Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uklízejte si po svých psech a nezapomeňte zaplatit poplatky. Vyzývá občany radnice Ostravy-Jihu

Ostrava-Jih |

V obvodu Ostrava-Jih žije bezmála 6 tisíc pejskařů, kteří se starají o téměř 6 a půl tisíce čtyřnohých miláčků. Radnice každoročně dotuje očkování psů proti vzteklině a všem majitelům psů, kteří řádně platí poplatky, rozdává sáčky na psí exkrementy.

Ne všichni pejskaři v Ostravě-Jihu jsou zodpovědní a po svých čtyřnohých miláčcích uklízejí. Nejhorší situace je na sídlištích, kde jsou mnohdy psími exkrementy znečištěná i dětská hřiště.

Anketa: pejskaři: “Vidíte, mám všechno. Mladí hlavně, procházejí se, psa si nevšímají.”
“Čistíme. Po malých to čistíme, ale velké lejna tam jsou na trávníku. Vidíme tu, jak jde s velkým psem, on ho pustí, aby se proběhl a tím to končí.”
“Já jsem mu dokonce nabízela pytlík, jestli ho nemá, že mu ho dám. Ještě se naštval a ještě mi nadával. I policajti. Když jdou a vidí vás náhodou s tím malým psem, tak vás upozorní, že se nechováte patřičně, ale na ty s těmi velkými psy si netroufnou.”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Tady bysme chtěli apelovat, aby pejskaři mysleli na to, že pes je nejen přítel, ale také soused ostatních obyvatel obvodu a naše technické služby skutečně nemůžou suplovat majitelé pejsků, takže prosíme všechny, aby po svých pejscích uklízeli a všem se nám tady žilo spokojeně a hezky.”

Nešvarem je také volný pohyb psů. Ti se smí bez vodítka proběhnout jen na místech k tomu určených, jinak hrozí pejskařům pokuta. Loni strážníci řešili bezmála 760 těchto přestupků. Na jihu Ostravy jsou v 5 lokalitách takzvané psí louky. Radnice také připomíná, že do konce března je nutné zaplatit poplatky za psy.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Ten zůstává v neměnné výši. To znamená 1500 korun za pejska v panelákovém domě a 300 korun za pejska, který je evidovaný u rodinného domu . Senioři a další skupiny zvýhodněných občanů mají tento poplatek ve výši 200 korun. Platby mohou lidé provádět podle toho, jaký způsob jim vyhovuje. Mohou takto učinit na pokladně radnice, bankovním převodem, případně využít platební portál města. Potřebují-li se na cokoliv zeptat, nebo přihlásit pejska, tak se můžou obrátit na naše kolegyně tady na kancelář v budově A ve 3. patře.”

Všichni, co platí poplatky, každoročně dostanou i 400 sáčků na psí exkrementy. V obvodu také proběhne vůbec první velká akce pro pejskaře s názvem Pes přítel na Jihu

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “4. června uspořádáme první velkou psí akci na Jihu. Pes přítel na Jihu se bude jmenovat a proběhne na loučce v místní části Bělský les. Všechny informace budeme zveřejňovat průběžně. Bude tam zábava jak pro ně tak pro pejsky. Budou tam odborné diskuse, veterinář a určitě i nějaké potěšení pro děti.”

V obvodu se také chystá hromadné očkování psů proti vzteklině. Proběhne posledního května a pak 1. a 2. června. Termíny a místa najdete jak v květnových Jižních listech, tak na webu a facebooku radnice.

Nahlásit chybu


K tématu

Mistr trenér zvířat poradil pejskařům ve Studénce

24. dubna 2023 8:30 | Studénka | Petra Dorazilová

Chovatelé psů ve Studénce měli možnost vyslechnout si jedinečnou přednášku na téma moderní výcvik zvířat. Předstoupil před ně jeden z nejzkušenějších trenérů psů v České republice i za jejími hranicemi.

Útulek v Havířově se snaží ulevit zvířatům od veder

13. července 2023 10:36 | Havířov | Bára Kelnerová

Neustále chlazení kotců, omezený čas na přímém slunci. Tak se snaží ulevit ošetřovatelé zvířatům v havířovském útulku. Aby si psi nepopálili tlapy, chodí se venčit jen do travnatého výběhu.

Dětem mokro u kulturního domu v Muglinově nevadilo, zaujali je psi a kovbojové

3. října 2023 17:03 | Ostrava-Slezská Ostrava | Petr Kůdela

Střelbu míčkem lakrosovou holí na branku a šípem do terče, skákání v pytlích, malování na obličej, hašení požáru auta, psi honící uprchlého vězně či kovbojové práskající bičem. To všechno mohli zažít malí i velcí návštěvníci Dětského dne ve Slezské Ostravě.


Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Baník Karvinou neporazil, i když dvakrát vedl

Dnes 9:56 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Je dost možné, že 12 a půl tisíce fanoušků Baníku Ostrava vidělo na vlastní oči gól roku. Brazilec Everton jej vstřelil z vlastní poloviny hřiště. Ani tento skvostný počin ale na vítězství Ostravanů proti Karviné nestačil. Derby skončilo remízou 2:2.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 40 000 Kč/měsíc

Diamantová svatba. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si po 60 letech opět řekli své ano

Nejdříve zlatou, teď diamantovou. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si opět řekli své ano. Tentokrát po 60 letech od svatby.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Uklízejte si po svých psech a nezapomeňte zaplatit poplatky. Vyzývá občany radnice Ostravy-Jihu
Vydáno 15. března 2022 17:35, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
V obvodu Ostrava-Jih žije bezmála 6 tisíc pejskařů, kteří se starají o téměř 6 a půl tisíce čtyřnohých miláčků. Radnice každoročně dotuje očkování psů proti vzteklině a všem majitelům psů, kteří řádně platí poplatky, rozdává sáčky na psí exkrementy.

Ne všichni pejskaři v Ostravě-Jihu jsou zodpovědní a po svých čtyřnohých miláčcích uklízejí. Nejhorší situace je na sídlištích, kde jsou mnohdy psími exkrementy znečištěná i dětská hřiště.

Anketa: pejskaři: “Vidíte, mám všechno. Mladí hlavně, procházejí se, psa si nevšímají.”
“Čistíme. Po malých to čistíme, ale velké lejna tam jsou na trávníku. Vidíme tu, jak jde s velkým psem, on ho pustí, aby se proběhl a tím to končí.”
“Já jsem mu dokonce nabízela pytlík, jestli ho nemá, že mu ho dám. Ještě se naštval a ještě mi nadával. I policajti. Když jdou a vidí vás náhodou s tím malým psem, tak vás upozorní, že se nechováte patřičně, ale na ty s těmi velkými psy si netroufnou.”
Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Tady bysme chtěli apelovat, aby pejskaři mysleli na to, že pes je nejen přítel, ale také soused ostatních obyvatel obvodu a naše technické služby skutečně nemůžou suplovat majitelé pejsků, takže prosíme všechny, aby po svých pejscích uklízeli a všem se nám tady žilo spokojeně a hezky.”

Nešvarem je také volný pohyb psů. Ti se smí bez vodítka proběhnout jen na místech k tomu určených, jinak hrozí pejskařům pokuta. Loni strážníci řešili bezmála 760 těchto přestupků. Na jihu Ostravy jsou v 5 lokalitách takzvané psí louky. Radnice také připomíná, že do konce března je nutné zaplatit poplatky za psy.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Ten zůstává v neměnné výši. To znamená 1500 korun za pejska v panelákovém domě a 300 korun za pejska, který je evidovaný u rodinného domu . Senioři a další skupiny zvýhodněných občanů mají tento poplatek ve výši 200 korun. Platby mohou lidé provádět podle toho, jaký způsob jim vyhovuje. Mohou takto učinit na pokladně radnice, bankovním převodem, případně využít platební portál města. Potřebují-li se na cokoliv zeptat, nebo přihlásit pejska, tak se můžou obrátit na naše kolegyně tady na kancelář v budově A ve 3. patře.”

Všichni, co platí poplatky, každoročně dostanou i 400 sáčků na psí exkrementy. V obvodu také proběhne vůbec první velká akce pro pejskaře s názvem Pes přítel na Jihu

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “4. června uspořádáme první velkou psí akci na Jihu. Pes přítel na Jihu se bude jmenovat a proběhne na loučce v místní části Bělský les. Všechny informace budeme zveřejňovat průběžně. Bude tam zábava jak pro ně tak pro pejsky. Budou tam odborné diskuse, veterinář a určitě i nějaké potěšení pro děti.”

V obvodu se také chystá hromadné očkování psů proti vzteklině. Proběhne posledního května a pak 1. a 2. června. Termíny a místa najdete jak v květnových Jižních listech, tak na webu a facebooku radnice.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000030360/uklizejte-si-po-svych-psech-a-nezapomente-zaplatit-poplatky-vyzyva-obcany-radnice-ostravyjihu