Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stovky dětí sportovaly ve finále School Games v Ostravě-Zábřehu

Ostrava-Jih |  | Expres Ostrava-Jih

Na zábřežském stadionu Svazácká proběhlo finále prvního ročníku projektu School Games, který pořádal městský obvod Ostrava-Jih. Finále soutěže, kterému předcházely tři kvalifikační dny, se zúčastnilo 17 základních škol a přes 800 finálových sportovců. Cílem akce bylo mimo jiné a vyhotovení studií týkající se školáků z Jihu.

Osm soutěžních disciplín, přes osm stovek soutěžících a tisíce fanoušků, kteří přišli podpořit své školy. Mladí sportovci od sedmi do patnácti let přileji obhájit svůj postup v největší sportovní akci základních škol na Jihu. Z 3,5 tisíc dětí do finále postoupila zhruba čtvrtina.

Soutěžící, ZŠ Dvorského: „Tak my jsme přišli hrát vybíjenou, příprava byla podle mě sice nulová, ale zatím vyhráváme, takže dobrý.“ – „Samozřejmě jsme přišli podpořit i mladší žáky naší školy a taky holky.“
Soutěžící, ZŠ Šeříkova: „Jsme ze základní školy Šeříkova ve Výškovicích a kluci se připravovali asi týden říkali, že? Hrajeme o první místo ve fotbale, takže určitě zvítězíme.“
Soutěžící, ZŠ Chrujkinova: „My jsme tu přišli pro výhru a teďka budeme hrát o první místo.“ – „A v čem?“ – „V přehazované. Myslím si, že to vyhrajeme, protože v kvalifikačních zápasech jsme vyhráli všechno.“

Cílem akce je rozpohybovat mladou generaci. Hlavně ty, kteří se sportu nevěnují pravidelně.

Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Chceme nadchnout děti ke sportu. Vrátit je k němu, protože v období covidu přestali sportovat. Víme, že dneska je k tomu rodiny vedou o něco méně, takže dneska vlastně trochu vyrovnáváme ten deficit a nahrazujeme to. Chceme, aby sportovali – to je to hlavní.“

Soutěžní disciplíny zahrnovaly atletiku, přehazovanou, in-line, biatlon, streetball, fotbal, vybíjenou nebo speciální formule. Slavnostním vyvrcholením sportovního dopoledne bylo předání medailí a duhové nebe.

Výherci disciplíny Racing Formula, ZŠ Dvorského: „No fyzičku to hlavně zahrnovalo.“ – „Taky technické schopnosti tam byly velice důležité, museli jsme rychle a správně vyměnit nejen vodu, ale i šrouby na kolech a potom jsme museli efektivně a správně tlačit naši káru, abychom vyhráli.“ – „Já myslím, že nejdůležitější byla koordinace, kdo poběží, co vyměníme, kdy vyměníme a to bylo to nejdůležitější.“

Svazácký stadion dnes nezaplnili jen soutěžící, ale hlavně jejich podporovatelé a fanoušci z jednotlivých škol.

anketa, fanoušci: No tak my jsme se přijeli podívat na naši školu a fandit. Na Lukášovou a Kučerku.“
Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Někteří si připravili choreografii, transparenty a tak dále a bylo by ideální, kdyby tohle měla každá škola.“

Přimět děti zábavnou formou ke sportu není jediným cílem akce. Jejím výstupem mají být i rozsáhlé studie ohledně školáků na Jihu.

Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „V rámci celé téhle akce vznikly 3 studie. Na prevenci závislostí, na sportovní návyky a na fyzickou zdatnost. Uvidíme, co nám to řekne a právě tohle je potřeba zkoumat každý rok. Ještě to vyhodnotíme, ale první pocity z toho jsou dobré a myslíme si, že to přinese ten kýžený efekt.“

Největší sportovní akce obvodu pro žáky základních škol se tedy bude s největší pravděpodobností konat i příští rok.

Nahlásit chybu


K tématu

3,5 tisíce žáků ZŠ si zasportovalo na akci School games v Ostravě-Jihu

21. května 2024 18:47 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Sedm tisíc dětí, tři a půl tisíce sportovců, šestnáct zapojených základních škol, osm disciplín, tři kvalifikační dny a jedno velké finále. To jsou School games, unikátní projekt, který má za cíl zapojit co nejvíce dětí z Jihu do pohybových aktivit. Školáci mají za sebou kvalifikační kola a mohou se připravovat na červnové vyvrcholení.

8 stovek dětí sportovalo ve finále projektu School Games v Ostravě-Zábřehu

2. července 2024 10:58 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Na zábřežském stadionu Svazácká proběhlo finále prvního ročníku projektu School Games, který pořádal městský obvod Ostrava-Jih. Finále soutěže, kterému předcházely tři kvalifikační dny, se zúčastnilo 17 základních škol a přes 800 finálových sportovců. Cílem akce bylo mimo jiné a vyhotovení studií týkající se školáků z Jihu.

Sportovci udělali v Havířově přes 43 tisíc shybů pro nemocné děti

25. července 2023 16:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Desítky lidí vyznávající zdravý životní styl se opět sešly na workoutovém hřišti Na Nábřeží v Havířově, aby překonaly sami sebe v počtu přítahů na hrazdě. Výtěžek v rámci Světového dne shybů dostane domov Benjamín.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, tančírny budou pokračovat po celé léto

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem a okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem. Swingové tančírny se budou na nábřeží za pěkného počasí konat po celé prázdniny. Na tu příští se mohou zájemci těšit už příští týden.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, na Slezskou láká diváky i ze zahraničí

Ostrava je už tradičně jedním ze čtyř měst, které hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Jedná se o nejdelší festival v historii města a herci letos nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her.

Akcí Hurá k rybníkům 27.7. ožije areál v Ostravě-Výškovicích

16. července 2024 10:50 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Poslední červencovou sobotu areál rybníky pod Hurou ve Výškovicích již potřetí zaplní rodiny s dětmi. Bude se zde konat akce Hurá k Rybníkům v rámci kulturního programu „Kool léto“. Čekají je hry a soutěže pro děti, občerstvení i hudební doprovod.

Projekt Prázdniny na Jihu baví děti z Ostravy v letním volnu

16. července 2024 10:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Také letos se mohou děti žijící v obvodu zúčastnit tzv. Prázdnin na Jihu, aneb dní plných her, zábavy a pohybu pod taktovkou městského obvodu Ostrava-Jih. Bohatý program probíhá každý, letní, všední den od 8 do 12 hodin a je zcela zdarma.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Stovky dětí sportovaly ve finále School Games v Ostravě-Zábřehu
Vydáno 3. července 2024 18:49, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
Na zábřežském stadionu Svazácká proběhlo finále prvního ročníku projektu School Games, který pořádal městský obvod Ostrava-Jih. Finále soutěže, kterému předcházely tři kvalifikační dny, se zúčastnilo 17 základních škol a přes 800 finálových sportovců. Cílem akce bylo mimo jiné a vyhotovení studií týkající se školáků z Jihu.

Osm soutěžních disciplín, přes osm stovek soutěžících a tisíce fanoušků, kteří přišli podpořit své školy. Mladí sportovci od sedmi do patnácti let přileji obhájit svůj postup v největší sportovní akci základních škol na Jihu. Z 3,5 tisíc dětí do finále postoupila zhruba čtvrtina.

Soutěžící, ZŠ Dvorského: „Tak my jsme přišli hrát vybíjenou, příprava byla podle mě sice nulová, ale zatím vyhráváme, takže dobrý.“ – „Samozřejmě jsme přišli podpořit i mladší žáky naší školy a taky holky.“
Soutěžící, ZŠ Šeříkova: „Jsme ze základní školy Šeříkova ve Výškovicích a kluci se připravovali asi týden říkali, že? Hrajeme o první místo ve fotbale, takže určitě zvítězíme.“
Soutěžící, ZŠ Chrujkinova: „My jsme tu přišli pro výhru a teďka budeme hrát o první místo.“ – „A v čem?“ – „V přehazované. Myslím si, že to vyhrajeme, protože v kvalifikačních zápasech jsme vyhráli všechno.“

Cílem akce je rozpohybovat mladou generaci. Hlavně ty, kteří se sportu nevěnují pravidelně.

Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Chceme nadchnout děti ke sportu. Vrátit je k němu, protože v období covidu přestali sportovat. Víme, že dneska je k tomu rodiny vedou o něco méně, takže dneska vlastně trochu vyrovnáváme ten deficit a nahrazujeme to. Chceme, aby sportovali – to je to hlavní.“

Soutěžní disciplíny zahrnovaly atletiku, přehazovanou, in-line, biatlon, streetball, fotbal, vybíjenou nebo speciální formule. Slavnostním vyvrcholením sportovního dopoledne bylo předání medailí a duhové nebe.

Výherci disciplíny Racing Formula, ZŠ Dvorského: „No fyzičku to hlavně zahrnovalo.“ – „Taky technické schopnosti tam byly velice důležité, museli jsme rychle a správně vyměnit nejen vodu, ale i šrouby na kolech a potom jsme museli efektivně a správně tlačit naši káru, abychom vyhráli.“ – „Já myslím, že nejdůležitější byla koordinace, kdo poběží, co vyměníme, kdy vyměníme a to bylo to nejdůležitější.“

Svazácký stadion dnes nezaplnili jen soutěžící, ale hlavně jejich podporovatelé a fanoušci z jednotlivých škol.

anketa, fanoušci: No tak my jsme se přijeli podívat na naši školu a fandit. Na Lukášovou a Kučerku.“
Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Někteří si připravili choreografii, transparenty a tak dále a bylo by ideální, kdyby tohle měla každá škola.“

Přimět děti zábavnou formou ke sportu není jediným cílem akce. Jejím výstupem mají být i rozsáhlé studie ohledně školáků na Jihu.

Radim Ivan (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „V rámci celé téhle akce vznikly 3 studie. Na prevenci závislostí, na sportovní návyky a na fyzickou zdatnost. Uvidíme, co nám to řekne a právě tohle je potřeba zkoumat každý rok. Ještě to vyhodnotíme, ale první pocity z toho jsou dobré a myslíme si, že to přinese ten kýžený efekt.“

Největší sportovní akce obvodu pro žáky základních škol se tedy bude s největší pravděpodobností konat i příští rok.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000043865/stovky-deti-sportovaly-ve-finale-school-games-v-ostravezabrehu