Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pedagogové z Ostravy-Jihu byli k příležitosti Dne učitelů oceněni vedením obvodu

Ostrava-Jih |  | Expres Ostrava-Jih

28. března si Česko letos připomnělo Den učitelů. Ani v obvodu Ostrava-Jih na ně nezapomněli a u příležitosti výročí narození Jana Ámose Komenského ocenili nejlepší pedagogické pracovníky ve třech kategoriích.

Den učitelů je na Jihu již tradičně spojen se slavnostním oceněním těch nejlepších v obvodu. Letos bylo vybráno celkem devatenáct pedagogů.

Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Z každé školy byl vybrán pedagog, který buď dlouhodobě přispívá k rozvoji dětí za svou bohatou kariéru nebo přinesl do výuky něco nového, takže je to takový mix úspěšných učitelů a dneska je to jejich oslava. My jim jdeme popřát k tomu, ať se jim jejich práce daří dále a ať posouvají jak sebe, tak samozřejmě děti.“

Kdo si ocenění zaslouží vybírají ředitelé jednotlivých škol.

Lenka Marková, oceněná pedagožka, MŠ Gavlase: „No tak jsem překvapená, vůbec jsem o ničem nevěděla.“
Šárka Ostrá, ředitelka MŠ Gavlase: „Paní učitelka pracuje opravdu zodpovědně, má moc hezký přístup k dětem a opravdu je skvělou oporou celému týmu.“

Pedagogičtí pracovníci byli letos ocenění celkem ve třech kategoriích. Tradiční kategorie pro ocenění jsou Výrazná pedagogická osobnost a Dlouholetá a přínosná práce ve školství. Speciální ocenění poté dostala Radka Palátová za realizaci úspěšného projektu, jež pomohl rychlému začlenění ukrajinských žáků i jejich rodin do českého kolektivu.

Radka Palátová, oceněná pedagožka, ředitelka ZŠ V. Košaře: „Projekt vlastně byl zaměřen na podporu dětí i celých rodin z Ukrajiny, kteří přišli po začátku konfliktu. A my jsme požádali nebo se nám podařilo získat peníze z Visegrádského fondu, kdy to byly rychlé a velké peníze a my jsme byli schopni díky tomu celkem velkoryse pro ty děti a ty jejich rodiny pokrýt téměř celé léto včetně prázdnin až do podzimu. A bylo v tom nejen doučování té češtiny hlavně, ale taky aby se seznámili s okolím, vlastně s prostředím kde žijí, s tradicemi s kulturou. Tak bylo to od Prahy po Brno, různé hrady, výstavy. Takže myslím, že tohle byla věc, která dodala těm dětem i rodičům obrovský pocit bezpečí.“

Projekt získal také cenu Evropského občana v Bruselu, a to loni v listopadu.

Radka Palátová, oceněná pedagožka, ředitelka ZŠ V. Košaře: „Já to vnímám ne jako ocenění své, ale pro celou školu, pro všechny kolegy a kolegyně, kteří museli vlastně ten projekt odpracovat a díky nim, díky jejich erudici entusiasmu a díky těm nápadům které měli, tak by to vůbec nebylo.“

Své pedagogy oslavoval i magistrát města Ostravy a ze 13 oceněných pracovníků jich bylo 5 z Jihu.

Nahlásit chybu


K tématu

Moravskoslezský kraj ocenil dvacítku výjimečných pedagogů

27. března 2024 14:27 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U příležitosti Dne učitelů byli stejně jako v minulých letech oceněni výjimeční pedagogové z Moravskoslezského kraje. Ocenění získali za svůj přístup k výuce i žákům, inovativní postupy a další mimořádné aktivity. Ceny i poděkování si převzali pracovníci krajských středních, základních i mateřských škol, ale i základních uměleckých škol a dětských domovů.

Havířov v rámci Dne učitelů ocenil pedagogy i nadané žáky

26. března 2024 13:50 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

V kině Centrum se konal slavnostní Den učitelů, v rámci kterého byli ocenění nejen pedagogové, ale také žáci základních a středních škol za skvělou reprezentaci města.

K příležitosti Dne učitelů v Ostravě-Jihu ocenili 19 nejlepších pedagogů obvodu

28. března si Česko letos připomnělo Den učitelů. Ani v obvodu Ostrava-Jih na ně nezapomněli a u příležitosti výročí narození Jana Ámose Komenského ocenili nejlepší pedagogické pracovníky ve třech kategoriích.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Senior zapomněl kulovnici opřenou o auto. Recidivista ji sebral a prodal

Včera 20:29 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

77letý senior vykládal v Ostravě věci z auta a zapomněl při tom na kulovnici, kterou nechal stát vedle. Zbraň schovanou v pouzdře sebral náhodný kolemjdoucí. Byl to recidivista, který zbraň prodal. Policisté ho vypátrali díky kamerám a následně zadrželi i kupce. Oběma teď hrozí vězení. Se seniorem bude za odložení zbraně projednán přestupek.

Ostrava chce novým projektem pomoci udržet školáky u vzdělávání

Včera 11:50 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Prevence předčasných odchodů ze vzdělávání ve městě Ostrava. To je název nového projektu, který ve městě odstartoval loni v září. Běží 22 měsíců v pěti vybraných základních školách. Cílem aktivit je zvýšit školní úspěšnost žáků základních škol, ohrožených školním neúspěchem a snížení rizika jejich předčasného odchodu ze vzdělávání. Jedná se především o žáky pocházející ze sociálně znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí.

Den Země v Ostravě nabídl poučení i zábavu

19. dubna 2024 16:03 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava oslavila Den Země. Návštěvníci zažili den plný zážitků, spojený s poznáváním světa kolem nás. Akci navštívili hlavně mateřské, základní a střední školy. Určena byla také veřejnosti.

Nevyužívaná hřiště v Porubě nahradila zeleň. Proces proměn mapuje výstava na Hlavní třídě

19. dubna 2024 14:24 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Poruba proměnila 14 nevyužívaných betonových ploch v ostrovy plné zeleně. A to díky financí z Norských fondů. Veškeré proměny dokumentuje výstava ve středovém pásu Hlavní třídy pod kruhovým objezdem.

Ostrava opět boxuje extraligu olympijského boxu, zápasy lákají na ty nejlepší

Extraliga boxu České boxerské asociace je oficiální nejvyšší soutěž olympijského boxu. Po letech se opět boxuje i v Ostravě a domácí zápasy jsou plné napětí a emocí. Hned první velký souboj přinesl výhru domácích proti Jihlavě.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Pedagogové z Ostravy-Jihu byli k příležitosti Dne učitelů oceněni vedením obvodu
Vydáno 1. dubna 2024 10:42, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
28. března si Česko letos připomnělo Den učitelů. Ani v obvodu Ostrava-Jih na ně nezapomněli a u příležitosti výročí narození Jana Ámose Komenského ocenili nejlepší pedagogické pracovníky ve třech kategoriích.

Den učitelů je na Jihu již tradičně spojen se slavnostním oceněním těch nejlepších v obvodu. Letos bylo vybráno celkem devatenáct pedagogů.

Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Z každé školy byl vybrán pedagog, který buď dlouhodobě přispívá k rozvoji dětí za svou bohatou kariéru nebo přinesl do výuky něco nového, takže je to takový mix úspěšných učitelů a dneska je to jejich oslava. My jim jdeme popřát k tomu, ať se jim jejich práce daří dále a ať posouvají jak sebe, tak samozřejmě děti.“

Kdo si ocenění zaslouží vybírají ředitelé jednotlivých škol.

Lenka Marková, oceněná pedagožka, MŠ Gavlase: „No tak jsem překvapená, vůbec jsem o ničem nevěděla.“
Šárka Ostrá, ředitelka MŠ Gavlase: „Paní učitelka pracuje opravdu zodpovědně, má moc hezký přístup k dětem a opravdu je skvělou oporou celému týmu.“

Pedagogičtí pracovníci byli letos ocenění celkem ve třech kategoriích. Tradiční kategorie pro ocenění jsou Výrazná pedagogická osobnost a Dlouholetá a přínosná práce ve školství. Speciální ocenění poté dostala Radka Palátová za realizaci úspěšného projektu, jež pomohl rychlému začlenění ukrajinských žáků i jejich rodin do českého kolektivu.

Radka Palátová, oceněná pedagožka, ředitelka ZŠ V. Košaře: „Projekt vlastně byl zaměřen na podporu dětí i celých rodin z Ukrajiny, kteří přišli po začátku konfliktu. A my jsme požádali nebo se nám podařilo získat peníze z Visegrádského fondu, kdy to byly rychlé a velké peníze a my jsme byli schopni díky tomu celkem velkoryse pro ty děti a ty jejich rodiny pokrýt téměř celé léto včetně prázdnin až do podzimu. A bylo v tom nejen doučování té češtiny hlavně, ale taky aby se seznámili s okolím, vlastně s prostředím kde žijí, s tradicemi s kulturou. Tak bylo to od Prahy po Brno, různé hrady, výstavy. Takže myslím, že tohle byla věc, která dodala těm dětem i rodičům obrovský pocit bezpečí.“

Projekt získal také cenu Evropského občana v Bruselu, a to loni v listopadu.

Radka Palátová, oceněná pedagožka, ředitelka ZŠ V. Košaře: „Já to vnímám ne jako ocenění své, ale pro celou školu, pro všechny kolegy a kolegyně, kteří museli vlastně ten projekt odpracovat a díky nim, díky jejich erudici entusiasmu a díky těm nápadům které měli, tak by to vůbec nebylo.“

Své pedagogy oslavoval i magistrát města Ostravy a ze 13 oceněných pracovníků jich bylo 5 z Jihu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000042351/pedagogove-z-ostravyjihu-byli-k-prilezitosti-dne-ucitelu-oceneni-vedenim-obvodu