Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kaskadéři, silné stroje, americké vozy. Ostravu-Hrabůvku ovládne 5. ročník Road Circusu

Ostrava-Jih |

V Ostravě-Jihu se uskuteční už 5. ročník oblíbené akce Road Circus. Závod motocyklů na 200 metrů bude probíhat na úseku čtyřproudé silnice poblíž rondlu v Hrabůvce a nabídne spoustu novinek.

Ostravou Hrabůvkou opět zaburácí silné stroje. Road Circus nabídne nejen závody motocyklů na 200 metrů, ale také závody ve sprintu automobilů, kaskadéry, doprovodný program a novinky.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Novinek je spousta, doufám, že všechno dobře dopadne, protože všechno je teprve ve vývoji. Trať je stejná na 200 metrů, akorát jsme to trochu změnili s kategoriemi, protože ženské začaly jezdit jako chlapi, tak jsme kategorii ženy přehodili na kategorii Junior, takže pro letošní rok to vychází, že všichni malí kluci a holky, co jezdí a jsou narozeni v roce 2006, tak jsou tady v této kategorii.”

Právě patnácti a šestnáctiletí, co začnou jezdit a uvidíme je letos poprvé, budou elitou jubilejního 10. ročníku.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Takže jsme letošní rok začali v průběhu příprav pojímat trochu ne v hledání nových talentů, ale prostě tam, kde je mládí, tak je budoucnost. Takže už i ty malé caparty zkusíme pustit na trať.”

Novinkou budou i tuningová auta.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Chceme zkusit, jestli kategorie do 2 litrů, do tří litrů, jestli to bude fungovat i s auty, tak potom bychom to udělali v dalších ročnících nějak pestřejší.”

Přípravy na Road cirkus jsou v plném proudu. Právě probíhá zkouška časomíry, která je unikátní v tom, že jak závodníci, tak návštěvníci akce uvidí výsledky online. Tedy poté, co je schválí rozhodčí

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Protože byla spousta protestů, tak jsme kvůli tomu nechali udělat časomíru, která je interaktivní a která dokáže svoji takovou exkluzivitou udělat to, že závodník dostane okamžitě svůj čas do mobilu, kdy má přijet ještě dál na start a zároveň, když už je to tak elektronické, tak zároveň budou moci lidé na internetu sledovat na stránkách celý průběh závodu. Takže, když se někdo podívá na webovku, že nemůže přijet, tak se stačí podívat na naše stránky a ta dohledá průběžné výsledky.”
Jan Bryknar, IT specialista: “Vypadá to zatím, že to funguje, ale vadí tomu ještě bohužel déšť a je to jako kdyby ještě na krátkou vzdálenost, takže je to ještě třeba doladit.”
David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Co se týče programu, tak samozřejmě ten nejtalentovanější a nejlépe prosperující kaskadér Adam Peschel se s bráchou zase přijedou podívat. Potom JS racing tak, jak loni měl placku, která mě potahala, tak vlastně si nabírali data a letos dají k dispozici formuli, takže rychlejší auto, zajímavější auto a je to i takové trochu moje přání a předvoj toho, že chtěl bych tam jednou dostat opravdovou formuli.1 s aktuálním pilotem.”

Na své si tam přijdou i malé děti. Na místě bude i skákací hrad a návštěvníci akce si budou moci vyzkoušet i elektromotorky..

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Samozřejmě, že se tam budou vystavovat i motorky na prodej, budou se tam vystavovat i motokáry a takové věci. Další třešinka malá na dortu je, že je pozvána motokára, která dokáže jezdit 240 metrů v hodině. Uvidíme, co na našem mírně stoupajícím pozemku dokáže.”

Třešničkou na dortu bude 11letý kaskadér, který předvede své umění na čtyřkolce.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Chceme dát do toho podvečerního světla s tou čtyřkolkou, aby prostě ukázal a měl tu gradaci toho všeho. Dokonce teď zkouší i pyro efekty a tato věci, takže uvidíme, co nám potom nabídne. Letos se nám podařilo vyřídit i vedlejší parkoviště, takže na tom vedlejším parkovišti jsme to pracovně nazvali jako Moto expo, kde budou jednak stánky třeba s občerstvením, budou tam minipivovary, takže ti, co se budou chtít jenom občerstvit, tak si tam svoje najdou.”

Těšit se můžete i na freestyle motocross show a americké vozy, To vše už 3. září v Hrabůvce. Podrobnosti najdete na webu roadcircus.cz

Nahlásit chybu


K tématu

V Ostravě-Porubě se po dvou letech vrací Sdílko. Oživí prostranství u Floridy

11. ledna 2024 17:01 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

V Ostravě-Porubě se po dvou letech opět uskuteční Sdílko. Tentokrát bude úplně poprvé probíhat na prostranství u Floridy. Sdílko je jednou z akcí, která podporuje místní podnikatele.

Sdílko Poruba už klepe na dveře. Probíhat bude od 14. května v prostoru u Floridy

9. května 2024 23:19 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba bude po dvouleté pauze opět patřit oblíbenému Sdílku. Probíhat bude od 14. května tentokrát na Hlavní třídě v prostoru u Floridy, který čeká celková revitalizace.

Poruba připravuje 5. ročník Sdílka. V netradičních Pop Up expozicích se představí prodejci z celého kraje

11. ledna 2024 11:07 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

V Ostravě-Porubě se po dvou letech opět uskuteční Sdílko. Tentokrát bude úplně poprvé probíhat na prostranství u Floridy. Sdílko je jednou z akcí, která podporuje místní podnikatele.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Technické služby Moravské Ostravy a Přívozu mají novou ředitelku

12. července 2024 18:17 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček | Miniexpres centra Ostravy

Technické služby centrálního ostravského obvodu změnily vedení. Předchozí dlouholetý ředitel šel do penze a na jeho místo nastoupila nově ředitelka. Bývalá vedoucí jedné z provozoven a také dlouholetá zaměstnankyně organizace.

„Zdividlani“ zakončili školní rok vystoupením v Komůrce, žáci jsou ze souboru nadšení

Slezskoostravská Základní umělecká škola Edvarda Runda uspořádala na konci školního roku už tradiční závěrečné vystoupení žáků literárně dramatického oboru. Ti se letos sešli v prostorách scény Komůrka a předvedli rodičům a dalším návštěvníkům, co všechno se za rok naučili.

Domov pro seniory Antošovice funguje už dva roky, klienti jsou s jeho službami spokojení

Slezská Ostrava je jediným městským obvodem poskytujícím kompletní nabídku sociálních služeb. Patří mezi ně i Domov pro seniory Antošovice, který tady funguje dva roky. Senioři jsou se službou spokojení a počet žádostí o nástup se od otevření domova téměř ztrojnásobil.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Ostrava dá opět peníze na návrhy lidí v programu Tvoříme prostor

11. července 2024 16:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava podporuje od roku 2017 projekty, které vedou k oživení a rozvoji veřejného prostoru a místních komunit na území města. Prostor se díky zásahům stává přirozeným místem setkávání, upevňování sousedských vztahů, ožívá a stává se atraktivním. Program Tvoříme prostor podpořil již přes šest desítek projektů částkou ve výši přesahující 18,5 milionů korun. Zájemci o finance mohou žádat i nyní, poslední 6. výzva v rámci 6. ročníku končí 5. srpna.

Prázdniny v Porubě zpestří Letní umělecká scéna. Pobaví děti i dospělé

11. července 2024 13:05 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice také letos připravila oblíbenou Letní uměleckou scénu. Pobaví všechny, co prázdniny tráví doma a stejně jako v minulých letech ji zahájí pop up performance na různých místech obvodu.

Kaskadéři, silné stroje, americké vozy. Ostravu-Hrabůvku ovládne 5. ročník Road Circusu
Vydáno 16. srpna 2022 23:17, Ostrava-Jih, Yvona Fajtová
V Ostravě-Jihu se uskuteční už 5. ročník oblíbené akce Road Circus. Závod motocyklů na 200 metrů bude probíhat na úseku čtyřproudé silnice poblíž rondlu v Hrabůvce a nabídne spoustu novinek.

Ostravou Hrabůvkou opět zaburácí silné stroje. Road Circus nabídne nejen závody motocyklů na 200 metrů, ale také závody ve sprintu automobilů, kaskadéry, doprovodný program a novinky.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Novinek je spousta, doufám, že všechno dobře dopadne, protože všechno je teprve ve vývoji. Trať je stejná na 200 metrů, akorát jsme to trochu změnili s kategoriemi, protože ženské začaly jezdit jako chlapi, tak jsme kategorii ženy přehodili na kategorii Junior, takže pro letošní rok to vychází, že všichni malí kluci a holky, co jezdí a jsou narozeni v roce 2006, tak jsou tady v této kategorii.”

Právě patnácti a šestnáctiletí, co začnou jezdit a uvidíme je letos poprvé, budou elitou jubilejního 10. ročníku.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Takže jsme letošní rok začali v průběhu příprav pojímat trochu ne v hledání nových talentů, ale prostě tam, kde je mládí, tak je budoucnost. Takže už i ty malé caparty zkusíme pustit na trať.”

Novinkou budou i tuningová auta.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Chceme zkusit, jestli kategorie do 2 litrů, do tří litrů, jestli to bude fungovat i s auty, tak potom bychom to udělali v dalších ročnících nějak pestřejší.”

Přípravy na Road cirkus jsou v plném proudu. Právě probíhá zkouška časomíry, která je unikátní v tom, že jak závodníci, tak návštěvníci akce uvidí výsledky online. Tedy poté, co je schválí rozhodčí

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Protože byla spousta protestů, tak jsme kvůli tomu nechali udělat časomíru, která je interaktivní a která dokáže svoji takovou exkluzivitou udělat to, že závodník dostane okamžitě svůj čas do mobilu, kdy má přijet ještě dál na start a zároveň, když už je to tak elektronické, tak zároveň budou moci lidé na internetu sledovat na stránkách celý průběh závodu. Takže, když se někdo podívá na webovku, že nemůže přijet, tak se stačí podívat na naše stránky a ta dohledá průběžné výsledky.”
Jan Bryknar, IT specialista: “Vypadá to zatím, že to funguje, ale vadí tomu ještě bohužel déšť a je to jako kdyby ještě na krátkou vzdálenost, takže je to ještě třeba doladit.”
David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Co se týče programu, tak samozřejmě ten nejtalentovanější a nejlépe prosperující kaskadér Adam Peschel se s bráchou zase přijedou podívat. Potom JS racing tak, jak loni měl placku, která mě potahala, tak vlastně si nabírali data a letos dají k dispozici formuli, takže rychlejší auto, zajímavější auto a je to i takové trochu moje přání a předvoj toho, že chtěl bych tam jednou dostat opravdovou formuli.1 s aktuálním pilotem.”

Na své si tam přijdou i malé děti. Na místě bude i skákací hrad a návštěvníci akce si budou moci vyzkoušet i elektromotorky..

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Samozřejmě, že se tam budou vystavovat i motorky na prodej, budou se tam vystavovat i motokáry a takové věci. Další třešinka malá na dortu je, že je pozvána motokára, která dokáže jezdit 240 metrů v hodině. Uvidíme, co na našem mírně stoupajícím pozemku dokáže.”

Třešničkou na dortu bude 11letý kaskadér, který předvede své umění na čtyřkolce.

David Bryknar alias Jet mask, organizátor akce: “Chceme dát do toho podvečerního světla s tou čtyřkolkou, aby prostě ukázal a měl tu gradaci toho všeho. Dokonce teď zkouší i pyro efekty a tato věci, takže uvidíme, co nám potom nabídne. Letos se nám podařilo vyřídit i vedlejší parkoviště, takže na tom vedlejším parkovišti jsme to pracovně nazvali jako Moto expo, kde budou jednak stánky třeba s občerstvením, budou tam minipivovary, takže ti, co se budou chtít jenom občerstvit, tak si tam svoje najdou.”

Těšit se můžete i na freestyle motocross show a americké vozy, To vše už 3. září v Hrabůvce. Podrobnosti najdete na webu roadcircus.cz

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000032867/kaskaderi-silne-stroje-americke-vozy-ostravuhrabuvku-ovladne-5-rocnik-road-circusu