Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prodejna DPO v OC Venuše v Hrabůvce končí. Od 25. března bude fungovat v Info JIH

Ostrava-Jih |

Prodejna Dopravního podniku Ostrava v obchodním centru Venuše v Hrabůvce končí. Od 25. března veškerou agendu převezme Infocentrum na náměstí Ostrava-Jih.

V obchodním centru Venuše v Hrabůvce si už ODISky, elektronické jízdenky a ostatní věci spojené s dopravou nevyřídíte. Prodejna DPO tam fungovala dvě desítky let a v současné době už nesplňuje komfort jak pro zaměstnance, tak pro zákazníky. Od 25. března se přesune do infocentra na náměstí Ostrava-Jih, kde už teď částečně funguje.

Tereza Janošcová, zaměstnankyně Info Jih: “V současné chvíli si tady lidé můžou dobít kupóny. Říkají tomu měsíčníky a můžou si tady koupit i třeba 24hodinovou jízdenku. Co budeme dělat teď od konce měsíce, tak to je podávání nových ODISek. Že vlastně lidé už nebudou chodit na Venuši, ale přijdou tady, podají si žádost a za tři týdny si přijdou pro hotovou ODISku. Bude to tak fungovat i s tím přehráváním starých ODISek. Pokud jim tam zbydou penízky, tak se dají na nové ODISky."

V infocentru budou vydávat i přenosné jízdní doklady, což jsou anonymní ODISky.

Tereza Janošcová, zaměstnankyně Info Jih: “Dá se cestovat i na bezkontaktní platební kartu a to budeme řešit taky tady. To znamená, že budou mít nosič té jízdenky na platební kartě. Co zůstává i nadále, tak to je u nás v prodeji takovýchto kreditních jízdenek v hodnotě 100 a 200 a doprodávají se ty v hodnotě 500 korun. Tyto jízdenky platí jeden rok a dají se dobít. Minimální hodnota dobití je 100 korun.”

Kreditní jízdenka funguje jako ODISka s tím rozdílem, že se musí přikládat při každém nástupu do spoje. Zatímco ODISka jen na požádání revizora.

Tereza Janošcová, zaměstnankyně Info Jih: “Funguje to vlastně třeba i pro děti, že děti, když nemají ODISku, tak si můžou koupit tuto kartičku. Dá se tam nahrát dětský profil, je to zpoplatněno dvacetikorunou a můžou jezdit za levnější jízdné.”

Infocentrum nabízí i různé upomínkové předměty, knihy, časopisy, nebo pohlednice a také trička. Nakoupit si zde můžete i vstupenky na různé kulturní a společenské akce.

Už je poslední vstupenky jsou k mání na tradiční reprezentační ples obvodu, který se uskuteční už tento pátek v Domě kultury Akord. Vystoupí na něm mimo jiné Petra Janů a Olga Lounová.

Nahlásit chybu


K tématu

Nápor návštěvníků v Zoo Ostrava způsobuje dopravní komplikace, čeká se na parkovací dům

9. května 2023 11:39 | Ostrava-Slezská Ostrava | Jiří Cileček

Výstavba nového parkovacího domu výrazně omezila parkování kolem ostravské zoologické zahrady. S obdobím svátků a přicházejícího teplého počasí začíná zoo čelit velkému náporů návštěvníků. Slezská Ostrava i samotná zoo proto upozorňuje na z toho plynoucí dopravní komplikace i složité parkování.

MHD v Ostravě bude do soboty plné kontrolorů, revizorů a strážníků

15. května 2023 16:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

44 asistentů přepravy, 40 revizorů Dopravního podniku Ostrava (DPO) a 46 strážníků Městské policie Ostrava (MPO). Kontrolní týmy vyrazí do terénu v rámci mimořádné bezpečnostní akce každý den v týdnu od 15. do 19. května 2023. Prioritně budou skupiny dbát na bezpečnost cestujících a dodržování přepravních podmínek. V terénu budou v denních i nočních hodinách.

Revizoři při nočních kontrolách v ostravské MHD rozdali desítky pokut

22. dubna 2023 20:05 | Ostrava-město | Jiří Cileček

1 422 zkontrolovaných cestujících v celkem 47 spojích, a z toho 91 vyloučených pasažérů za nedodržování smluvních přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy a revizorů Dopravního podniku Ostrava (DPO) za účasti strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku 21. dubna na sobotu 22. dubna 2023. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a v centru Ostravy.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Včera 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Včera 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

19. dubna 2024 14:24 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Prodejna DPO v OC Venuše v Hrabůvce končí. Od 25. března bude fungovat v Info JIH
Vydáno 22. března 2022 15:53, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
Prodejna Dopravního podniku Ostrava v obchodním centru Venuše v Hrabůvce končí. Od 25. března veškerou agendu převezme Infocentrum na náměstí Ostrava-Jih.

V obchodním centru Venuše v Hrabůvce si už ODISky, elektronické jízdenky a ostatní věci spojené s dopravou nevyřídíte. Prodejna DPO tam fungovala dvě desítky let a v současné době už nesplňuje komfort jak pro zaměstnance, tak pro zákazníky. Od 25. března se přesune do infocentra na náměstí Ostrava-Jih, kde už teď částečně funguje.

Tereza Janošcová, zaměstnankyně Info Jih: “V současné chvíli si tady lidé můžou dobít kupóny. Říkají tomu měsíčníky a můžou si tady koupit i třeba 24hodinovou jízdenku. Co budeme dělat teď od konce měsíce, tak to je podávání nových ODISek. Že vlastně lidé už nebudou chodit na Venuši, ale přijdou tady, podají si žádost a za tři týdny si přijdou pro hotovou ODISku. Bude to tak fungovat i s tím přehráváním starých ODISek. Pokud jim tam zbydou penízky, tak se dají na nové ODISky."

V infocentru budou vydávat i přenosné jízdní doklady, což jsou anonymní ODISky.

Tereza Janošcová, zaměstnankyně Info Jih: “Dá se cestovat i na bezkontaktní platební kartu a to budeme řešit taky tady. To znamená, že budou mít nosič té jízdenky na platební kartě. Co zůstává i nadále, tak to je u nás v prodeji takovýchto kreditních jízdenek v hodnotě 100 a 200 a doprodávají se ty v hodnotě 500 korun. Tyto jízdenky platí jeden rok a dají se dobít. Minimální hodnota dobití je 100 korun.”

Kreditní jízdenka funguje jako ODISka s tím rozdílem, že se musí přikládat při každém nástupu do spoje. Zatímco ODISka jen na požádání revizora.

Tereza Janošcová, zaměstnankyně Info Jih: “Funguje to vlastně třeba i pro děti, že děti, když nemají ODISku, tak si můžou koupit tuto kartičku. Dá se tam nahrát dětský profil, je to zpoplatněno dvacetikorunou a můžou jezdit za levnější jízdné.”

Infocentrum nabízí i různé upomínkové předměty, knihy, časopisy, nebo pohlednice a také trička. Nakoupit si zde můžete i vstupenky na různé kulturní a společenské akce.

Už je poslední vstupenky jsou k mání na tradiční reprezentační ples obvodu, který se uskuteční už tento pátek v Domě kultury Akord. Vystoupí na něm mimo jiné Petra Janů a Olga Lounová.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000030489/prodejna-dpo-v-oc-venuse-v-hrabuvce-konci-od-25-brezna-bude-fungovat-v-info-jih