Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pokračuje rozsáhlá rekonstrukce zimního stadionu v Ostravě-Porubě

Ostrava-Poruba |

Porubský zimní stadion, situovaný v multifunkčním areálu, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Jejím výsledkem bude významné zdokonalení prostor. Náklady na opravu přesahují 105 milionů korun.

V hlavní hale bude vystavěna nová konstrukce s vyhřívací deskou podloží, tepelnou izolací i nové betonové chladící desky s rozvodem chladiva. Vybudována bude také nová, moderní úspornější strojovna s novou technologií chlazení. Díky výměně stávajících sedadel na tribunách dojde k rozšíření kapacity pro sedící diváky, sedadla budou pohodlnějšího typu s polstrováním. Tím však výčet změn nekončí. Vyměněny budou rovněž stávající mantinely i plexiskla za pružnější i rychleji demontovatelný mobiliář, pro případy jiného využití kluziště. Nové mantinely a plexiskla odpovídají mezinárodním parametrům IIHF, zvyšují komfort hry i bezpečnost hráčů a diváků.

Jan Dohnal, primátor Ostravy: "Hala byla dostavěna v roce 1998, přičemž na původní nefunkční chladící betonovou desku s rozvody byla zhotovena betonová deska nová. Nyní bylo proto zapotřebí odstranit obě chladící plochy, respektive kompletní souvrství betonové plochy a podloží až do hloubky téměř 150 cm. Současně bude vybudována nová konstrukce s vyhřívanou deskou podloží, tepelnou izolací i nové betonové chladící desky. Díky novým technologiím tak snížíme i enviromentální rizika, množství čpavku bude sníženo na polovinu. Nový mobiliář přinese uživatelům haly i příjemnější prostor. Sportovní výkony bude moci sledovat víc diváků, kapacita bude rozšířena o zhruba pět set míst pro sedící diváky. Stav objektu si tuto významnou investici zasluhoval, financování sportovní infrastruktury je pro město jednou z priorit, aby obyvatelům umožnilo sportovní aktivity a pohyb v širokém spektru."

Rekonstrukce objektu byla naplánována na období mezi dvěma sezónami, nicméně první uchazeč s nejnižší cenovou nabídkou prací z procesu veřejné zakázky odstoupil a došlo k časovému posunu.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Zhotovitelem stavby je (společnost druhá v pořadí nabídek) sdružení HOMOLA – DRŽÍK, jemuž bylo pak staveniště předáno v druhé půlce června 2023. Dokončení prací předpokládáme v listopadu tohoto roku. Nezbytné bylo odčerpání čpavku z původní soustavy, které přineslo rovněž časový posun v harmonogramu prací."
Jaroslav Kovář, jednatel městské společnosti SAREZA: "V současnosti jsou dokončeny bourací práce v hlavní hale, byly demontovány mantinely i staré sedačky, zahájeny byly stavební úpravy strojovny chlazení a kompletně byl odčerpán čpavek. Následně bude zahájena instalace nových technologií chlazení."
Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "V souvislosti s časovým posunem v harmonogramu rozsáhlých prací je řešeno také zajištění tréninkového procesu hokejového a krasobruslařského klubu. V období prázdnin mohly být k tréninkům využity prostory OSTRAVAR ARÉNY. V září (a případně říjnu) budou moci sportovci absolvovat trénink na zimním stadionu v Kravařích."

Město aktuálně řeší financování nákladů za zmíněné využití ledové plochy a nákladů na dopravu, o úhradě rozhodne rada města. Přípravu sportovních klubů, ještě před komplexním ukončením rekonstrukce velké haly, by mělo posléze umožnit zahájení provozu druhé ledové plochy po zprovoznění strojovny chlazení.

Nahlásit chybu


K tématu

Porubský zimák nabídne větší bezpečnost i komfort. Rekonstrukce potrvá do listopadu

22. srpna 2023 11:00 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pokud jste v posledních dnech projížděli kolem zimního stadionu v Ostravě-Porubě, jistě jste si všimli čilého stavebního ruchu. RT Torax Arena totiž prochází rekonstrukcí, která přinese díky novým technologiím větší bezpečnost i komfort pro diváky.

S opravou šaten bude Studénka čekat na verdikt sportovní agentury

13. října 2023 9:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka připravuje rekonstrukci šaten zimního stadionu. Na financování prací se snaží získat dotaci z Národní sportovní agentury. Aktuálně vybírá i zhotovitele zakázky.

Část zimního stadionu v Opavě padla k zemi. Bourací práce jsou součástí jeho rekonstrukce

23. října 2023 12:48 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

V Opavě se pilně pracuje na rekonstrukci zimního stadionu. Sportoviště z 50. let minulého století, které bylo léta ve špatném stavu, se na jejím konci promění v moderní stadion, kde se kromě ledových sportů budou moci pořádat i jiné sportovní, kulturní nebo společenské akce.


Krojovaní horníci si pietním aktem připomněli důlní neštěstí na Dole Gabriela

Před 100 lety zahynulo při důlním neštěstí na Dole Gabriela 15 horníků. Tuto tragickou událost si připomněli krojovaní horníci v Karviné-Dolech pietním aktem a také bohoslužbou v šikmém kostele sv. Petra z Alkantary.

Klauni z Balónkova baví děti na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku

Pravidelně navštěvují dětská oddělení v nemocnicích a baví tamní děti. Návštěvy klaunů patří mezi nedílnou součást péče o malé pacienty i v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Samotní klauni svou práci berou jako poslání.

Senioři se mohou hlásit o místo v novém Domově pod Bílou horou v Kopřivnici

Včera 15:25 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Domov pod Bílou horou v Kopřivnici ode dneška přijímá žádosti o službu v domově pro seniory a v domově se zvláštním režimem. Celkem nabízí 84 míst. Nový domov buduje Moravskoslezský kraj od konce roku 2021, aktuálně se stavba dokončuje a připravuje se spuštění provozu domova jako nové krajské příspěvkové organizace. Slavnostní otevření je naplánováno na 18. červen.

Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

V průběhu jara vysadí ve Frýdku-Místku na 100 stromů a 400 keřů

Frýdek-Místek bude bohatší o další stovky kusů dřevin. Právě v těchto dnech totiž probíhá pravidelná jarní výsadba stromů a keřů. Letos do ní město investuje 880 tisíc korun.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Aktivní senioři uspořádali ve Frýdku-Místku turnaj v badmintonu

Sportem předcházejí krizi středního věku. Takové je pořekadlo seniorů ve spolku Aktivní senioři Frýdek-Místek. Aktuálně mají za sebou třetí ročník turnaje v badmintonu, který měl tradičně velký úspěch. Desítky seniorů mezi sebou s velkým nasazením soupeřili o medaile a nejlepší umístění.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Včera 10:44 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Včera 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Diamantová svatba. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si po 60 letech opět řekli své ano

Nejdříve zlatou, teď diamantovou. Manželé Koneční z Ostravy-Jihu si opět řekli své ano. Tentokrát po 60 letech od svatby.

Baník Karvinou neporazil, i když dvakrát vedl

Včera 9:56 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Je dost možné, že 12 a půl tisíce fanoušků Baníku Ostrava vidělo na vlastní oči gól roku. Brazilec Everton jej vstřelil z vlastní poloviny hřiště. Ani tento skvostný počin ale na vítězství Ostravanů proti Karviné nestačil. Derby skončilo remízou 2:2.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

14. dubna 2024 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

Razantní prořezy, úmyslné řezy pilou. Porubané svými zásahy ničí stromy a keře

12. dubna 2024 17:28 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Pokračuje rozsáhlá rekonstrukce zimního stadionu v Ostravě-Porubě
Vydáno 13. srpna 2023 11:48, Ostrava-Poruba, Jiří Cileček
Porubský zimní stadion, situovaný v multifunkčním areálu, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Jejím výsledkem bude významné zdokonalení prostor. Náklady na opravu přesahují 105 milionů korun.

zdroj foto: Magistrát města Ostravy/Lukáš Kaboň

V hlavní hale bude vystavěna nová konstrukce s vyhřívací deskou podloží, tepelnou izolací i nové betonové chladící desky s rozvodem chladiva. Vybudována bude také nová, moderní úspornější strojovna s novou technologií chlazení. Díky výměně stávajících sedadel na tribunách dojde k rozšíření kapacity pro sedící diváky, sedadla budou pohodlnějšího typu s polstrováním. Tím však výčet změn nekončí. Vyměněny budou rovněž stávající mantinely i plexiskla za pružnější i rychleji demontovatelný mobiliář, pro případy jiného využití kluziště. Nové mantinely a plexiskla odpovídají mezinárodním parametrům IIHF, zvyšují komfort hry i bezpečnost hráčů a diváků.

Jan Dohnal, primátor Ostravy: "Hala byla dostavěna v roce 1998, přičemž na původní nefunkční chladící betonovou desku s rozvody byla zhotovena betonová deska nová. Nyní bylo proto zapotřebí odstranit obě chladící plochy, respektive kompletní souvrství betonové plochy a podloží až do hloubky téměř 150 cm. Současně bude vybudována nová konstrukce s vyhřívanou deskou podloží, tepelnou izolací i nové betonové chladící desky. Díky novým technologiím tak snížíme i enviromentální rizika, množství čpavku bude sníženo na polovinu. Nový mobiliář přinese uživatelům haly i příjemnější prostor. Sportovní výkony bude moci sledovat víc diváků, kapacita bude rozšířena o zhruba pět set míst pro sedící diváky. Stav objektu si tuto významnou investici zasluhoval, financování sportovní infrastruktury je pro město jednou z priorit, aby obyvatelům umožnilo sportovní aktivity a pohyb v širokém spektru."

Rekonstrukce objektu byla naplánována na období mezi dvěma sezónami, nicméně první uchazeč s nejnižší cenovou nabídkou prací z procesu veřejné zakázky odstoupil a došlo k časovému posunu.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Zhotovitelem stavby je (společnost druhá v pořadí nabídek) sdružení HOMOLA – DRŽÍK, jemuž bylo pak staveniště předáno v druhé půlce června 2023. Dokončení prací předpokládáme v listopadu tohoto roku. Nezbytné bylo odčerpání čpavku z původní soustavy, které přineslo rovněž časový posun v harmonogramu prací."
Jaroslav Kovář, jednatel městské společnosti SAREZA: "V současnosti jsou dokončeny bourací práce v hlavní hale, byly demontovány mantinely i staré sedačky, zahájeny byly stavební úpravy strojovny chlazení a kompletně byl odčerpán čpavek. Následně bude zahájena instalace nových technologií chlazení."
Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "V souvislosti s časovým posunem v harmonogramu rozsáhlých prací je řešeno také zajištění tréninkového procesu hokejového a krasobruslařského klubu. V období prázdnin mohly být k tréninkům využity prostory OSTRAVAR ARÉNY. V září (a případně říjnu) budou moci sportovci absolvovat trénink na zimním stadionu v Kravařích."

Město aktuálně řeší financování nákladů za zmíněné využití ledové plochy a nákladů na dopravu, o úhradě rozhodne rada města. Přípravu sportovních klubů, ještě před komplexním ukončením rekonstrukce velké haly, by mělo posléze umožnit zahájení provozu druhé ledové plochy po zprovoznění strojovny chlazení.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000038599/pokracuje-rozsahla-rekonstrukce-zimniho-stadionu-v-ostraveporube