Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ranní srážka tramvají v Ostravě si vyžádala 11 zraněných

Ostrava-město |

Nepozornost 51letého řidiče zřejmě stojí za ranní srážkou dvou tramvají v Ostravě-Svinově. Poté, co tramvaj nedobrzdila a narazila do další, se zranilo celkem 11 lidí. Nehoda se stala po 5. hodině ráno na Opavské ulici. Na místo vyrazilo několik sanitek. Událost šetří policisté ve spolupráci s DPO.

"Záchranáři na místě nehody ošetřovali celkem jedenáct osob. Všechny byly při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Jednalo se o osm žen a tři muže ve věku mezi čtyřiatřiceti a šestašedesáti lety. Utrpěli vesměs středně těžká nebo lehká zranění v oblasti hlavy, hrudníku nebo páteře. Posádky ZZS poskytly na místě všem zraněným přednemocniční neodkladnou péči a následně zajistily jejich transport do zdravotnických zařízení. Pacienti byli předáni na urgentním příjmu a úrazové ambulanci ve Fakultní nemocnici a v ostravské Městské nemocnici na tamní úrazové ambulanci," píše k nehodě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

"Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Poruba zasahovala v ranních hodinách 27. 10. 2017 u nehody dvou tramvají, u kterých došlo celkem ke zranění deseti osob. Operační středisko hasičů bylo o nehodě v městské části Ostrava-Svinov informováno krátce před půl šestou ráno. Na místo události byla ihned vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Poruba s jedním zásahovým automobilem. Po příjezdu na místo události hasiči zabezpečili tramvajové vozidla před požárem, asistovali Zdravotnické záchranné službě s ošetřením raněných a jejich transportem do připravených sanitních vozů. Dále jednotka během zásahu prováděla usměrňování dopravy a také úklid komunikace od rozbitých skleněných výplní tramvají," uvádí v tiskové zprávě zastupující mluvčí HZS MSK Lukáš Popp.

"Jednapadesátiletý řidič tramvaje zřejmě nevěnoval náležitou pozornost situaci v provozu na pozemní komunikaci, pravděpodobně opožděně zareagoval na před ním jedoucí tramvaj. Tato tramvaj měla zastavovat před křižovatkou. Došlo k nárazu tramvaje do před ní jedoucí tramvaje. Žádáme zraněné cestující, kteří dosud nekomunikovali s policisty, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme," upřesňuje mluvčí PČR Gabriela Holčáková.

Nahlásit chybu


K tématu

Tramvaj v Ostravě jela na červenou a srazila motorkáře. V Porubě narazila motorka do autobusu

18. července 2023 13:15 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Dvě vážné nehody s účastí vozidel městské hromadné dopravy a motocyklů se odehrály v průběhu úterý v Ostravě. Ráno srazila v Ostravě-Dubině tramvaj motorkáře, když její řidička zřejmě projela návěst Stůj. V poledne pak spěchaly záchranné složky ke střetu autobusu a motorky v Ostravě-Porubě.

Policie hledá svědky noční srážky dvou tramvají v Ostravě

31. května 2023 14:53 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ve čtvrtek 11. května se v noci v Ostravě srazily dvě tramvaje. Tramvaj číslo 2 totiž narazila do jiné tramvaje, která stála na zastávce Důl Jindřich. Policie hledá případné svědky této události.

Ostravské tramvaje nasadily na listopad kníry. Podporují mužské zdraví

5. listopadu 2023 14:44 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V listopadu se stále více mužů, ale i žen v České republice zapojuje do kampaně Movember. Osvětu v oblasti prevence mužského zdraví budou originálně šířit po celý listopad i vozidla městské hromadné dopravy. Sdružení dopravních podniků ČR (SDP ČR) opět podpořilo projekt Movember, který každoročně organizuje nadační fond Muži proti rakovině. Celosvětová měsíční výzva upozorňuje na důležitost prevence rakoviny prostaty a varlat.


Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Dnes 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Dnes 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Florbalový turnaj přípravek a žákovských týmů v hale ABC

Středisko volného času Fokus pořádalo florbalový turnaj přípravek a žákovských kategorií. Zaplněná hala ABC ukázala, že tento sport je mezi mladými hráči stále velmi oblíbený.

Práce týkající se čištění jezera v parku Boženy Němcové pomalu končí

Od srpna roku 2022 probíhalo v Karviné čištění jezera v parku Boženy Němcové.Samotná realizace, která zahrnovala i úpravy břehů jezera a zvětšení plochy jednoho z ostrovů, pomalu končí.

V Havířově se bojovalo o místa na olympiádě ve stolním tenise

V Národním tréninkovém centru stolního tenisu v Havířově se konala kvalifikace mixů na olympiádu, kam se chtěla probojovat i dvojice Jan Valenta a Zdena Blašková.

Město rozkvetlo do jarních barev, přibyly nové záhony

Město rozkvetlo tisíci tulipány, narcisy a dalšími jarními květinami. Barevná podívaná je zejména kolem centra, ale vznikly i tři nové záhony. Nepřehlédnutelný je ten v Janáčkových sadech.

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

12. dubna 2024 10:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studentky karvinského gymnázia uspěly ve výzvě Daruj srdce, obdarovaly organizaci Modrý kříž

Studentky karvinského gymnázia uspěly v projektu Daruj srdce Nadace Olgy Havlové. Díky tomu mohly věnovat finanční dar organizaci, kterou si samy vybraly.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. května 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

12. dubna 2024 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

11. dubna 2024 21:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Tvoříme prostor pokračuje další výzvou. Změnit své okolí může kdokoliv

11. dubna 2024 19:17 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Také Porubané se mohou zapojit do dotačního programu ostravského magistrátu Tvoříme prostor. Každý, kdo není spokojen se svým okolím, ho může jakkoliv změnit. Přihlášky mohou zájemci podávat do 6. května.

Stará hyperbarická komora by mohla sloužit kosmonautům. Fifejdská nemocnice hledá další využití

11. dubna 2024 12:07 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Jak už z našeho zpravodajství víte, Městská nemocnice Ostrava získala novou hyperbarickou komoru. Nyní řeší další využití starého padesáti tunového zařízení. Zajímavou možností by mohla být její přeměna pro modul na přípravu kosmonautů na lety do vesmíru.

Ranní srážka tramvají v Ostravě si vyžádala 11 zraněných
Vydáno 27. října 2017 9:16, Ostrava-město, Redakce
Nepozornost 51letého řidiče zřejmě stojí za ranní srážkou dvou tramvají v Ostravě-Svinově. Poté, co tramvaj nedobrzdila a narazila do další, se zranilo celkem 11 lidí. Nehoda se stala po 5. hodině ráno na Opavské ulici. Na místo vyrazilo několik sanitek. Událost šetří policisté ve spolupráci s DPO.

"Záchranáři na místě nehody ošetřovali celkem jedenáct osob. Všechny byly při vědomí a mimo přímé ohrožení života. Jednalo se o osm žen a tři muže ve věku mezi čtyřiatřiceti a šestašedesáti lety. Utrpěli vesměs středně těžká nebo lehká zranění v oblasti hlavy, hrudníku nebo páteře. Posádky ZZS poskytly na místě všem zraněným přednemocniční neodkladnou péči a následně zajistily jejich transport do zdravotnických zařízení. Pacienti byli předáni na urgentním příjmu a úrazové ambulanci ve Fakultní nemocnici a v ostravské Městské nemocnici na tamní úrazové ambulanci," píše k nehodě mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

"Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Ostrava-Poruba zasahovala v ranních hodinách 27. 10. 2017 u nehody dvou tramvají, u kterých došlo celkem ke zranění deseti osob. Operační středisko hasičů bylo o nehodě v městské části Ostrava-Svinov informováno krátce před půl šestou ráno. Na místo události byla ihned vyslána jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Ostrava-Poruba s jedním zásahovým automobilem. Po příjezdu na místo události hasiči zabezpečili tramvajové vozidla před požárem, asistovali Zdravotnické záchranné službě s ošetřením raněných a jejich transportem do připravených sanitních vozů. Dále jednotka během zásahu prováděla usměrňování dopravy a také úklid komunikace od rozbitých skleněných výplní tramvají," uvádí v tiskové zprávě zastupující mluvčí HZS MSK Lukáš Popp.

"Jednapadesátiletý řidič tramvaje zřejmě nevěnoval náležitou pozornost situaci v provozu na pozemní komunikaci, pravděpodobně opožděně zareagoval na před ním jedoucí tramvaj. Tato tramvaj měla zastavovat před křižovatkou. Došlo k nárazu tramvaje do před ní jedoucí tramvaje. Žádáme zraněné cestující, kteří dosud nekomunikovali s policisty, aby nás kontaktovali na lince 158. Za pomoc děkujeme," upřesňuje mluvčí PČR Gabriela Holčáková.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-mesto/11000010410/ranni-srazka-tramvaji-v-ostrave-si-vyzadala-11-zranenych