Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přípravy na hudebně-zábavní festival Slavnosti Jihu v Ostravě vrcholí

Ostrava-Jih |  | Expres Ostrava-Jih

O víkendu se mohou zájemci zúčastnit největší letní akce obvodu, Slavnosti Jihu. Přípravy na ně vrcholí. Lidé se mohou těšit na Vojtu Dyka, Anetu Langerovou nebo třeba skupiny No Name a Jelen, ale také zlínskou filharmonii doprovázející Petra Bendeho.

Bývalý fotbalový stadion Svazácká. Již tento víkend ho zaplní čtvrtý ročník Slavností Jihu, aneb dva dny plné zábavy a hudby pro celou rodinu.

Petr Juříček, organizátor festivalu: „Fantastické místo na organizování akcí. Tady po té pravé straně budeme mít velkou stage. Pak menší regionální stage, kde bude prostor pro ten dětský program ale i pro tři kapely z Ostravy-Jihu.“

Tradičně je program rozdělen na dvě hlavní části.

Petr Juříček, organizátor festivalu: „To je hudební program a tou druhou částí zábavní program pro celou rodinu a v tom jsme trochu jedineční. Že děláme opravdu takový rodinný, hudebně zábavný festival, kde se mohou pobavit děti i dospělí třeba večer v rámci té hudby.“
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: „Je to opravdu akce pro celou rodinu. Kromě kapel, které nejsou úplně ty nejdůležitější je tam zábava pro seniory, pro malé děti, miminka i rodiče. Každý si tam užije. Budou tam spolky z Jihu. Leccos se dozvíte, leccos si zažijete. Má být i hezké počasí, tak doražte.“

Hlavními zvědami programu jsou Vojta Dyk, Aneta Langerová nebo třeba skupiny Jelen a No Name. Speciální hudební zážitek je připraven na sobotu, kdy s filharmonií zazpívá Petr Bende.

Petr Bende, zpěvák: „Co zazní? Největší hity Petra Nováka. Zavzpomínáme na tuto jedinečnou legendu. A v jaké sestavě? V té největší. Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína pod vedením Roberta Kružíka a moje maličkost, Petr Bende. Moc se na Vás těším.“
Petr Juříček, organizátor festivalu: „Na stagi tady bude nějakých 50 muzikantů. Zpěvák Petr Bende, 4 vokalisti a uslyšíme hity Petra Nováka, což je opravdu jedinečná věc aby byl open air festival a 50 muzikantů tady na stagi, to minimálně v Moravskoslezském kraji ještě určitě nebylo.“

Novinkou zábavního programu pro tento rok je zipline lanovka.

Petr Juříček, organizátor festivalu: „Nebude to taková jednoduchá lanovka, ale pro dvě osoby, čili duble zipline. Tam potom vzadu na tom ochozu bude ta nástupní stanice pro tu lanovku a končit budeme někde v polovině toho fotbalového hřiště na úrovni těch převlékáren na koupališti. Bude tady lezecké centrum, tedy mobilní lezecká stěna a budeme tam mát 10x10 metrů a 10 metrů na výšku takové lanové centrum, jako třeba pod Pustevnama.“

Celkově v rámci zábavního programu zde zájemci naleznou přes třicet aktivit a atrakcí. Další změnou oproti předchozím ročníkům je fakt, že děti do 15cti let se na festival dostanou zdarma. Největší letní festival obvodu, Slavnosti Jihu, se bude konat o víkendu 15. a 16. června.

Nahlásit chybu


K tématu

No Name, Jelen nebo i zlínská filharmonie. Slavnosti Jihu v Ostravě nabídly hvězdný program

19. června 2024 9:36 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Stadion Svazácká zaplnily o víkendu tisícovky lidí. Konaly se zde totiž již tradiční Slavnosti Jihu, a tedy největší letní festival v obvodu Ostrava-Jih. Hvězdná hudební vystoupení Vojty Dyka, Anety Langerové, kapel No Name, Jelen nebo třeba i zlínské filharmonie s Petrem Bendem doplnila řada zábavních atrakcí a aktivit pro celou rodinu.

Slavnosti Jihu v Ostravě opět nabídly hvězdný program

21. června 2024 11:31 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Stadion Svazácká zaplnily o víkendu tisícovky lidí. Konaly se zde totiž již tradiční Slavnosti-Jihu, a tedy největší letní festival v obvodu. Hvězdná hudební vystoupení Vojty Dyka, Anety Langerové, kapel No Name, Jelen nebo třeba i zlínské filharmonie s Petrem Bende doplnila řada zábavních atrakcí a aktivit pro celou rodinu.

Festival Pivopění ve Frýdku-Místku představí 17 minipivovarů

3. srpna 2023 10:47 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Kultura F-M připravila na první srpnovou sobotu další ročník festivalu Pivopění. Akce bývá tradičně ve znamení dobrého piva, jídla a muziky. Letos se představí 17 minipivovarů, které nabídnou desítky druhů všemožných piv.


Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Černé napojení do kanalizace odhalují pomocí diskotékové mlhy

Dnes 9:12 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Osvědčenou kouřovou metodou ověřuje správce kanalizace, zda do jeho sítě není napojeno nelegální potrubí. Důvodem kontrol bývá přetížení čistíren tzv. balastními vodami z dešťových svodů střech domů. Na hříšníky upozorní bílý kouř vycházející z potrubí v domech nebo na jeho střechách.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Projekt Kola pro Afriku funguje už 12 let. Lidé stále zásobují sběrná místa

Dosloužilo vám staré kolo? Je například nepojízdné? Nemusíte ho vyhazovat, ale přinést na sběrné místo projektu Kola pro Afriku. Pomůžete tím dětem v Gambii překonávat velké vzdálenosti na cestě do školy. Každoročně tam tvůrci projektu odešlou na tisíc kol.

Radnici v Havířově došla trpělivost s firmou, která staví volnočasové hřiště

Lidem v Havířově-Podlesí dochází trpělivost při výstavbě volnočasového areálu. Místo hřiště se dívají stále jen na staveniště. A trpělivost se zhotovitelem už došla i radnici.

Pro zraněné při nehodě auta s motorkou v Těrlicku spěchaly sanitky i vrtulník

Včera 16:42 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Vážná nehoda s několika zraněnými se stala v pondělí odpoledne v Těrlicku. Společně s hasiči a posádkami sanitek tam letěl i záchranářský vrtulník.

Vstup na stadion bude atraktivnějším veřejným prostorem, zmizí brána, přibude cyklopruh

Počátkem léta začala revitalizace prostoru vstupní části letního stadionu. Vzniknou tu nová parkovací místa, chodník a úsek pro cyklisty. Součástí projektu je i úprava křižovatky ulic Divadelní a Purkyňova.

Hasiči v Havířově měli ve sběrném dvoře cvičení na radioaktivní materiál, našli tam rtuť

Včera 10:27 | Havířov | Libor Běčák

Ve sběrném dvoře v Selské ulici v Havířově se v pondělí dopoledne konalo cvičení motivované nálezem radioaktivního materiálu.

Ve Skalici na Frýdecko-Místecku zabila elektřina muže u bazénu

Včera 15:06 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragicky skončil pohyb 51letého muže ze Skalice na Frýdecko-Místecku u bazénu. V neděli večer ho tam zasáhl elektrický proud.

Dvoudenní jablunkovský jarmark byl plný zábavy a město také rozdalo ocenění

Výročí udělení městských práv v roce 1560 si v Jablunkově připomněli dvoudenním jarmarkem.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Akcí Hurá k rybníkům 27.7. ožije areál v Ostravě-Výškovicích

Poslední červencovou sobotu areál rybníky pod Hurou ve Výškovicích již potřetí zaplní rodiny s dětmi. Bude se zde konat akce Hurá k Rybníkům v rámci kulturního programu „Kool léto“. Čekají je hry a soutěže pro děti, občerstvení i hudební doprovod.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Projekt Prázdniny na Jihu baví děti z Ostravy v letním volnu

Také letos se mohou děti žijící v obvodu zúčastnit tzv. Prázdnin na Jihu, aneb dní plných her, zábavy a pohybu pod taktovkou městského obvodu Ostrava-Jih. Bohatý program probíhá každý, letní, všední den od 8 do 12 hodin a je zcela zdarma.

Ostravské městské lesy prodaly dřevo v aukci, je to výhodnější

Společnost Ostravské městské lesy se snaží o co nejlepší hospodaření se zelení a proto v letošním roce uspořádala na prodej surového dřeva aukci. Díky tomu získala za některé kusy kvalitního dřeva násobně více peněz, než při běžném prodeji.

Série asi 40 akcí s názvem Prázdniny na Jihu baví během léta děti z Ostravy-Jihu

Také letos se mohou děti žijící v obvodu zúčastnit tzv. Prázdnin na Jihu, aneb dní plných her, zábavy a pohybu pod taktovkou městského obvodu Ostrava-Jih. Bohatý program probíhá každý, letní, všední den od 8 do 12 hodin a je zcela zdarma.

Přípravy na hudebně-zábavní festival Slavnosti Jihu v Ostravě vrcholí
Vydáno 11. června 2024 12:31, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
O víkendu se mohou zájemci zúčastnit největší letní akce obvodu, Slavnosti Jihu. Přípravy na ně vrcholí. Lidé se mohou těšit na Vojtu Dyka, Anetu Langerovou nebo třeba skupiny No Name a Jelen, ale také zlínskou filharmonii doprovázející Petra Bendeho.

Bývalý fotbalový stadion Svazácká. Již tento víkend ho zaplní čtvrtý ročník Slavností Jihu, aneb dva dny plné zábavy a hudby pro celou rodinu.

Petr Juříček, organizátor festivalu: „Fantastické místo na organizování akcí. Tady po té pravé straně budeme mít velkou stage. Pak menší regionální stage, kde bude prostor pro ten dětský program ale i pro tři kapely z Ostravy-Jihu.“

Tradičně je program rozdělen na dvě hlavní části.

Petr Juříček, organizátor festivalu: „To je hudební program a tou druhou částí zábavní program pro celou rodinu a v tom jsme trochu jedineční. Že děláme opravdu takový rodinný, hudebně zábavný festival, kde se mohou pobavit děti i dospělí třeba večer v rámci té hudby.“
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: „Je to opravdu akce pro celou rodinu. Kromě kapel, které nejsou úplně ty nejdůležitější je tam zábava pro seniory, pro malé děti, miminka i rodiče. Každý si tam užije. Budou tam spolky z Jihu. Leccos se dozvíte, leccos si zažijete. Má být i hezké počasí, tak doražte.“

Hlavními zvědami programu jsou Vojta Dyk, Aneta Langerová nebo třeba skupiny Jelen a No Name. Speciální hudební zážitek je připraven na sobotu, kdy s filharmonií zazpívá Petr Bende.

Petr Bende, zpěvák: „Co zazní? Největší hity Petra Nováka. Zavzpomínáme na tuto jedinečnou legendu. A v jaké sestavě? V té největší. Filharmonie Bohuslava Martinů ze Zlína pod vedením Roberta Kružíka a moje maličkost, Petr Bende. Moc se na Vás těším.“
Petr Juříček, organizátor festivalu: „Na stagi tady bude nějakých 50 muzikantů. Zpěvák Petr Bende, 4 vokalisti a uslyšíme hity Petra Nováka, což je opravdu jedinečná věc aby byl open air festival a 50 muzikantů tady na stagi, to minimálně v Moravskoslezském kraji ještě určitě nebylo.“

Novinkou zábavního programu pro tento rok je zipline lanovka.

Petr Juříček, organizátor festivalu: „Nebude to taková jednoduchá lanovka, ale pro dvě osoby, čili duble zipline. Tam potom vzadu na tom ochozu bude ta nástupní stanice pro tu lanovku a končit budeme někde v polovině toho fotbalového hřiště na úrovni těch převlékáren na koupališti. Bude tady lezecké centrum, tedy mobilní lezecká stěna a budeme tam mát 10x10 metrů a 10 metrů na výšku takové lanové centrum, jako třeba pod Pustevnama.“

Celkově v rámci zábavního programu zde zájemci naleznou přes třicet aktivit a atrakcí. Další změnou oproti předchozím ročníkům je fakt, že děti do 15cti let se na festival dostanou zdarma. Největší letní festival obvodu, Slavnosti Jihu, se bude konat o víkendu 15. a 16. června.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000043512/pripravy-na-hudebnezabavni-festival-slavnosti-jihu-v-ostrave-vrcholi