Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravar aréna už nebude sloužit hokeji. Ten se přesune do nové haly

Ostrava-Jih |  | Expres Ostrava-Jih

Osud Ostravar arény se sídlem v Zábřehu je rozhodnut. Po její rekonstrukci zde již nebude ledová plocha. Ta se přesune do nové haly mimo obvod. Vedení Jihu se ale těší na možnost pořádání více kulturních akcí.

Témeř 40 let docházeli lidé na nejrůznější kulturní a sportovní akce do Ostravar arény v Zábřehu. I po několika rekonstrukcích a modernizacích však byly náklady na její provoz obrovské a vedení Ostravy muselo přijít s řešením.

Jan Dohnal (Spolu/ODS), primátor Ostravy: "Rozhodli jsme se k tomu, že postavíme stadion nový, že Ostravar arénu opravíme tak, aby zůstala nadále multifunkční halou – bude se tady odehrávat vše, co se tady odehrává teďka, akorát bez pravidelné extraligy a nebude tady stabilní ledová plocha.“

4 nové ledové plochy poté vzniknou v nové aréně. Postavena bude v místě, kde kdysi stála hala Ledňáček a tedy mimo obvod Ostrava-Jih.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: „Snaha města je pochopitelná, protože energetická náročnost budovy a hlavně, vše co je v souvislosti s ledovou plochou, včetně vzduchotechniky, která musí chladit vnitřní vzduch tak, aby se ten led nerozpouštěl je opravdu náročná ekonomicky a myslím si, že v tuto chvíli i ve stavu, kdy se to opravdu nevyplácí a je třeba najít řešení, což nový stadion s novými technologiemi poskytne a opravdu je to přínos pro občany Jihu, kteří budou moct i v březnu, dubnu budou mít tady například koncerty, které se neuskuteční nikde jinde v republice, protože jde o stadiony kombinované s hokejem.“

Stavba nové arény vyřeší i vytíženost té současné, kde trénují vítkovičtí hokejisté.

Petr Handl, předseda představenstva společnosti Vítkovice Aréna: "V současné chvíli to propojení každodenního využívání arény pro nejen zápasové, ale i tréninkové programy domácího týmu HC Vítkovice Ridera je samozřejmě velkým zásahem do našich možností pořádat i jiné akce než ty, co souvisejí s hokejem jako takovým. Pro obě strany je to naprosto diskomfortní a věříme tedy, že vybudováním nového vrcholového centra ledních sportů by byl tento diskomfort odstraněn.“
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: „Počítáme s tím, že se právě zvýší počet akcí pro občany, které budou moci využívat právě i Jižané a že ta kultura tady právě ještě více pokvete.“

Náklady na stavbu nové haly i rekonstrukci Ostravar Arény jsou odhadovány přibližně na 2 miliardy korun. Stavět by se mohlo začít za 4 roky.

Nahlásit chybu


K tématu

V Ostravě odstartoval světový turnaj v para hokeji. Čeští reprezentanti chtějí sbírat zkušenosti

3. října 2023 8:50 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Po baseballu je Ostrava tentokrát centrem světového para hokeje. Úvodními zápasy totiž odstartovala 3. ročník mezinárodního poháru, kde se střetnou špičkové týmy z celého světa. Naše omlazená reprezentace bude především sbírat zkušenosti.

Čeští para hokejisté berou třetí místo. Rozhodli 5 vteřin před sirénou

9. října 2023 9:57 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Čeští para hokejisté berou bronz a můžou slavit. Na světovém turnaji v Ostravě se jim v utkání o třetí místo podařilo porazit složený tým IPH a po roční pauze se tak znovu mohli postavit na stupně vítězů.

Čeští para hokejisté poslední zápas skupiny prohráli. V semifinále narazí na USA

6. října 2023 10:02 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Para hokejový světový pohár v Ostravě je v plném proudu a ve čtvrtek byla dohrána základní skupina. Čeští reprezentanti nestačili na favorizovaný tým USA a se stejným soupeřem se utkají i v semifinále. Trenéři jsou ale spokojeni, protože Ameriku potrápili nejvíce ze všech týmů.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Včera 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Včera 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

19. dubna 2024 14:24 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Ostravar aréna už nebude sloužit hokeji. Ten se přesune do nové haly
Vydáno 1. dubna 2024 19:34, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
Osud Ostravar arény se sídlem v Zábřehu je rozhodnut. Po její rekonstrukci zde již nebude ledová plocha. Ta se přesune do nové haly mimo obvod. Vedení Jihu se ale těší na možnost pořádání více kulturních akcí.

Témeř 40 let docházeli lidé na nejrůznější kulturní a sportovní akce do Ostravar arény v Zábřehu. I po několika rekonstrukcích a modernizacích však byly náklady na její provoz obrovské a vedení Ostravy muselo přijít s řešením.

Jan Dohnal (Spolu/ODS), primátor Ostravy: "Rozhodli jsme se k tomu, že postavíme stadion nový, že Ostravar arénu opravíme tak, aby zůstala nadále multifunkční halou – bude se tady odehrávat vše, co se tady odehrává teďka, akorát bez pravidelné extraligy a nebude tady stabilní ledová plocha.“

4 nové ledové plochy poté vzniknou v nové aréně. Postavena bude v místě, kde kdysi stála hala Ledňáček a tedy mimo obvod Ostrava-Jih.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: „Snaha města je pochopitelná, protože energetická náročnost budovy a hlavně, vše co je v souvislosti s ledovou plochou, včetně vzduchotechniky, která musí chladit vnitřní vzduch tak, aby se ten led nerozpouštěl je opravdu náročná ekonomicky a myslím si, že v tuto chvíli i ve stavu, kdy se to opravdu nevyplácí a je třeba najít řešení, což nový stadion s novými technologiemi poskytne a opravdu je to přínos pro občany Jihu, kteří budou moct i v březnu, dubnu budou mít tady například koncerty, které se neuskuteční nikde jinde v republice, protože jde o stadiony kombinované s hokejem.“

Stavba nové arény vyřeší i vytíženost té současné, kde trénují vítkovičtí hokejisté.

Petr Handl, předseda představenstva společnosti Vítkovice Aréna: "V současné chvíli to propojení každodenního využívání arény pro nejen zápasové, ale i tréninkové programy domácího týmu HC Vítkovice Ridera je samozřejmě velkým zásahem do našich možností pořádat i jiné akce než ty, co souvisejí s hokejem jako takovým. Pro obě strany je to naprosto diskomfortní a věříme tedy, že vybudováním nového vrcholového centra ledních sportů by byl tento diskomfort odstraněn.“
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: „Počítáme s tím, že se právě zvýší počet akcí pro občany, které budou moci využívat právě i Jižané a že ta kultura tady právě ještě více pokvete.“

Náklady na stavbu nové haly i rekonstrukci Ostravar Arény jsou odhadovány přibližně na 2 miliardy korun. Stavět by se mohlo začít za 4 roky.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000042350/ostravar-arena-uz-nebude-slouzit-hokeji-ten-se-presune-do-nove-haly