Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení radnice Ostravy-Jihu obdarovalo děti z pomocných organizací

Ostrava-Jih |

Vánoce jsou svátky pohody u rodinného krbu avšak ne všichni mají možnost si je takto užít. Vánoční atmosféru proto v dětském centru Domeček a azylovém domě pro matky s dětmi v Zábřehu pomohlo naladit vedení radnice. Přinesli zde totiž dárky pod stromeček.

Desítky dárků putují i letos o vánocích do pomocných organizací na Jihu. Pod stromkem tak najdou, co si přály například matky s dětmi z azylového domu Sv. Zdislavy.

Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Rodina a pomoc hendikepovaným patří k našim dlouhodobým prioritám a i letos naše pracovnice po dohodě s vedením a s ohledem na věk a přání dětí, nakoupily dárky na míru. Každé dítě dostane něco, co je potěší. Na maminky samozřejmě taky myslíme a připravili jsme pro ně teplé deky."
Petr Matěj, vedoucí Charitního domu Sv. Zdislavy: „Na štědrý den se setkáváme v 15 hodin u vánočního stromku, zpíváme si koledy, řekneme si něco o významu Vánoc a děti jsou už netrpělivé, protože pod stromečkem vidí spoustu dárků a už se moc těší na to, až se ty dárečky předají."

Charitní středisko sv. Zdislavy letos v červnu oslavilo své třicáté výročí a už třetík rokem jsou v nové budově.

Petr Matěj, vedoucí Charitního domu Sv. Zdislavy: „Snažíme se maminky podpořit v jejich nepříznivé sociální situaci, která je vždy spojena se ztrátou bydlení. V té době, kdy tu maminka je se ji snažíme navézt na správnou cestu, jak se zase osamostatnit."

Už desátým rokem dorazili zástupci vedení obvodu s vánočními dárky také do Dětského centra Domeček.

Jana Schikorová, ředitelka, Dětské centrum Domeček: „Snažíme se, aby štědrý večer u nás byl takový, jako znáte z domu a my všichni také. To znamená večeře, rozbalování dárečků a to kouzlo toho večera a věříme, že se nám to daří i ve spolupráci s Ostravou-Jih."
Martina Jarošková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Rok se s rokem sešel a my jsme opět tady v Domečku na Jedličkově ulici. Za vedení radnice letos už po desáté můžeme obdarovat děti o dárečky, o které si napsali a věřím, že z nich budou mít vekou radost."
Jana Schikorová, ředitelka Dětského centra Domeček: „Dětské centrum Domeček poskytuje zdravotní a sociální služby. Zdravotní pro děti s velmi závažným zdravotním stavem, sociální služby terénní a od ledna i sociální služby pobytové, odlehčovací, aby rodiče měli celé spektrum služeb, které mohou využít, pokud pečují doma o nemocné dítě."

Lidé mohou obě z organizací podpořit také. Dům sv. Zdislavy prostřednictvím nacházející tří králové sbírky ostravské charity a dětské centrum Domeček převodem na účet, jenž mají zveřejněný na svých webových stránkách.

Nahlásit chybu


K tématu

Andílci z mateřské školy potěší seniory

3. prosince 2025 17:16 | Studénka | Petra Dorazilová

Děti z Mateřské školy Poštovní vyráběly andílky, kteří v předvánočním čase potěší seniory. Vánoční ozdoby poputují především do místní Charity.

Dobrovolníci pořádají Vánoční sbírku pro děti z ostravských nemocnic

6. prosince 2025 17:48 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dlouhé dny v nemocnici jsou pro děti náročné, zvlášť v období Vánoc. Skupina dobrovolníků z Ostravska proto organizuje Vánoční sbírku pro děti v ostravských nemocnicích, která má dětem přinést více radosti, hry a pocit, že na ně někdo myslí. A to na základě konkrétních přání zdravotníků z jednotlivých oddělení.

Sbírka Krabice od bot pomůže dětem v těžké životní situaci

8. prosince 2025 12:07 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Vánoční sbírka Krabice od bot opět dorazila do Ostravy. Lidé z celého regionu nosili dárky pro děti, které by jinak pod stromečkem často nic nenašly. Do sbírky se zapojilo i vedení města a další organizace. Dárky putují přímo ke konkrétním dětem v těžké životní situaci.


Senior v ohrožení. Odešel z domu na procházku a nevrátil se. Hledá ho rodina i policie

Dnes 13:59 | Ostrava-Poruba | Jiří Cileček

83letý senior odešel z domu v Ostravě-Porubě a hledá ho rodina i policie. Policisté se obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc. Pohřešovaného hledají v režimu senior v ohrožení. Potřebuje totiž léky, které nemá u sebe.

Nové Dětské centrum Pluto v Havířově nabídne zázemí dětem v krizové situaci

Dnes 8:54 | Havířov | Bára Kelnerová

Moravskoslezský kraj dokončil výstavbu nového Dětského centra Pluto v Havířově. Moderní zařízení poskytne zázemí dětem, které potřebují okamžitou pomoc. Nová budova nahradila původní objekt a svým uspořádáním se co nejvíce přibližuje běžnému rodinnému prostředí.

"Mi je 15 roků a mě to vůbec nezajímá." Strážníci v Ostravě chytili opilé mladistvé

Dnes 11:19 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček

14letá ležela bezvládně na zemi a kolem ní byli další opilí kamarádi. Strážníci kontrolovali v centru Ostravy sedm mladistvých ve věku 14 a 15 let. Nadýchali od 0,36 do 1,71 promile. Dva skončili v nemocnici a dva na policii.

Fanoušky na Zlaté Tretře Ostrava potěšili rekordem Manuel i druhým místem Štefela

Dnes 12:16 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Světový atletický mítink Zlatá Tretra Ostrava 2026 opět bavil. Nejvíce diváky potěšila česká běžkyně Lurdes Gloria Manuel skvělým vítězstvím v běhu na 400 metrů.

Energetický mix MS kraje by měla doplnit jaderná energie

Včera 20:35 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Moravskoslezský kraj silně podporuje stavbu malých modulárních reaktorů na svém území. Využití jádra vnímá jako nejvhodnější řešení po konci uhlí. Zajistí energetickou bezpečnost, soběstačnost a konkurenceschopnost našeho kraje.

Ministr vnitra navštívil Bílovec a Studénku, bude rozhodovat o sloučení oddělení PČR

Včera 13:00 | Bílovec | Michal Slonina

Policie České republiky zvažuje zrušení obvodního oddělení v Bílovci a jeho sloučení s pracovištěm ve Studénce. Návrh je aktuálně v rukou ředitele Krajského ředitelství, konečné rozhodnutí ale bude až na ministru vnitra. Ten proto na konci týdne zavítal do obou měst.

Ve Stonavě přivítali nové občánky

Dnes 12:59 | Stonava | Jiří Brzóska

Na stonavské radnici proběhlo letošní první slavnostní vítání nových občánků. Obřadní síň zaplnili rodiče, prarodiče i další blízcí novorozených dětí, kteří si společně užili příjemný a tradiční obřad pořádaný obcí.

Závod s časem vyhrála příroda. Holčička se narodila v autě během cesty do porodnice

Včera 10:17 | Celý MS kraj | Anna Břenková

V sobotu odpoledne zažily posádky záchranářů z Fulneku a Nového Jičína netradiční výjezd. Maminka nestihla dojet do nemocnice a miminko přišlo na svět přímo v autě. Záchranáři po příjezdu na místo oběma poskytli potřebnou péči a bezpečně je převezli do nemocnice.

Akademii šitou na míru si užily i děti s těžšími handicapy

Novojičínská Základní a mateřská škola speciální pořádala zahradní slavnost. Připravila program, do kterého se zapojily i děti s těžkými mentálními handicapy a poruchou autistického spektra.

Dny Karviné navštívily davy diváků, program bavil

Včera 12:01 | Karviná | Richard Kutěj

Letošní Dny Karviné jsou za námi. Akce se velmi vydařila a našla si spousty diváků. My vám nyní ukážeme, co vše nabízel pestrý a bohatý program na několika scénách.

Pokojská

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 22. května 2026

Poruba ocenila mimořádné žáky a studenty. Ocenění si jich převzalo 40 z 23 škol

Dnes 14:53 | Ostrava-Poruba | Jana Lipowská

Ostrava-Poruba opět ocenila žáky a studenty, kteří vynikají ve studiu, sportu, umění nebo pomoci druhým. Letos si ocenění převzalo celkem čtyřicet mladých lidí ze základních, středních i speciálních škol.

Šenovští fotbalisté mají nové hřiště a šatny. Rekonstrukce zázemí klubu probíhá nadále

Dnes 14:34 | Šenov | Andrea Holeszová

Historie šenovského fotbalového klubu se začala psát už v roce 1931 a od té doby prošel spoustou proměn. Nyní se jeho členové těší až skončí rozsáhlá rekonstrukce jejich zázemí.

Čtvrtý ročník Vítkovického jarmarku se opět vydařil

Vítkovický jarmark opět přilákal stovky návštěvníků. Tradiční slavnost městského obvodu nabídla hudbu, atrakce pro děti i pestrý doprovodný program pro celé rodiny.

O hokejbal je mezi dětmi zájem. Světový šampionát zájem ještě zvýší

Včera 13:11 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V sobotu 20. června začíná v Ostravě Mistrovství světa v hokejbale, ale už nyní se konají různé doprovodné akce. Jednou z nich byl i mládežnický turnaj týmů z Moravskoslezského kraje u Nové Karoliny.

Přes 170 mladých cyklistů ze ZŠ Ostravy-Jihu si zasoutěžilo v Bělském lese

Včera 13:02 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Do Bělského v Ostravě lesa dorazilo 170 dětí z 9 škol, aby si užily pilotní projekt Po škole na kole. Na malé cyklisty čekalo 21 stanovišť, kde si vyzkoušeli jízdu zručnosti, první pomoc, poznávání dopravních značek, týmové výzvy i kreativní úkoly.

Jubilejní kolonie v Ostravě se proměnila v prvorepublikové korzo

Včera 11:19 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Jubilejní kolonie v Ostravě-Hrabůvce se již posedmé na jeden celý den proměnila v elegantní, prvorepublikové korzo. První červnovou sobotu ji zaplnila promenáda, která návštěvníky navrátila v čase do 20.-30. let minulého století.

Vedení radnice Ostravy-Jihu obdarovalo děti z pomocných organizací
Vydáno 20. prosince 2024 14:12, Ostrava-Jih, Andrea Holeszová
Vánoce jsou svátky pohody u rodinného krbu avšak ne všichni mají možnost si je takto užít. Vánoční atmosféru proto v dětském centru Domeček a azylovém domě pro matky s dětmi v Zábřehu pomohlo naladit vedení radnice. Přinesli zde totiž dárky pod stromeček.

Desítky dárků putují i letos o vánocích do pomocných organizací na Jihu. Pod stromkem tak najdou, co si přály například matky s dětmi z azylového domu Sv. Zdislavy.

Jiří Stráník (ODS), místostarosta MOb Ostrava-Jih: „Rodina a pomoc hendikepovaným patří k našim dlouhodobým prioritám a i letos naše pracovnice po dohodě s vedením a s ohledem na věk a přání dětí, nakoupily dárky na míru. Každé dítě dostane něco, co je potěší. Na maminky samozřejmě taky myslíme a připravili jsme pro ně teplé deky."
Petr Matěj, vedoucí Charitního domu Sv. Zdislavy: „Na štědrý den se setkáváme v 15 hodin u vánočního stromku, zpíváme si koledy, řekneme si něco o významu Vánoc a děti jsou už netrpělivé, protože pod stromečkem vidí spoustu dárků a už se moc těší na to, až se ty dárečky předají."

Charitní středisko sv. Zdislavy letos v červnu oslavilo své třicáté výročí a už třetík rokem jsou v nové budově.

Petr Matěj, vedoucí Charitního domu Sv. Zdislavy: „Snažíme se maminky podpořit v jejich nepříznivé sociální situaci, která je vždy spojena se ztrátou bydlení. V té době, kdy tu maminka je se ji snažíme navézt na správnou cestu, jak se zase osamostatnit."

Už desátým rokem dorazili zástupci vedení obvodu s vánočními dárky také do Dětského centra Domeček.

Jana Schikorová, ředitelka, Dětské centrum Domeček: „Snažíme se, aby štědrý večer u nás byl takový, jako znáte z domu a my všichni také. To znamená večeře, rozbalování dárečků a to kouzlo toho večera a věříme, že se nám to daří i ve spolupráci s Ostravou-Jih."
Martina Jarošková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: „Rok se s rokem sešel a my jsme opět tady v Domečku na Jedličkově ulici. Za vedení radnice letos už po desáté můžeme obdarovat děti o dárečky, o které si napsali a věřím, že z nich budou mít vekou radost."
Jana Schikorová, ředitelka Dětského centra Domeček: „Dětské centrum Domeček poskytuje zdravotní a sociální služby. Zdravotní pro děti s velmi závažným zdravotním stavem, sociální služby terénní a od ledna i sociální služby pobytové, odlehčovací, aby rodiče měli celé spektrum služeb, které mohou využít, pokud pečují doma o nemocné dítě."

Lidé mohou obě z organizací podpořit také. Dům sv. Zdislavy prostřednictvím nacházející tří králové sbírky ostravské charity a dětské centrum Domeček převodem na účet, jenž mají zveřejněný na svých webových stránkách.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-jih/11000046563/vedeni-radnice-ostravyjihu-obdarovalo-deti-z-pomocnych-organizaci