Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté VŠB-TU Ostrava opět bodovali. Ostravské derby mezi univerzitami vyhráli 3:0

Ostrava-Poruba |

Zimní stadion v Ostravě-Porubě ve středu praskal ve všech. Uskutečnilo se tady věhlasné hokejové derby mezi Ostravskou univerzitou a Vysokou školou báňskou Technickou univerzitou. Ta dosud vyhrála téměř všechny zápasy. Hala byla vyprodaná do posledního místa.

Bouřlivá atmosféra a velké emoce od začátku až do konce panovaly na porubském zimním stadionu, kde se o pořádnou show postaralo Ostravské hokejové derby mezi univerzitami. Zápas sledovaly tisíce nadšených fanoušků.

Marek Kovalski, kapitán hokejistů Ostravské univerzity: “Cítíme se výborně, všichni jsou natěšeni a chceme tam nechat srdíčko a prostě vyhrát. Urvat si tu výhru. Jsme plné 4 lajny a myslím si, že i celkem vyrovnané, takže v klidu můžeme hrát na 4 lajny celý zápas. Trénovali jsme asi tři týdny třikrát týdně.”
Jakub Baca, kapitán hokejistů VŠB-TU Ostrava: “Vyhecujeme se ještě trochu v šatně, ale myslím si, že máme dobrý tým a jdeme to vyhrát. Vybrali jsme, myslím si, nejlepší hráče, co jsme mohli, kteří budou dřít, makat. Takže myslím si, že máme dobré předpoklady k tomu to vyhrát.”

Obě ostravské univerzity proti sobě nastoupily už po osmé a dosud vedla Vysoká škola báňská-Technická univerzita 5:2 na zápasy.

Pavel Drozd, prorektor, Ostravská univerzita: “Každopádně je to vždycky jenom hra. Je to o štěstí, je to o všem, ale já fandím Ostravské univerzitě tak, že musím říct, že vyhrajeme. Tak do 16 let jsme pobíhal na ulici a hrál hokej a v podstatě jsem se přiženil do hokejové rodiny, takže jsem se k tomu vrátil někdy ve svých 35, takže trošičku bruslím, trošičku jezdím s hokejkou, ale hokej se tomu nedá říct.”
Igor Ivan, prorektor, VŠB-TU Ostrava: “Jsme technici, máme větší hráče, silnější hráče a myslím si, že dneska to šesté vítězství dáme a završíme tady tu sérii tady na 6:2. Já jsem spíš fotbalový typ, ale jak jsem říkal, na střední škole jsem na bruslích stál, ale hokejový úplně nejsem.”
Anketa: fanoušci: “Jsem tady už asi po šesté a fandím Vysoké škole báňské. Báňská jedině.”
“Atmosféra je úžasná, užívám si to strašně a doufám, že OSU vyhraje.”
“Já chodím na báňskou, takže fandím určitě báňské.”
“Jsem tady poprvé a fandím těm, co vyhrají. Zrovna jsem se vrátil z Norska, takže vůbec nevím, o co se jedná, ale atmosféra je příjemná, vypadá to hezky.”
“Já jsem z báňské, jsem tady druhý rok, atmosféra je výborná a já doufám, že to zvládneme a že si to užijeme.”
“Atmosféra super a fandím ostravské samozřejmě.”
“Atmosféra je skvělá, já jsem z báňské, takže fandím báňské a právě jsme dali gól, takže je to super.”

Ostravské derby nakonec opět vyhráli technici, a to 3:0. Za své výkony se ale rozhodně nemuseli stydět ani hokejisté Ostravské univerzity, kteří do hry dali všechno a diváci si tak užili skvělý zápas.

Nahlásit chybu


K tématu

Univerzity v Ostravě rozjíždějí projekt na proměnu kraje v chytrý a zelený region

23. února 2024 18:23 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) zahajuje s Ostravskou univerzitou a dalšími partnery projekt REFRESH. Má pomoci s hospodářskou, energetickou i ekologickou proměnou Moravskoslezského kraje. Využít chce výzkumy vědeckých týmů, které se zaměří na vývoj technologií pro udržitelnou energetiku, nové materiály nebo robotizaci a automatizaci v průmyslu. Projekt je největším v historii VŠB-TUO a z operačního programu Spravedlivá transformace je na něj vyčleněno 2,5 miliardy korun.

Ostravský majáles je pro studenty všech škol v kraji

Ostravský majáles chce být symbolem všech studentů v kraji. Na letošní rok připravil kromě volby krále a královny, také volbu prince a princezny. Ti budou za střední školy. Vítězové dostanou 50 tisíc korun na studentské aktivity pro své školy.

Na magistrátu se setkali výjimeční studenti. Jde o stipendisty programu Talent roku

2. června 2023 8:46 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Ostrava si velice váží nadaných studentů a snaží se je podporovat. Ti nejnadanější pak dostávají od města i stipendium a jejich příběhy jsou zveřejněny jako inspirace ostatním. Vybrané talenty za letošní rok se představily ve foyeru Nové radnice.


V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství, proměnou projde několik míst ve městě

V Karviné zkrášlují další veřejná prostranství. Po náměstíčku u Permonu a velké proměny prostoru u obchodního domu v centru města přišlo na řadu náměstíčko Gagarina a také plocha poblíž ulice Nedbalova. V současné době se už také připravuje proměna prostranství U Skleníku v Karviné-Ráji.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.


Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.

Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

Školáci navrhovali, co v Ostravě zlepšit. Diskutoval s nimi starosta centrálního obvodu

Školáci v centru Ostravy dostali otázku, co by ve svém městě zlepšili. Z námětů pak vzešla beseda se starostou centrálního obvodu, který se dětem snažil na jejich otázky osobně odpovědět. Zajímala je hlavně čistota, bezpečí nebo možnosti volnočasového vyžití.

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Jejich kapacita je dostatečná

16. května 2024 20:53 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubské mateřské školy patřily zápisům dětí. Rodiče je mohli přihlásit do kterékoli školky v obvodu. Spádovou oblastí je totiž celá Poruba.

Mladí cyklisté z Ostravy se učili bezpečnému provozu a zasoutěžili si

16. května 2024 20:39 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Se zásadami bezpečného chování v silničním provozu se každoročně seznamují žáci 3. až 5. tříd základních škol z Ostravy. Vyvrcholením dopravní výuky mladých cyklistů byla soutěž, která se konala na dopravním hřišti v Hrabůvce.

Nenechávejte v autech nic cenného. Zloděj během pár dní vykradl 16 vozidel v Ostravě

16. května 2024 11:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Dnes máme dobrou zprávu pro majitele vozidel. Ostravským policistům se podařilo zadržet zloděje, který během pár dní vykradl 16 aut. Zároveň je to ale pro řidiče výstraha, aby nenechávali v autech nic cenného, protože právě viditelné věci pachatele přilákaly.

ZŠ Bohumínská poprvé navštívili žáci z polského Těšína, školy navázaly přeshraniční spolupráci

Žáci i učitelé Základní školy Bohumínská ve Slezské Ostravě a Szkoły Podstawowej nr 1 z polského Těšína se poprvé sešli, aby navázali přeshraniční spolupráci. Polské hosty čekalo v Ostravě tradiční přivítání chlebem se solí, ale i prohlídka školy, nebo přátelský zápas v basketbalu.

Slezskoostravské Bazaly hostily trenérskou konferenci, přednášel i trenér španělského FC Sevilla

Na Bazalech proběhla další trenérská konference – ojedinělá akce určená jak trenérům, tak i fotbalovým nadšencům. Své zkušenosti zde letos předávali jak reprezentační trenéři, tak i šéftrenér mládeže FC Sevilla, José Ramón Collado.

Hokejisté VŠB-TU Ostrava opět bodovali. Ostravské derby mezi univerzitami vyhráli 3:0
Vydáno 21. října 2021 15:14, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Zimní stadion v Ostravě-Porubě ve středu praskal ve všech. Uskutečnilo se tady věhlasné hokejové derby mezi Ostravskou univerzitou a Vysokou školou báňskou Technickou univerzitou. Ta dosud vyhrála téměř všechny zápasy. Hala byla vyprodaná do posledního místa.

Bouřlivá atmosféra a velké emoce od začátku až do konce panovaly na porubském zimním stadionu, kde se o pořádnou show postaralo Ostravské hokejové derby mezi univerzitami. Zápas sledovaly tisíce nadšených fanoušků.

Marek Kovalski, kapitán hokejistů Ostravské univerzity: “Cítíme se výborně, všichni jsou natěšeni a chceme tam nechat srdíčko a prostě vyhrát. Urvat si tu výhru. Jsme plné 4 lajny a myslím si, že i celkem vyrovnané, takže v klidu můžeme hrát na 4 lajny celý zápas. Trénovali jsme asi tři týdny třikrát týdně.”
Jakub Baca, kapitán hokejistů VŠB-TU Ostrava: “Vyhecujeme se ještě trochu v šatně, ale myslím si, že máme dobrý tým a jdeme to vyhrát. Vybrali jsme, myslím si, nejlepší hráče, co jsme mohli, kteří budou dřít, makat. Takže myslím si, že máme dobré předpoklady k tomu to vyhrát.”

Obě ostravské univerzity proti sobě nastoupily už po osmé a dosud vedla Vysoká škola báňská-Technická univerzita 5:2 na zápasy.

Pavel Drozd, prorektor, Ostravská univerzita: “Každopádně je to vždycky jenom hra. Je to o štěstí, je to o všem, ale já fandím Ostravské univerzitě tak, že musím říct, že vyhrajeme. Tak do 16 let jsme pobíhal na ulici a hrál hokej a v podstatě jsem se přiženil do hokejové rodiny, takže jsem se k tomu vrátil někdy ve svých 35, takže trošičku bruslím, trošičku jezdím s hokejkou, ale hokej se tomu nedá říct.”
Igor Ivan, prorektor, VŠB-TU Ostrava: “Jsme technici, máme větší hráče, silnější hráče a myslím si, že dneska to šesté vítězství dáme a završíme tady tu sérii tady na 6:2. Já jsem spíš fotbalový typ, ale jak jsem říkal, na střední škole jsem na bruslích stál, ale hokejový úplně nejsem.”
Anketa: fanoušci: “Jsem tady už asi po šesté a fandím Vysoké škole báňské. Báňská jedině.”
“Atmosféra je úžasná, užívám si to strašně a doufám, že OSU vyhraje.”
“Já chodím na báňskou, takže fandím určitě báňské.”
“Jsem tady poprvé a fandím těm, co vyhrají. Zrovna jsem se vrátil z Norska, takže vůbec nevím, o co se jedná, ale atmosféra je příjemná, vypadá to hezky.”
“Já jsem z báňské, jsem tady druhý rok, atmosféra je výborná a já doufám, že to zvládneme a že si to užijeme.”
“Atmosféra super a fandím ostravské samozřejmě.”
“Atmosféra je skvělá, já jsem z báňské, takže fandím báňské a právě jsme dali gól, takže je to super.”

Ostravské derby nakonec opět vyhráli technici, a to 3:0. Za své výkony se ale rozhodně nemuseli stydět ani hokejisté Ostravské univerzity, kteří do hry dali všechno a diváci si tak užili skvělý zápas.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000028071/hokejiste-vsbtu-ostrava-opet-bodovali-ostravske-derby-mezi-univerzitami-vyhrali-30