Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Akcí Hurá k rybníkům 27.7. ožije areál v Ostravě-Výškovicích

Ostrava-Jih |

Poslední červencovou sobotu areál rybníky pod Hurou ve Výškovicích již potřetí zaplní rodiny s dětmi. Bude se zde konat akce Hurá k Rybníkům v rámci kulturního programu „Kool léto“. Čekají je hry a soutěže pro děti, občerstvení i hudební doprovod.

Výškovické rybníky pod Hurou. Nevzhledný, nepřístupný areál se před dvěma lety proměnil v centrum rekreace nejen pro obyvatele obvodu.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Revitalizace trvala 2 roky a obvod stála přes 10 miliónů. Musely se odbarvit rybníky, zpevnit hráze, vystavět chodníky, postavit molo. V rámci spolupráce s obvodem se o rybníky starají zahrádkáři a taky český svaz rybářů.“
Jiří Dresler, vedoucí odboru mládeže, Český rybářský svaz: „Ryby tady najdeme od kaprovitých, jako kapr, lín, tak v menší míře i nějaký ten cejn, okoun, sem tam i amur. Toho tady vysazujeme hlavně proto, aby ničil řasy a nebylo to tady takové kalné a zelené. Jezdíme tady třikrát do týdne krmit ty ryby, aby na podzim, kdy se pořádají výlovy, aby rybí osádka měla určitou váhu, aby se mohla vysazovat do ostatních revírů.“

Historie rybníkářství ve Výškovicích sahá do poloviny 16. století. Samotné rybníky pod Hurou vznikly po 2. světové válce. Od dubna 2022 lze místo pronajmout i ke konání různých akcí jako třeba svateb. Mimo to areál poslední červencovou sobotu již potřetí zaplní rodiny s dětmi v rámci akce Hurá k rybníkům.

Gabriela Gödelová, ředitelka Kulturního zařízení Ostrava-Jih: „Opět tady budou připraveny soutěže a hry pro děti, a to od 14:00 do 18:00. V mezičase od 16:00 bude hrát kapela Neprak, která bude hrát až do 21 hodin. V průběhu toho dopoledne se tady opravdu mohou vyžít velcí i malí. Připraveno bude i občerstvení. Akci pořádáme ve spolupráci se svazen rybářů a se svazem zahrádkářů, kteří tady mají i své zázemí. Chybět by letos neměli ani koníčci a možnost se na nich projet. S tím nám zase pomůže blízký jezdecký klub Nová Bělá.“

V areálu však není možné parkovat. Vedení obvodu tak doporučuje vydat se na akci jinými způsoby.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Ideální je, když lidé přijdou pěšky nebo i na kolech, protože v blízkosti vede i cyklostezka.“

Eventuálně mohou lidé využít i autobusové linky 41 a 27. V případě nepříznivého počasí může dojít ke zrušení akce a proto by měli zájemci sledovat aktuální informace na sociálních sítích obvodu nebo na webu Kultury Jih.

Nahlásit chybu


K tématu

Akce Hurá k rybníkům oživila přírodní areál v Ostravě-Výškovicích

4. srpna 2025 9:03 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Sobota patřila v Ostravě-Jihu opět rodinám s dětmi, přírodě, hudbě, zábavě nebo i rybaření. Akce Hurá k rybníkům oživila areál ve Výškovicích pestrým programem a návštěvu krásného rekreačního prostředí si nenechal ujít ani hastrman.

Výškovické rybníky pod Hurou ožily díky rodinné akce Hurá k rybníkům

5. srpna 2025 13:03 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Sobota patřila v Ostravě-Jihu opět rodinám s dětmi, přírodě, hudbě, zábavě nebo i rybaření. Akce Hurá k rybníkům oživila areál ve Výškovicích pestrým programem a návštěvu krásného rekreačního prostředí si nenechal ujít ani hastrman.

Výškovické rybníky v Ostravě lákají na procházku i v zimě

27. ledna 2025 13:20 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Malebné zákoutí Ostravy-Jihu. Výškovické rybníky nabízí únik z rušných ulic do přírody přímo uprostřed města. Pro návštěvníky jsou otevřeny celoročně. Na konci loňského roku se zde v rámci pravidelné údržby uskutečnil také tradiční výlov.


Ostrava pokračuje v záchraně historické sýpky. Jde o jednu z nejstarších staveb ve městě

Včera 11:45 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava velmi dbá na ochranu a péči o památkově chráněné a historicky cenné objekty už jen proto, že jich není mnoho. Jedním z nich je i Svinovská sýpka, kterou město odkoupilo, aby ji zachránilo před zkázou. Přípravy na její rekonstrukci jsou v plném proudu.

V Opavě začala stavba nových dílen pro Střední školu technickou. Přinesou zásadní zlepšení výuky

Včera 11:12 | Opava | Yvona Fajtová

Střední škola technická v Opavě se dočká nových moderních dílen. Moravskoslezský kraj dnes slavnostně zahájil stavbu specializovaného zázemí pro výuku technických oborů. Projekt za více než 70 milionů korun podpoří i Evropská unie.

První letošní novojičínské děti jsou hned dvě. Pro rodiče jsou to už druhá dvojčata

Včera 9:03 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Na prvního občánka Nového Jičína narozeného v místní porodnici si muselo město počkat do 8. ledna. A stálo to za to - děti přišly na svět hned dvě - dvojčata Emily a Linda. Zajímavostí je, že doma už na ně čekají dvě sestry - také dvojčata

Včerejší ledovka zranila 33 chodců. Nejvíce úrazů bylo v Ostravě

Včera 11:27 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Včerejší ledovka potrápila všechny chodce v MS kraji. Celkem se zranilo 33 lidí. Nejvíce záchranáři vyjížděli ke zraněným v Ostravě. Nejčastěji docházelo k poranění kotníku a hlavy.

Dům umění otevřel po půlroční rekonstrukci, galerie zahájila oslavy stých narozenin

14. ledna 2026 10:08 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Rekonstrukce návštěvnického zázemí Domu umění v Ostravě je u konce. Galerie se tak znovu otevřela po půlroční pauze pro návštěvníky, a to hned třemi ojedinělými výstavami. Odstartovala tak sérii akcí věnovaným oslavám sta let od vzniku této významné kulturní instituce.

Víte, jak se chovat při dopravní nehodě? Policie upozorňuje na chyby

14. ledna 2026 10:55 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Mnoho řidičů zapomíná na své povinnosti při dopravní nehodě. Policii volejte jen když dojde na zranění, poškodí se majetek třetí strany, omezí se provoz nebo když vznikne škoda nad 200 tisíc korun. Pokud řidič z místa nehody odjede, hrozí mu trest.

Ostravské letiště loni odbavilo přes půl milionu cestujících. Nejčastěji cestovali do Egypta

Včera 9:06 | Ostrava-město | Anna Břenková

Letiště Leoše Janáčka v Ostravě zažilo rekordní rok 2025. Celkem letištěm prošlo více než půl milionu cestujících. Ti nejčastěji směřovali do Egypta, Turecka a Řecka. Letiště letos přidá na letový řád další tři destinace a posílí lety do Egypta.

Rekonstrukce parkovacího domu přinese více míst pro řidiče

14. ledna 2026 15:45 | Orlová | Monika Ociepková

Obyvatelé V. etapy v Orlové se mohou těšit na více parkovacích míst.

Stonava bilancuje a chystá další rozvoj

14. ledna 2026 13:01 | Stonava | Jiří Brzóska

Jaký byl rok 2025 z pohledu rozvoje obce a jaké plány má Stonava pro letošní rok? Odpovědi nejen na tyto otázky jsme hledali u starosty obce Tomáše Wawrzyka.

Oblíbený park ve Vítkovicích bude atraktivním místem k odpočinku a relaxaci

14. ledna 2026 12:58 | Ostrava-Vítkovice | Tomáš Trávník

Sad Jožky Jabůrkové vznikl v centru Vítkovic už v roce 1922 a dnes nese jméno novinářky, spisovatelky a odbojářky Jožky Jabůrkové. Radnice plánuje jeho rozsáhlou revitalizaci, která má zvýšit jeho bezpečnost i atraktivitu pro návštěvníky všech generací.

4 Tenoři vyprodali Novoroční koncert rekordním tempem. Poruba jej pořádá už od r. 2017

Včera 17:50 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Porubský Novoroční koncert v pustkoveckém kostele svatých Cyrila a Metoděje opět potvrdil pověst jedné z nejoblíbenějších kulturních akcí roku. Hvězdami letošního, už 9. ročníku, byli 4 Tenoři.

Děti z MŠ vyrazily díky porubské radnici opět na led. Kurzy bruslení probíhají do dubna

Včera 17:30 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Poruba podporuje sportovní aktivity dětí už od těch nejmenších v mateřských školách. Pro rok 2025 pro ně měla vyčleněno 1,2 milionu korun. Ve spolupráci s hokejovým klubem RT TORAX PORUBA proto opět připravila také kurzy bruslení.

Čestné uznání v anketě Senior roku získal občan Poruby

Včera 15:47 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava ocenila seniory, kteří i ve vyšším věku zůstávají aktivní a inspirují své okolí. Město udělilo také dvě čestná uznání. Jedno z nich zamířilo do Poruby. Oceněn byl Konstantin Papasavoglu - dlouholetý předseda Řecké obce v Ostravě.

Děti z MŠ vyrazily díky porubské radnici opět na led. Kurzy bruslení probíhají do dubna

Včera 15:36 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostravský obvod Poruba podporuje sportovní aktivity dětí už od těch nejmenších v mateřských školách. Pro rok 2025 pro ně měla vyčleněno 1,2 milionu korun. Ve spolupráci s hokejovým klubem RT TORAX PORUBA proto opět připravila také kurzy bruslení.

ZŠ Gen. Janka v Ostravě-Mariánských Horách otevřela dveře budoucím prvňáčkům

Základní škola Gen. Janka v Mariánských Horách uspořádala pro rodiče a děti předškolního věku den otevřených dveří. Budoucí prvňáčci si mohli projít školu, vyzkoušet různé aktivity a rodiče získali informace o zápisu i provozu školy.

Dodávka srazila ženu, ta skončila v nemocnici. Policie hledá svědky nehody

Včera 10:19 | Ostrava-Jih | Anna Břenková

Řidič dodávky v Ostravě-Zábřehu přehlédl ženu přecházející cestu a srazil ji. Ženu sice doprovodil domů, ale ta následně skončila v péči zdravotníků, kteří ji převezli do nemocnice. Policie se obrací na svědky události.

Akcí Hurá k rybníkům 27.7. ožije areál v Ostravě-Výškovicích
Vydáno 16. července 2024 10:50, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
Poslední červencovou sobotu areál rybníky pod Hurou ve Výškovicích již potřetí zaplní rodiny s dětmi. Bude se zde konat akce Hurá k Rybníkům v rámci kulturního programu „Kool léto“. Čekají je hry a soutěže pro děti, občerstvení i hudební doprovod.

Výškovické rybníky pod Hurou. Nevzhledný, nepřístupný areál se před dvěma lety proměnil v centrum rekreace nejen pro obyvatele obvodu.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Revitalizace trvala 2 roky a obvod stála přes 10 miliónů. Musely se odbarvit rybníky, zpevnit hráze, vystavět chodníky, postavit molo. V rámci spolupráce s obvodem se o rybníky starají zahrádkáři a taky český svaz rybářů.“
Jiří Dresler, vedoucí odboru mládeže, Český rybářský svaz: „Ryby tady najdeme od kaprovitých, jako kapr, lín, tak v menší míře i nějaký ten cejn, okoun, sem tam i amur. Toho tady vysazujeme hlavně proto, aby ničil řasy a nebylo to tady takové kalné a zelené. Jezdíme tady třikrát do týdne krmit ty ryby, aby na podzim, kdy se pořádají výlovy, aby rybí osádka měla určitou váhu, aby se mohla vysazovat do ostatních revírů.“

Historie rybníkářství ve Výškovicích sahá do poloviny 16. století. Samotné rybníky pod Hurou vznikly po 2. světové válce. Od dubna 2022 lze místo pronajmout i ke konání různých akcí jako třeba svateb. Mimo to areál poslední červencovou sobotu již potřetí zaplní rodiny s dětmi v rámci akce Hurá k rybníkům.

Gabriela Gödelová, ředitelka Kulturního zařízení Ostrava-Jih: „Opět tady budou připraveny soutěže a hry pro děti, a to od 14:00 do 18:00. V mezičase od 16:00 bude hrát kapela Neprak, která bude hrát až do 21 hodin. V průběhu toho dopoledne se tady opravdu mohou vyžít velcí i malí. Připraveno bude i občerstvení. Akci pořádáme ve spolupráci se svazen rybářů a se svazem zahrádkářů, kteří tady mají i své zázemí. Chybět by letos neměli ani koníčci a možnost se na nich projet. S tím nám zase pomůže blízký jezdecký klub Nová Bělá.“

V areálu však není možné parkovat. Vedení obvodu tak doporučuje vydat se na akci jinými způsoby.

Otakar Šimík (ANO), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Ideální je, když lidé přijdou pěšky nebo i na kolech, protože v blízkosti vede i cyklostezka.“

Eventuálně mohou lidé využít i autobusové linky 41 a 27. V případě nepříznivého počasí může dojít ke zrušení akce a proto by měli zájemci sledovat aktuální informace na sociálních sítích obvodu nebo na webu Kultury Jih.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000044027/akci-hura-k-rybnikum-277-ozije-areal-v-ostravevyskovicich