policistů.

Ve Frýdku-Místku se udržuje na 170 hektarů travnatých ploch

Jarní počasí letos přišlo o něco dřív než loni. Díky tomu vyjely do ulic Frýdku-Místku také dříve sekačky na trávu. Pravidelné kosení je opět v plném proudu. Pracovníci technických služeb v průběhu sezóny udržují na 170 hektarů travnatých ploch.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. června 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

3,5 tisíce žáků ZŠ si zasportovalo na akci School games v Ostravě-Jihu

Sedm tisíc dětí, tři a půl tisíce sportovců, šestnáct zapojených základních škol, osm disciplín, tři kvalifikační dny a jedno velké finále. To jsou School games, unikátní projekt, který má za cíl zapojit co nejvíce dětí z Jihu do pohybových aktivit. Školáci mají za sebou kvalifikační kola a mohou se připravovat na červnové vyvrcholení.

V Ostravě začaly Dny Fajne rodiny. Akce potrvají do poloviny června

V Ostravě začaly oblíbené Dny Fajne rodiny, což je spousta akcí a prorodinných aktivit napříč celým městem, kde si to své najde opravdu každý. V letošním roce se do pořádání zapojilo více než 50 nejrůznějších organizací.

Policisté zachránili muže ze zakouřeného bytu, dveře vyrazili beranidlem

Velkou dávku odvahy projevili policisté z hlídkové služby, když neváhali a s nasazením vlastního života zachránili muže ze zakouřeného bytu v Ostravě-Porubě. V podobných případech totiž může jít o vteřiny.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

ZŠ Bohumínská uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 2024

16. května 2024 21:48 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě se uskutečnil mezinárodní turnaj mládeže v boxu Ostrava 24. Určen byl mládeži ve věku 11 až 18 let a zúčastnili se ho boxeři i z Německa a Skotska.

Na náměstí Ostrava-Jih teklo víno proudem. Uskutečnil se tady 1. ročník akce Jih žije vínem
Vydáno 12. října 2021 17:02, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Náměstí Ostrava-Jih patřilo akci Jih žije vínem. Vůbec první ročník této akce nabídl nejen ochutnávky vín, ale taky dobrého jídla a doprovodný program. Zájem lidí byl velký.

Tisíce lidí zaplnily nové náměstí Ostrava-Jih. Historicky poprvé se tady uskutečnila akce Jih žije vínem. Lidé tak mohli ochutnat nejen kvalitní vína z Jižní Moravy, ale také z různých koutů světa.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Už v loňském roce jsme plánovali akci jih žije vínem. Z důvodu covidu se nekonala, takže letos máme 1. ročník. Vzhledem k tomu, že nám vyšlo úžasné počasí, tak si myslím, že to bude velice úspěšné, protože lidí přišlo hodně a můžou si v tomto pěkném podzimním dni vychutnat nějaká vína a ochutnat něco dobrého.”

Anketa: vinaři: “Určitě doporučuju náš suchý savignon například. Ten se velmi povedl, je takový trošku do kopřiv. Sylvánské zelené. Není to úplně odrůda, kterou má každý, takže to bych doporučil a pak třeba rulandské šedé, což je jedna z našich takových vlajkových lodí.”

“My dovážíme víno z Jižní Ameriky. Specializujeme se na Chile a Argentinu, takže pokud přijdete degustovat něco od nás, já bych doporučili typicky ovocná. Odrůdy, jak jsou karménie z Chile, nebo Malbeck z Argentiny. Jsou suchá a jsou ovocná, plnější. Některé mají trošičku víc baryk, ale můžu dát cedulku, že to není vůbec agresivní. Jako myslím, že moc příjemné červené víno, ale i bílé víno, si myslím, že překvapení, jak dobré ho děláme.”

Anketa: návštěvníci akce: “Krásně jako vždy, úžasné. Atmosféra pěkná, počasí hezké, tak proč ne. Bydlíme kousek, tak proč to nevyužít poslední teplé dny.”

“Perfektní. Zkoušeli jsme 4, nebo 5 druhů, výborné. Některé kyselé, některé sladké. Líbí se mi, že ještě něco dělají pro lidi.”

Líbí se nám, chodíme tady a jsem rád, že to tady je

“Já nevím, tu toho je, kdyby jsme to měli .všechno projít, tak asi nejdeme domů. Pěkné, i tady jsme se dívali, jak tancují, pěkné to je.”

“Víno je moc dobré, atmosféra super.”

“Je to tady hezké prostředí, první rok, takže jako super, super akce.”

“My jsme teď přišli ze cvičení, takže teprve to obkoukáváme a koupíme si skleničku a pak půjdeme. Po cvičení si musíme dát skleničku.”

V doprovodném programu se mimo jiné představil soubor lidových písní a tanců Hlubina. Do budoucna se z této akce zřejmě stane tradice.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Pevně věříme, že samozřejmě ano, že do dalších let toto budeme pořádat. Myslím si, že tento prostor, který jsme zrenovovali k tomu přímo vybízí a že se tady lidem moc líbí a rádi tady na všechny akce, které pořádáme, chodí. Takže my můžeme jenom doufat, že nám nezkazí naše plány žádný covid, či jiné katastrofy a budeme moci tyto věci pořád dál ke spokojenosti všech, kteří se jich účastní.”

Veškeré akce, které se na náměstí chystají, najdete včas na stránkách a facebooku radnice.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000027937/na-namesti-ostravajih-teklo-vino-proudem-uskutecnil-se-tady-1-rocnik-akce-jih-zije-vinem