Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior Expres v Ostravě-Jihu má nového provozovatele. Cena zůstává stejná

Ostrava-Jih |

Senior Expres na Jihu využívá více než 3,5 tisíce Jižanů. Od únoru má tato služba nového provozovatele, avšak pro její klienty se nic nemění. Cena zůstává stanovena na 25 korun za jízdu a využít ji mohou senioři starší 77 let.

Doprava k lékaři, na nákup nebo třeba na poštu. Speciální taxislužba pro přepravu seniorů funguje v Ostravě-Jihu už 7 let. Přes tři roky ji využívá i Maryka Glasová.

Maryka Glasová, klientka Senior Expresu:  „Myslím si, že důchodci jsou spokojení opravu, protože předtím to bylo hrozné. Já jsem musela jet tramvajkou z Hrabůvky a tak, a to ještě s manželem, když ještě žil, a ten byl na vozíku a já jsem ho ještě musela tlačit.“

Od letošního února na Jihu funguje nový provozovatel služby. Pro její uživatele se ale nic nemění.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Stále mohou využívat službu senioři starší 77 let věku. Tato služba funguje od pondělí do pátku od šesti do šestnácti hodin, mohou ji využívat 4 krát do měsíce a to po celém území města Ostravy. Cena jedné jízdy je stále stanovena na 25 korun a mohou si sebou vzít i bezplatný doprovod.“
Maryka Glasová, klientka Senior Expresu: „Tento rok je to super zařízené, volám v ten den a oni ještě mají volné místo, takže jsem spokojená opravdu.“

Senior Expres aktuálně používá přibližně 3,5 tisíce obyvatelů Jihu. Kromě této služby ale mohou senioři nově využít i soukromého dopravce s názvem Senior Expres Plus.

Marek Philipp, jednatel společnosti Senior Expres Plus: „Jezdíme pro všechny seniory od věku 65 let nahoru, s tím že můžou využívat naši službu neomezeně, akorát je to více zpoplatněno, myšleno tak, že po městském obvodu Ostrava-Jih 90 korun jednotná sazba a do nemocnice Poruba nebo Ostrava-Centrum, tak tam je 190 korun za jednu jízdu.“

Pro lepší rozlišení obou služeb opatřil soukromý dopravce svá vozidla žlutými polepy. Grafika Senior Expresu, jež je dotovaný městským obvodem, zůstává stejná a tedy světle modrá.

Nahlásit chybu


K tématu

Vyhlášená galerie ZaZa se stěhuje na Slezskou, nahradí tam Slezskoostravskou galerii

17. března 2026 15:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Vyhlášená galerie ZaZa se z Moravské Ostravy stěhuje na Slezskou, kde na radnici nahradí bývalou Slezskoostravskou galerii. Městskému obvodu tím ušetří finance a sama získá větší a reprezentativnější prostory. První vernisáž na druhém břehu řeky už má za sebou.

Do prostor Slezskoostravské galerie se stěhuje ZaZa, obvod tím ušetří a galerie získá větší prostory

18. března 2026 15:00 | Ostrava-Slezská Ostrava | Michal Slonina

Nový název, provozovatel, nová otevírací doba a nová energie - prostory bývalé Slezskoostravské galerie přebírá od obvodu galerie ZaZa. První vernisáž tu uspořádala v minulém týdnu a otevřeno bude mít od úterý do pátku.


Po letech sporů začíná oprava zvlněného úseku D1 před Ostravou, řidiče čekají omezení

Včera 15:58 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Ředitelství silnic a dálnic v těchto dnech zahajuje stavební opravu dlouhodobě kritizovaného úseku dálnice D1 před Ostravou, kde se řidiči potýkali s nerovnostmi. Podle ŘSD jde o nápravu následků nekvalitně postavené původní D47 a práce mají začít už o tomto víkendu rozmisťováním dopravních omezení. Opravy se dotknou zhruba šesti kilometrů a potrvají pravděpodobně do pozdního jara příštího roku.

Řidič Transitu nedal přednost 72letému cyklistovi, záchranáři ho museli resuscitovat

Včera 11:02 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Dodávka srazila seniora na kole ve Staré Vsi nad Ondřejnicí. Cyklistu začali oživovat svědci, v resuscitaci pak pokračovali záchranáři. Pacienta v kritickém stavu transportoval vrtulník do nemocnice. Policisté nyní hledají svědky nehody.

AZ Havířov je krok od 1. ligy, rozhodne finálová série

Včera 11:52 | Havířov | Bára Kelnerová

Hokejisté AZ Havířov si už třetí sezonu po sobě zahrají finále. Motivace vybojovat si místo v Maxa lize je tak ještě větší, navíc radnice oznámila, že našla způsob financování pro případný postup.

Rizikové místo nahradí bezpečnější řešení. V Krásném Poli se staví nová okružní křižovatka

V Krásném Poli na křížení ulic Opavská a Družební začala stavba nové okružní křižovatky. Ta nahradí nepřehledné rizikové místo. Řidiče čekají zhruba dva a půl měsíce komplikace v podobě úplné uzavírky. Kruhový objezd se staví hlavně kvůli bezpečnosti. Za posledních pět let se tady stalo 24 dopravních nehod, z toho jedna smrtelná.

K požáru skladu a pekárny v Horní Suché se zraněnými spěchali hasiči i záchranky

Včera 15:04, vydáno 16. dubna 2026 22:47 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Rozsáhlý požár zachvátil ve čtvrtek večer jeden skladovací prostor a také částečně i střechu pekárny v Horní Suché. Do akce bylo nasazeno několik jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Muž utrpěl popáleniny druhého stupně na čtyřiceti procentech povrchu těla, musel být letecky transportován do nemocnice. Během zásahu se zranil i jeden z hasičů. Ještě stále probíhá likvidace úplná likvidace požáru.

Většina prohřešků je ve Studénce v dopravě

Včera 13:38 | Studénka | Petra Dorazilová

Bezpečnostní situace ve Studénce je stabilní. Konstatovaly to ve svých zprávách městská i státní policie. Mírné zhoršení lze v meziročním srovnání vidět v počtu nárůstu řešených přestupků, a to o dvacet procent. Týkaly se většinou dopravy.

Další úsek chodníku na Fryštátské zvýší bezpečnost

Včera 12:03 | Havířov | Bára Kelnerová

Na ulici Fryštátské začne další etapa výstavby chodníku. Nový úsek má propojit stávající části a především zvýšit bezpečnost chodců, kteří se zde dosud často pohybovali přímo po vozovce.

Poruba řeší problém s parkováním a navyšuje počty stání. Nově přibyla na ul. Čs. exilu

16. dubna 2026 17:45 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba, se stejně jako jiné obvody a města, zabývá problémem s parkováním. Nová stání řeší například stavbou parkovacích domů a také zjednosměrněním některých ulic. Nově k nim na 1. stavebním obvodu přibyla ulice Československého exilu.

Pět jednotek slezskoostravských dobráků se sjelo na společné cvičení do Jánských Koupelí

Včera 10:30 | Celý MS kraj | Michal Slonina

Překonávání potoka pomocí žebříků, orientace v zakouřeném prostředí, nebo výcvik na vodě – slezskoostravské jednotky Sborů dobrovolných hasičů čekalo v rámci každoročního cvičení celkem sedm stanovišť. Tentokrát navíc vyjeli mimo Ostravu.

Policie hledá dítě v ohrožení. 14letá dívka odešla z diagnostického ústavu v Bohumíně

16. dubna 2026 18:57 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Policie vyhlásila status Dítě v ohrožení. Hledá 14letou dívku, která odešla z diagnostického ústavu v Bohumíně. Má zdravotní problém a musí pravidelně užívat léky, které nemá u sebe.

Porubu rozzářily záhony. A květinová louka na Francouzské ulici nabídne novinku

16. dubna 2026 17:49 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Příroda se opět s jarním počasím probouzí k životu. Poruba také letos v tomto období pokračuje v obnově a výsadbě veřejné zeleně - vysazují se nové záhony, keře i stromy.

Baseballisty Arrows Ostrava čeká první domácí zápas sezony. Přivítají Hrochy Brno

16. dubna 2026 15:38 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Baseballisté Arrows Ostrava odstartovali novou sezonu. Svůj první domácí zápas odehrají už v pátek v porubském Arrows Parku, kde přivítají silné soupeře Hrochy Brno.

Senior bus pomáhá seniorům v Mariánských Horách překonat dopravní omezení

16. dubna 2026 14:45 | Ostrava-Mariánské hory | Yvona Fajtová

Senioři v ostravských Mariánských Horách mají kvůli rekonstrukci ulice Novoveská komplikovanější dopravu. Radnice zareagovala rychle a pro klienty DPS zavedla speciální Senior bus.

Zelených projektů v Ostravě přibývá s rostoucím úspěchem Reuse centra

16. dubna 2026 14:23 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Úspěch Reuse centra Ostrava, kde lidé vracejí do oběhu nepotřebné věci, se odráží na množství zeleně ve městě. Výtěžek z této recyklace je totiž využíván na financování zelených projektů. Letos bude rozděleno přes dva miliony korun.

Ostravské teplárenství se proměňuje. Na Jihu začala fungovat kogenerační jednotka

16. dubna 2026 13:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Hlavní výrobce elektřiny a tepla v Ostravě udělal další krok na cestě k odklonu od uhlí. V městské části JIH zprovoznil kogenerační jednotku, která dokáže z plynu vyrobit elektřinu i teplo a nahradí tak část výroby z uhelné Elektrárny Třebovice.

Ostravská střediska pro děti mají moderní připojení. Mohou využívat špičkové technologie

16. dubna 2026 11:00 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostravská střediska volného času pro děti a mládež vstoupila do digitální éry. Nově disponují moderní vysokorychlostní konektivitou, která zásadně mění možnosti zájmového vzdělávání, ale poslouží také k zábavě a rozvoji kreativity.

Senior Expres v Ostravě-Jihu má nového provozovatele. Cena zůstává stejná
Vydáno 27. února 2024 16:46, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
Senior Expres na Jihu využívá více než 3,5 tisíce Jižanů. Od únoru má tato služba nového provozovatele, avšak pro její klienty se nic nemění. Cena zůstává stanovena na 25 korun za jízdu a využít ji mohou senioři starší 77 let.

Doprava k lékaři, na nákup nebo třeba na poštu. Speciální taxislužba pro přepravu seniorů funguje v Ostravě-Jihu už 7 let. Přes tři roky ji využívá i Maryka Glasová.

Maryka Glasová, klientka Senior Expresu:  „Myslím si, že důchodci jsou spokojení opravu, protože předtím to bylo hrozné. Já jsem musela jet tramvajkou z Hrabůvky a tak, a to ještě s manželem, když ještě žil, a ten byl na vozíku a já jsem ho ještě musela tlačit.“

Od letošního února na Jihu funguje nový provozovatel služby. Pro její uživatele se ale nic nemění.

Markéta Langrová (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Stále mohou využívat službu senioři starší 77 let věku. Tato služba funguje od pondělí do pátku od šesti do šestnácti hodin, mohou ji využívat 4 krát do měsíce a to po celém území města Ostravy. Cena jedné jízdy je stále stanovena na 25 korun a mohou si sebou vzít i bezplatný doprovod.“
Maryka Glasová, klientka Senior Expresu: „Tento rok je to super zařízené, volám v ten den a oni ještě mají volné místo, takže jsem spokojená opravdu.“

Senior Expres aktuálně používá přibližně 3,5 tisíce obyvatelů Jihu. Kromě této služby ale mohou senioři nově využít i soukromého dopravce s názvem Senior Expres Plus.

Marek Philipp, jednatel společnosti Senior Expres Plus: „Jezdíme pro všechny seniory od věku 65 let nahoru, s tím že můžou využívat naši službu neomezeně, akorát je to více zpoplatněno, myšleno tak, že po městském obvodu Ostrava-Jih 90 korun jednotná sazba a do nemocnice Poruba nebo Ostrava-Centrum, tak tam je 190 korun za jednu jízdu.“

Pro lepší rozlišení obou služeb opatřil soukromý dopravce svá vozidla žlutými polepy. Grafika Senior Expresu, jež je dotovaný městským obvodem, zůstává stejná a tedy světle modrá.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000041750/senior-expres-v-ostravejihu-ma-noveho-provozovatele-cena-zustava-stejna