Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Porubě padl rekord. Hravou výstavu Svět fantazie z kostek navštívilo téměř 9 tisíc lidí

Ostrava-Poruba |

Do Poruby se po dvouleté covidové pauze vrátila výstava modelů ze stavebnice Lego s názvem Svět fantazie z kostek. Největší akce tohoto druhu v MS kraji dva dny probíhala na Základní škole Dětská, kam po celé dva dny proudily davy lidí.

Bezmála 9 tisíc lidí si nenechalo ujít výstavu Svět fantazie z kostek. K vidění na ni bylo na 170 větších a stovky malých modelů z Lega kostek. A to jak statických, tak interaktivních.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Výstava je velice pestrá. Každý si najde to své. My jsme si našli třeba porubský Oblouk, ale mě se třeba líbily svítící tučňáci a mořský koník. Najdou se tady fanoušci Star Treku, různých staveb známých. Je tady Eiffelova věž. Najdou si tu své fanoušci různých pohyblivých atrakcí jako je ruské kolo, nebo horská dráha.”

Vystavena byla i perníková vesnička, kterou stavělo asi 15 lidí od konce léta do podzimu.

Radovan Pekárek, vystavovatel, spoluorganizátor: “Na výstavě je vidět řada modelů z různých oblastí. Hrady, vlaky piráty. Máme tady i sestavy robotů, takže je to taková všehochuť. Zde například vidíme čoko hokej jak hrají perníci, o kousíček dál se nachází perníkový vláček, v pozadí vidíme velké městské domy s trhem na náměstí.”

Nechyběla ani perníková porodnice, velká pouť, nebo vesmírná raketa

Daniel Soviar, vystavovatel: “Porubský Oblouk je za mě nejikoničtější stavba tady v obvodu Poruba. Nejedná se o celou stavbu. V podstatě jsem vyřezal ty nejdůležitější části, a to Oblouk průjezd, čili prostředek a přidal jsem kraje. Kdybych postavil vše, tak by měl výsledek asi 5 metrů což není aktuálně v mých silách.”
Pavel Křivánek, vystavovatel: “Vidíme tady české vlaky Bardotku, Kocoura, Čmeláka, ale i tramvaj Barborku s vlečným vozíčkem, máme tady i slovenskou Strelu a parní mašinu Albatros.”
Jan Valenta, vystavovatel: “Výjimečné na tom je to, že to je světový unikát. Výhybky ovládáme stlačeným vzduchem, vše je z originálních kostek lega. Jak kompresor, ten nám hlídá vysoký i nízký tlak. Ve světě to nikde neuvidíte.”
Anketa: návštěvníci výstavy: “Hodně se mi líbily v minulé třídě vojenské ty z toho lega. Jako jestli si někdo dal práci ve spodním patře jako práci s horama a s tím udělání toho, tak já si myslím, že to je fakt super. “
“Je nádherná. Tady byl Minecraft, který se mi strašně líbil, byl hezký. My jsme postavili lunapark a příště možná budeme dělat akvapark. Taky bych chtěla vystavovat.”
“Výstava je super hlavně kvůli dětem. Takže ano, líbí. V podstatě asi nejvíc mě zaujala ta dráha, která jezdila. Údajně je to nějaký unikát. Tady to je na baterky všechno, on to měl nějak na vzduch nebo co. Takže tam to bylo super.”

S lego stavebnicemi si vyhrají jak děti, tak dospělí. Rozvíjí fantazii, kreativitu i jemnou motoriku a postavit se z nich dá téměř vše.

Nahlásit chybu


K tématu

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

Staré grafické techniky v galerii na Staré poště

14. července 2023 12:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Galeria Stará pošta připravila na léto výstavu mladé autorky z Frýdku-Místku. Ve své tvorbě se zaměřuje na přírodní a architektonické prvky, ráda se vrací ke starým grafickým technikám.

Muzeum vystavuje jedinečnou sbírku Mattioliho herbářů

23. července 2023 7:16 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Muzeum Novojičínska připravilo výstavu tištěných herbářů italského renesančního botanika, které patří k evropským unikátům. Podařilo se ji zrealizovat díky spolupráci se soukromým sběratelem.


Palkovičtí převzali ocenění Vesnice roku na svých tradičních slavnostech

Ve sportovně-společenském areálu v centru Palkovic se konal tradiční Festival dechovky spojený se slavnostmi guláše a piva.

Paraglidistka neplánovaně přistála na stromě, sundali ji hasiči

Včera 18:51 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

U nepodařeného přistání paraglidistky zasahovaly v sobotu tři jednotky hasičů v Kunčicích pod Ondřejníkem. Při přistání totiž uvízla na stromě.

Návštěvníci havířovského koupaliště už mohou jezdit na nových tobogánech

Tento týden dorazily konečně do areálu koupaliště poslední díly pro dokončení výstavby nových tobogánů. První návštěvníci si mohli atrakci vyzkoušet o víkendu. Nadšení bylo velké.

V Beskydech nabouralo auto do spadlého stromu. Bouřky opět zaměstnávaly hasiče

Včera 7:44 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Bouřky posledních dní jsou stále velmi intenzivní. Přívalové deště přináší obrovské množství vody a silný vítr láme stromy. Hasiči v Moravskoslezském kraji mají od pátečního večera opět plno práce.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

12. července 2024 11:07 | Havířov | Bára Kelnerová | Regionální zprávy POLAR

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

11. července 2024 16:31 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

12. července 2024 11:00 | Horní Suchá | Bára Kelnerová | Miniexpres Horní Suché

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

11. července 2024 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

11. července 2024 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

Technické služby Moravské Ostravy a Přívozu mají novou ředitelku

12. července 2024 18:17 | Ostrava-Centrum | Jiří Cileček | Miniexpres centra Ostravy

Technické služby centrálního ostravského obvodu změnily vedení. Předchozí dlouholetý ředitel šel do penze a na jeho místo nastoupila nově ředitelka. Bývalá vedoucí jedné z provozoven a také dlouholetá zaměstnankyně organizace.

„Zdividlani“ zakončili školní rok vystoupením v Komůrce, žáci jsou ze souboru nadšení

Slezskoostravská Základní umělecká škola Edvarda Runda uspořádala na konci školního roku už tradiční závěrečné vystoupení žáků literárně dramatického oboru. Ti se letos sešli v prostorách scény Komůrka a předvedli rodičům a dalším návštěvníkům, co všechno se za rok naučili.

Domov pro seniory Antošovice funguje už dva roky, klienti jsou s jeho službami spokojení

Slezská Ostrava je jediným městským obvodem poskytujícím kompletní nabídku sociálních služeb. Patří mezi ně i Domov pro seniory Antošovice, který tady funguje dva roky. Senioři jsou se službou spokojení a počet žádostí o nástup se od otevření domova téměř ztrojnásobil.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Ostrava dá opět peníze na návrhy lidí v programu Tvoříme prostor

11. července 2024 16:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava podporuje od roku 2017 projekty, které vedou k oživení a rozvoji veřejného prostoru a místních komunit na území města. Prostor se díky zásahům stává přirozeným místem setkávání, upevňování sousedských vztahů, ožívá a stává se atraktivním. Program Tvoříme prostor podpořil již přes šest desítek projektů částkou ve výši přesahující 18,5 milionů korun. Zájemci o finance mohou žádat i nyní, poslední 6. výzva v rámci 6. ročníku končí 5. srpna.

Prázdniny v Porubě zpestří Letní umělecká scéna. Pobaví děti i dospělé

11. července 2024 13:05 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice také letos připravila oblíbenou Letní uměleckou scénu. Pobaví všechny, co prázdniny tráví doma a stejně jako v minulých letech ji zahájí pop up performance na různých místech obvodu.

V Porubě padl rekord. Hravou výstavu Svět fantazie z kostek navštívilo téměř 9 tisíc lidí
Vydáno 14. dubna 2022 14:28, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Do Poruby se po dvouleté covidové pauze vrátila výstava modelů ze stavebnice Lego s názvem Svět fantazie z kostek. Největší akce tohoto druhu v MS kraji dva dny probíhala na Základní škole Dětská, kam po celé dva dny proudily davy lidí.

Bezmála 9 tisíc lidí si nenechalo ujít výstavu Svět fantazie z kostek. K vidění na ni bylo na 170 větších a stovky malých modelů z Lega kostek. A to jak statických, tak interaktivních.

Martin Tomášek (Piráti), místostarosta MOb Ostrava-Poruba: “Výstava je velice pestrá. Každý si najde to své. My jsme si našli třeba porubský Oblouk, ale mě se třeba líbily svítící tučňáci a mořský koník. Najdou se tady fanoušci Star Treku, různých staveb známých. Je tady Eiffelova věž. Najdou si tu své fanoušci různých pohyblivých atrakcí jako je ruské kolo, nebo horská dráha.”

Vystavena byla i perníková vesnička, kterou stavělo asi 15 lidí od konce léta do podzimu.

Radovan Pekárek, vystavovatel, spoluorganizátor: “Na výstavě je vidět řada modelů z různých oblastí. Hrady, vlaky piráty. Máme tady i sestavy robotů, takže je to taková všehochuť. Zde například vidíme čoko hokej jak hrají perníci, o kousíček dál se nachází perníkový vláček, v pozadí vidíme velké městské domy s trhem na náměstí.”

Nechyběla ani perníková porodnice, velká pouť, nebo vesmírná raketa

Daniel Soviar, vystavovatel: “Porubský Oblouk je za mě nejikoničtější stavba tady v obvodu Poruba. Nejedná se o celou stavbu. V podstatě jsem vyřezal ty nejdůležitější části, a to Oblouk průjezd, čili prostředek a přidal jsem kraje. Kdybych postavil vše, tak by měl výsledek asi 5 metrů což není aktuálně v mých silách.”
Pavel Křivánek, vystavovatel: “Vidíme tady české vlaky Bardotku, Kocoura, Čmeláka, ale i tramvaj Barborku s vlečným vozíčkem, máme tady i slovenskou Strelu a parní mašinu Albatros.”
Jan Valenta, vystavovatel: “Výjimečné na tom je to, že to je světový unikát. Výhybky ovládáme stlačeným vzduchem, vše je z originálních kostek lega. Jak kompresor, ten nám hlídá vysoký i nízký tlak. Ve světě to nikde neuvidíte.”
Anketa: návštěvníci výstavy: “Hodně se mi líbily v minulé třídě vojenské ty z toho lega. Jako jestli si někdo dal práci ve spodním patře jako práci s horama a s tím udělání toho, tak já si myslím, že to je fakt super. “
“Je nádherná. Tady byl Minecraft, který se mi strašně líbil, byl hezký. My jsme postavili lunapark a příště možná budeme dělat akvapark. Taky bych chtěla vystavovat.”
“Výstava je super hlavně kvůli dětem. Takže ano, líbí. V podstatě asi nejvíc mě zaujala ta dráha, která jezdila. Údajně je to nějaký unikát. Tady to je na baterky všechno, on to měl nějak na vzduch nebo co. Takže tam to bylo super.”

S lego stavebnicemi si vyhrají jak děti, tak dospělí. Rozvíjí fantazii, kreativitu i jemnou motoriku a postavit se z nich dá téměř vše.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000030921/v-porube-padl-rekord-hravou-vystavu-svet-fantazie-z-kostek-navstivilo-temer-9-tisic-lidi