Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mezinárodní den seniorů v Ostravě-Jihu oslavili hned nadvakrát

Ostrava-Jih |

Velké finále soutěže o nejsympatičtější seniorku a seniora regionu či šestileté výročí Senior Pointu v Komorním klubu. Nejen takto se letos v městském obvodu Ostrava-jih oslavoval mezinárodní den seniorů.

Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. V městském obvodu Ostrava-Jih oslavy jejich svátku spojili současně s šestiletým výročím Senior pointu v Jubilejní kolonii.

Martina Jarošková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Senioři mají možnost přijít, požádat si o radu, různě využijí počítač, navštěvovat kurzy, které pořádáme. Probíhá tam také univerzita 3. věku a imatrikulace.“

Krátce před tím se v kulturním domě Akord konalo velké finále tradiční soutěže o nejsympatičtější seniorku a seniora regionu - Miss babča a Štramák roku.

Martina Jarošková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Měla jsem tu čest být už třikrát v porotě za dobu svého působení na úřadě, a tady je krásně vidět, jak máme aktivní seniory nejenom u nás na Jihu ale samozřejmě tady tato soutěž už je v rámci celého Moravskoslezského kraje.“

Miss babčou letošního se stala paní Dušana Závadová z Ostravy. Titul Zlatý Štramák si letos odnesli dva muži - Oldřich Auer z Havířova a Jan Mužík z Kopřivnice.

Darina Daňková, jednatelka DK Akord: „Na tomto projektu se mi moc líbí, že senioři ho dělají s obrovským nadšením a že vlastně mají několik soustředění, pilují svoje vystoupení, vznikají mezi nimi přátelství, jezdí potom na výlety a kamarádi se. To si myslím, že to je něco jako nástavba nad takovou běžnou soutěž a to je něco, co nás neuvěřitelně těší.“

Tímto ale program pro seniory na Jihu zdaleka nekončí.

Darina Daňková, jednatelka DK Akord: „Aktivity pro seniory jsou v Akordu nedílnou součástí naší programové nabídky. Já už nevím, kolik je to let, možná 20, probíhá první úterý v měsíci od 15 hod. seniorský klub. Svého času vyhráli i cenu našeho pana primátora, je to otevřený klub a my si moc toho vážíme, že chodí 120-130 seniorů k nám. Tam se baví, dozví se něco zajímavého a můžou si i zatancovat.“

Kromě toho se v Akordu pro seniory pořádají i nejrůznější kurzy nebo tradiční ples.

Nahlásit chybu


K tématu

Senioři v Novém Jičíně skloubili volby a zábavu

3. října 2025 17:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Volební den může mít i přidanou hodnotu. To ukázala páteční akce v Novém Jičíně, kde se v Kavárně Praha konala oslava Mezinárodního dne seniorů. Ten připadá na 1. říjen, nejbližší pátek tak byl ideálním termínem, přestože začalo hlasování o novém složení poslanecké sněmovny.

Mezinárodní den seniorů znamenal pro děti ze ZŠ Prameny setkání s prarodiči v prostorách školy

11. října 2025 13:41 | Karviná | Gabriela Stašová

Na Základní škole Prameny v Karviné-Ráji to žije projekty. Ten poslední se tentokrát týkal Mezinárodního dne seniorů a propojil nejmladší generaci s tou nejstarší. V rámci projektového dne zavítali do školy babičky a dědečkové dětí a všichni si tento den moc užili.

Senioři zaplnili kavárnu Praha, slavili svůj mezinárodní den

7. října 2025 8:23 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Spolek Být spolu aktivní uspořádal oslavu Mezinárodního dne seniorů. Akce se setkala s velkým zájmem veřejnosti, do kavárny Praha dorazilo více než 150 lidí.


Nová cyklostezka na Vítkovsku zkracuje cestu z Březové do Lesních Albrechtic

Včera 12:03 | Bruntál | Karel Soukop

Dlouhou objízdnou cestu z Březové do Lesních Albrechtic na Vítkovsku nově zkracuje právě otevřená kvalitní stezka pro pěší i cyklisty. Stezka kromě spojení obcí a jejich obyvatel poslouží také turistům a široké veřejnosti. Cesta k vzniku nebyla jednoduchá. Musela překonat projekční i majetkové překážky. Základ její výstavby byl dán již v minulém volebním období, v roce 2023.

Lidé vybrali jméno pro novou přeshraniční lávku. Zvítězil název Sousedská

Včera 13:15 | Karviná | Anna Břenková

Nová lávka přes řeku Olši už má své jméno. Propojuje Karvinou s polskou obcí Hażlach a lidé rozhodli, že se bude jmenovat Sousedská lávka. Do hlasování se zapojily tisíce obyvatel z obou stran hranice.

V Ostravě-Jihu opravují výtluky na cestách novou metodou

Včera 9:49 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

Havířovské Centrum volnočasových aktivit oslavilo významné jubileum

Včera 16:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Už patnáct let spojuje havířovské centrum volnočasových aktivit seniory, ale i další obyvatele města kteří zde nacházejí prostor pro kreativitu, pohyb, zábavu i nová přátelství. Výroční nyní všichni společně oslavili.

Strážníci chodí i do mateřských škol. Projekt nese jméno "Bezpečně pro předškoláky."

Včera 13:33 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Mateřské školy jsou jedním z častých cílů ostravských strážníků preventistů. Je totiž velmi důležité začít děti edukovat co nejdříve a navíc také ztrácí strach a ostych z uniforem městské policie.

SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb pořádala soutěž pro kadeřníky a kosmetičky

Včera 9:14 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Kosmeticko-kadeřnická soutěž má na SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku už svou dlouhou tradici. O letošní ročník ve znamení Random Colours byl i letos velký zájem.

Roční dítě se v Orlové opařilo kávou i 6 zraněných u nehod. Vrtulník měl za den 5 vzletů

6. května 2026 14:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Náročný den mají za sebou ostravští letečtí záchranáři. Zasahovali u ročního dítěte, které se opařilo kávou. Poté si je k dalšímu popálenému vyžádali zlínští kolegové. Další zásahy měli u dopravních nehod, při kterých se zranilo 6 lidí. V jednom případě nedal 80letý řidič přednost.

MS technologická akademie propojí školy s praxí, bude zázemím pro výuku robotiky, elektromobility i digitálních oborů

6. května 2026 13:23 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj investuje do budoucnosti vzdělávání. V Ostravě začala výstavba sídla Moravskoslezské technologické akademie, která má propojit školy s praxí a moderními technologiemi. Nové centrum nabídne zázemí pro výuku robotiky, elektromobility nebo digitálních oborů.

Umělecké Ceny Jantar jsou rozdány, cenu za celoživotní přínos převzal Petr Rotrekl

6. května 2026 14:21 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

V ostravském KD Poklad byly slavnostně předány umělecké Ceny Jantar. Ocenění patří osobnostem spjatým s Moravskoslezským krajem. Cenu za celoživotní přínos převzal Petr Rotrekl.

Preventisté MPO učili předškoláky základní pravidla dopravy. Celkem navštívili 26 školek

Včera 15:22 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Městská policie Ostrava věnovala týden v dubnu nejmenším dětem. Preventisté navštívili s programem BESIP pro předškoláčky celkem 38 tříd ve 26 mateřských školách. Nechyběla mezi nimi ani porubská Školka Exilu.

Charitativní běh Křídla dětem pomohl malým pacientům FNO. Vybralo se 200 tisíc korun

Včera 14:01 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Charitativní běh Křídla dětem v Porubě opět spojil stovky lidí pro dobrou věc. Výtěžek ze startovného podpoří malé pacienty na oddělení traumatologie a chirurgie Fakultní nemocnice Ostrava.

Soutěž na opravu historické sýpky pokračuje. Podobu navrhne 7 architektonických kanceláří

Včera 12:55 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Záchrana historické svinovské sýpky rychle pokračuje a zastupitelstvo města už vybralo architektonické kanceláře, které navrhnou definitivní podobu budovy a jejího okolí. Na podzim by měl být znám vítěz této soutěže.

Porubský den bezpečí představil práci složek IZS. Nejvíce lákaly dynamické ukázky

Včera 12:18 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Louku u Francouzské ulice v Porubě zaplnily složky Integrovaného záchranného systému. Uskutečnil se zde již 6. ročník oblíbeného Porubského dne bezpečí, který nabídl program pro malé i velké.

Ostrava chce ještě lépe pracovat s talenty. Zaměří se více na přípravu pedagogů

Včera 12:15 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Máme pro vás dobrou zprávu...o talentované děti je v Ostravě postaráno a péče se stále zlepšuje. Město podporuje místa specialistů přímo na školách a nyní se chce ještě více zaměřit na jejich rozvoj. Pomoci by měl Moravskoslezský pakt zaměstnanosti, který pedagogy bude vzdělávat.

Zázemí klubu Parník v centru Ostravy čeká rekonstrukce

Včera 10:03 | Ostrava-Centrum | Andrea Holeszová

16. května odstartuje rekonstrukce legendárního jazzového Klubu Parník, který provozuje Centrum kultury a vzdělávání Moravská Ostrava. Zaměří se na zázemí klubu a hotova by měla být začátkem podzimu.

Mezinárodní den seniorů v Ostravě-Jihu oslavili hned nadvakrát
Vydáno 7. října 2024 15:12, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
Velké finále soutěže o nejsympatičtější seniorku a seniora regionu či šestileté výročí Senior Pointu v Komorním klubu. Nejen takto se letos v městském obvodu Ostrava-jih oslavoval mezinárodní den seniorů.

Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů. V městském obvodu Ostrava-Jih oslavy jejich svátku spojili současně s šestiletým výročím Senior pointu v Jubilejní kolonii.

Martina Jarošková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Senioři mají možnost přijít, požádat si o radu, různě využijí počítač, navštěvovat kurzy, které pořádáme. Probíhá tam také univerzita 3. věku a imatrikulace.“

Krátce před tím se v kulturním domě Akord konalo velké finále tradiční soutěže o nejsympatičtější seniorku a seniora regionu - Miss babča a Štramák roku.

Martina Jarošková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Měla jsem tu čest být už třikrát v porotě za dobu svého působení na úřadě, a tady je krásně vidět, jak máme aktivní seniory nejenom u nás na Jihu ale samozřejmě tady tato soutěž už je v rámci celého Moravskoslezského kraje.“

Miss babčou letošního se stala paní Dušana Závadová z Ostravy. Titul Zlatý Štramák si letos odnesli dva muži - Oldřich Auer z Havířova a Jan Mužík z Kopřivnice.

Darina Daňková, jednatelka DK Akord: „Na tomto projektu se mi moc líbí, že senioři ho dělají s obrovským nadšením a že vlastně mají několik soustředění, pilují svoje vystoupení, vznikají mezi nimi přátelství, jezdí potom na výlety a kamarádi se. To si myslím, že to je něco jako nástavba nad takovou běžnou soutěž a to je něco, co nás neuvěřitelně těší.“

Tímto ale program pro seniory na Jihu zdaleka nekončí.

Darina Daňková, jednatelka DK Akord: „Aktivity pro seniory jsou v Akordu nedílnou součástí naší programové nabídky. Já už nevím, kolik je to let, možná 20, probíhá první úterý v měsíci od 15 hod. seniorský klub. Svého času vyhráli i cenu našeho pana primátora, je to otevřený klub a my si moc toho vážíme, že chodí 120-130 seniorů k nám. Tam se baví, dozví se něco zajímavého a můžou si i zatancovat.“

Kromě toho se v Akordu pro seniory pořádají i nejrůznější kurzy nebo tradiční ples.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000045336/mezinarodni-den-senioru-v-ostravejihu-oslavili-hned-nadvakrat