Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu vybudovali nové chodníky i parkoviště. Rekonstrukce se dočká i další podchod

Ostrava-Jih |

Obyvatelé Ostravy-Jihu mají důvod k radosti. V obvodu vznikla nejen další parkovací místa, ale také nové chodníky. A to u atletické haly Ostravar Arény a na ulici Kaminského na Dubině. S nedostatkem parkovacích míst se lidé potýkají ve všech částech obvodu.

Milovníci královny sportu, kteří míří do atletické haly u Ostravar Arény, už nemusí chodit po trávě. Radnice Ostravy-Jihu tady nechala vybudovat nové chodníky, které tady dosud chyběly.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V závěru loňského roku byla dokončena investiční akce, rozšíření chodníků v okolí atletické haly Ostravar Arény. Byly zde udělány nové chodníky v místech, kde to bylo vyšlapané lidmi a byly doplněny i chodníky směrem k hotelu. Celá akce trvala zhruba dva a půl měsíce. Na financování této akce se částkou milion korun podílela společnost Vítkovice Aréna a zbylou část 1,6 milionů zaplatil městský obvod Ostrava-Jih.”

Rekonstrukce se brzy dočká i zanedbaný a sprejery počmáraný podchod v blízkosti tohoto sportovního stánku na ulici Tylova.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Ten je hodně frekventovaný, hojně využívaný. V současné době se už hledá zhotovitel na tuto rekonstrukci a my věříme, že vše bude hotovo tak, aby na MS v hokeji v roce 2024 už lidé využívali nový a bezpečný podchod k super sportovnímu zážitku.”
Obyvatel Ostravy-Jihu: “Chodím tu na tramvaj, ale nejezdím často do Hrabůvky. Těším se, že to bude pěkné. Jsou opravy všude, v Hrabůvce opravili podchody.”

Na sídlišti Dubina pak radnice nechala vybudovat nové parkoviště.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Je to zde v oblasti ulice Kaminského, kde vzniklo 17 nových parkovacích míst a je to v místě bývalého asfaltového hřiště, takže jsme využili plochu, která byla zanedbaná a nevyužívaná. Celá tato akce stála 2, 3 milionů korun.”

Součástí nového parkoviště jsou také nové přístupové chodníky ze zámkové dlažby a nové je také veřejné osvětlení s led svítidly.

Připraveno je také napojení na cyklostezku, která povede v blízkosti parkoviště. V dalších letech chce radnice vybudovat ještě další 9 parkovacích ploch po celém obvodu.

Nahlásit chybu


K tématu

Nové parkoviště u Karvinského moře vznikne a poskytne mnohem větší komfort autům

8. ledna 2026 14:43 | Karviná | Gabriela Stašová

Parkoviště u Karvinského moře je dlouho plánovaným projektem. Nyní se jeho realizace konečně přiblížila také odkupem pozemků od společnosti Diamo, na kterých by mělo nově stát.

Nové parkoviště u Karvinského moře poskytne opět větší komfort návštěvníkům s automobily

6. ledna 2026 13:43 | Karviná | Gabriela Stašová

Parkoviště u Karvinského moře je dlouho plánovaným projektem. Nyní se jeho realizace konečně přiblížila také odkupem pozemků od společnosti Diamo, na kterých by mělo nově stát.

České florbalistky braly na MS v Ostravě stříbro, padl i divácký rekord

15. prosince 2025 14:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

České florbalistky dosáhly na domácím mistrovství světa obrovského úspěchu. Ve finále v Ostravě sice podlehly Švýcarsku, ale zisk stříbrných medailí je nejlepším výsledkem v historii. Padl i návštěvnický rekord, kdy do Brna a Ostravy dorazilo téměř 68 tisíc fanoušků.


Osobní vůz skončil v řece Jičínce, hasiči ho museli vytáhnout jeřábem

Včera 15:20 | Nový Jičín | Lukáš Zavadil

Hasiči v neděli ráno zasahovali u osobního vozidla, které sjelo v Novém Jičíně do řeky Jičínky, nedaleko tamního obchodního centra Tabačka. Událost se obešla bez zranění a bez úniku provozních kapalin.

Soutěž Můj svět ocenila nejlepší fotografie. K vidění jsou ve Slezském zemském muzeu v Opavě

14. března 2026 17:08 | Opava | Yvona Fajtová

Ve Slezském zemském muzeu v Opavě byli slavnostně vyhlášeni vítězové fotografické soutěže Můj svět. Ta už několik let přibližuje prostřednictvím fotografií život lidí spojených s charitními službami. Letos porota vybírala z více než dvou stovek snímků.

V Dolní Lomné hořel rodinný dům, zásah trval přes pět hodin

14. března 2026 22:43 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Hasiči v sobotu 14. března odpoledne zasahovali u požáru rodinného domu v Dolní Lomné. Na místo vyjely profesionální jednotky z Třince, Nošovic a Českého Těšína i dobrovolní hasiči z okolních obcí. Událost se obešla bez zranění, příčina i výše škody jsou zatím v šetření.

Rekonstrukce koníren a stavba inhalatoria v parku Boženy Němcové pokračuje dle harmonogramu

14. března 2026 7:10 | Karviná | Gabriela Stašová

Rekonstrukce objektu zámeckých koníren a stavba nového solankového inhalatoria v parku Boženy Němcové je v plném proudu. Přestože bylo velmi náročné zhostit se úkolu rekonstrukce historické stavby, vše probíhá dle předem stanoveného harmonogramu.

Velikonoční jarmark oživil knihovnu Petra Bezruče v Opavě. Součástí byl i swap knih

14. března 2026 17:32 | Opava | Yvona Fajtová

Na Březen - měsíc čtenářů Knihovna města Opavy uspořádala také tradiční velikonoční jarmark. Návštěvníci si odsud mohli odnést nejen velikonoční ozdoby, ale také originální výrobky od lokálních tvůrců.

Vážná nehoda v Těrlicku: škodovka skončila mimo silnici, zranily se dvě ženy

14. března 2026 9:06 | Těrlicko | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek 13. března před 13. hodinou u vážné dopravní nehody v Těrlicku, části Hradiště. Řidička škodovky vyjela z dosud nezjištěných příčin mimo silnici, narazila do svodidel a vůz se po převrácení přes střechu zastavil na travnaté ploše. Zranily se dvě ženy, silnice byla po dobu zásahu uzavřená.

Svědek a záchranáři zachránili cyklistu, který byl po pádu z kola v bezvědomí

13. března 2026 13:15 | Opava | Anna Břenková

Senior v Opavě-Kateřinkách spadl z kola a přestal dýchat. 77letého muže začal resuscitoval svědek a v záchraně pokračovali záchranáři. Po necelých dvaceti minutách se jim podařilo muže přivést zpátky k životu.

Ostrava chce vychovávat školáky k lásce k přírodě. Zapojeny jsou i městské společnosti

12. března 2026 14:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava v posledních letech pracuje nejen na své pověsti zeleného města, ale snaží se vzdělávat také děti a mládež k lásce k přírodě. Do nejrůznějších projektů jsou zapojeny i městské společnosti jako je OZO, městské lesy nebo ZOO.

Trhavina poslala k zemi další těžní věž, tentokrát bývalého Dolu Staříč

12. března 2026 11:05 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Z horizontu hornického regionu zmizela další dominanta. Tentokrát byla odstřelena 75 metrů vysoká skipová věž někdejšího Dolu Staříč na Frýdecko-Místecku. Podívat se událost přišlo několik stovek lidí, včetně bývalých zaměstnanců.

Zaměstnanci radnice centra Ostravy darovali krev přímo na úřadě

13. března 2026 9:21 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

Už třetím rokem krevní centrum ostravské Fakultní nemocnice vyjíždí v rámci svých mobilních odběrů za dárci přímo do firem a institucí. Už po čtvrté se do projektu zapojila i radnice Moravské Ostravy a Přívozu.

Poplatek za psa je v Porubě splatný do konce března. Jeho výše se liší také podle bydliště

13. března 2026 15:21 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Majitele psů mají povinnost za své čtyřnohé mazlíčky jednou ročně uhradit poplatek. Jeho splatnost se blíží, v Ostravě-Porubě mají obyvatelé čas do konce března.

Trenéři ve školách a třetí ročník School Games letos rozhýbají žáky Ostravy-Jihu

13. března 2026 11:55 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Děti z Ostravy-Jihu letos čeká větší podpora v pravidelném pohybu a sportu. Za prvé se chystá již třetí ročník projektu School Games, ale od září se navíc pět základních škol obvodu zapojí do projektu Trenéři do škol.

Vulgárně pokřikoval na tramvajové zastávce. Agresivní muž nakonec skončil na záchytce

13. března 2026 11:23 | Ostrava-Jih | Anna Břenková

"Pojďte mě zkopat!" Strážníci z Ostravy si museli o víkendu poradit s agresivním mužem. Jeho vulgární nadávky a nevhodné chování ukončily až donucovací prostředky. S naměřenými 2,28 promile alkoholu putoval na záchytku.

Hokejistům Vítkovic končí sezóna. Karlovy Vary byly nad jejich síly

13. března 2026 8:53 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Hokejisté Vítkovic končí tažení aktuálním ročníkem extraligy. V předkole play off nestačili na Karlovy Vary, které tak postupují nejrychlejším možným způsobem - po třech výhrách.

Děti z mariánskohorské MŠ U Dvoru vystavují v knihovně své kresby na téma jaro

12. března 2026 18:07 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Knihovna Fráni Šrámka v Ostravě-Mariánských Horách se proměnila v galerii dětské tvorby. Děti z mateřské školy U Dvoru zde představily své výtvarné práce na už tradiční vernisáži.

Preventisté MPO zamířili s programem mezi předškoláky. Děti nejvíce bavily naučné scénky

12. března 2026 17:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Preventisté Městské policie Ostrava věnovali první březnový týden dětem z mateřských škol. S programem Bezpečně pro předškoláčky navštívili 27 školek, nechyběly ani ty v Porubě.

V Ostravě-Jihu vybudovali nové chodníky i parkoviště. Rekonstrukce se dočká i další podchod
Vydáno 22. února 2022 16:57, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Obyvatelé Ostravy-Jihu mají důvod k radosti. V obvodu vznikla nejen další parkovací místa, ale také nové chodníky. A to u atletické haly Ostravar Arény a na ulici Kaminského na Dubině. S nedostatkem parkovacích míst se lidé potýkají ve všech částech obvodu.

Milovníci královny sportu, kteří míří do atletické haly u Ostravar Arény, už nemusí chodit po trávě. Radnice Ostravy-Jihu tady nechala vybudovat nové chodníky, které tady dosud chyběly.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “V závěru loňského roku byla dokončena investiční akce, rozšíření chodníků v okolí atletické haly Ostravar Arény. Byly zde udělány nové chodníky v místech, kde to bylo vyšlapané lidmi a byly doplněny i chodníky směrem k hotelu. Celá akce trvala zhruba dva a půl měsíce. Na financování této akce se částkou milion korun podílela společnost Vítkovice Aréna a zbylou část 1,6 milionů zaplatil městský obvod Ostrava-Jih.”

Rekonstrukce se brzy dočká i zanedbaný a sprejery počmáraný podchod v blízkosti tohoto sportovního stánku na ulici Tylova.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Ten je hodně frekventovaný, hojně využívaný. V současné době se už hledá zhotovitel na tuto rekonstrukci a my věříme, že vše bude hotovo tak, aby na MS v hokeji v roce 2024 už lidé využívali nový a bezpečný podchod k super sportovnímu zážitku.”
Obyvatel Ostravy-Jihu: “Chodím tu na tramvaj, ale nejezdím často do Hrabůvky. Těším se, že to bude pěkné. Jsou opravy všude, v Hrabůvce opravili podchody.”

Na sídlišti Dubina pak radnice nechala vybudovat nové parkoviště.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Je to zde v oblasti ulice Kaminského, kde vzniklo 17 nových parkovacích míst a je to v místě bývalého asfaltového hřiště, takže jsme využili plochu, která byla zanedbaná a nevyužívaná. Celá tato akce stála 2, 3 milionů korun.”

Součástí nového parkoviště jsou také nové přístupové chodníky ze zámkové dlažby a nové je také veřejné osvětlení s led svítidly.

Připraveno je také napojení na cyklostezku, která povede v blízkosti parkoviště. V dalších letech chce radnice vybudovat ještě další 9 parkovacích ploch po celém obvodu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000029999/v-ostravejihu-vybudovali-nove-chodniky-i-parkoviste-rekonstrukce-se-docka-i-dalsi-podchod