Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pokračuje rozsáhlá rekonstrukce zimního stadionu v Ostravě-Porubě

Ostrava-Poruba |

Porubský zimní stadion, situovaný v multifunkčním areálu, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Jejím výsledkem bude významné zdokonalení prostor. Náklady na opravu přesahují 105 milionů korun.

V hlavní hale bude vystavěna nová konstrukce s vyhřívací deskou podloží, tepelnou izolací i nové betonové chladící desky s rozvodem chladiva. Vybudována bude také nová, moderní úspornější strojovna s novou technologií chlazení. Díky výměně stávajících sedadel na tribunách dojde k rozšíření kapacity pro sedící diváky, sedadla budou pohodlnějšího typu s polstrováním. Tím však výčet změn nekončí. Vyměněny budou rovněž stávající mantinely i plexiskla za pružnější i rychleji demontovatelný mobiliář, pro případy jiného využití kluziště. Nové mantinely a plexiskla odpovídají mezinárodním parametrům IIHF, zvyšují komfort hry i bezpečnost hráčů a diváků.

Jan Dohnal, primátor Ostravy: "Hala byla dostavěna v roce 1998, přičemž na původní nefunkční chladící betonovou desku s rozvody byla zhotovena betonová deska nová. Nyní bylo proto zapotřebí odstranit obě chladící plochy, respektive kompletní souvrství betonové plochy a podloží až do hloubky téměř 150 cm. Současně bude vybudována nová konstrukce s vyhřívanou deskou podloží, tepelnou izolací i nové betonové chladící desky. Díky novým technologiím tak snížíme i enviromentální rizika, množství čpavku bude sníženo na polovinu. Nový mobiliář přinese uživatelům haly i příjemnější prostor. Sportovní výkony bude moci sledovat víc diváků, kapacita bude rozšířena o zhruba pět set míst pro sedící diváky. Stav objektu si tuto významnou investici zasluhoval, financování sportovní infrastruktury je pro město jednou z priorit, aby obyvatelům umožnilo sportovní aktivity a pohyb v širokém spektru."

Rekonstrukce objektu byla naplánována na období mezi dvěma sezónami, nicméně první uchazeč s nejnižší cenovou nabídkou prací z procesu veřejné zakázky odstoupil a došlo k časovému posunu.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Zhotovitelem stavby je (společnost druhá v pořadí nabídek) sdružení HOMOLA – DRŽÍK, jemuž bylo pak staveniště předáno v druhé půlce června 2023. Dokončení prací předpokládáme v listopadu tohoto roku. Nezbytné bylo odčerpání čpavku z původní soustavy, které přineslo rovněž časový posun v harmonogramu prací."
Jaroslav Kovář, jednatel městské společnosti SAREZA: "V současnosti jsou dokončeny bourací práce v hlavní hale, byly demontovány mantinely i staré sedačky, zahájeny byly stavební úpravy strojovny chlazení a kompletně byl odčerpán čpavek. Následně bude zahájena instalace nových technologií chlazení."
Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "V souvislosti s časovým posunem v harmonogramu rozsáhlých prací je řešeno také zajištění tréninkového procesu hokejového a krasobruslařského klubu. V období prázdnin mohly být k tréninkům využity prostory OSTRAVAR ARÉNY. V září (a případně říjnu) budou moci sportovci absolvovat trénink na zimním stadionu v Kravařích."

Město aktuálně řeší financování nákladů za zmíněné využití ledové plochy a nákladů na dopravu, o úhradě rozhodne rada města. Přípravu sportovních klubů, ještě před komplexním ukončením rekonstrukce velké haly, by mělo posléze umožnit zahájení provozu druhé ledové plochy po zprovoznění strojovny chlazení.

Nahlásit chybu


K tématu

Porubský zimák nabídne větší bezpečnost i komfort. Rekonstrukce potrvá do listopadu

22. srpna 2023 11:00 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Pokud jste v posledních dnech projížděli kolem zimního stadionu v Ostravě-Porubě, jistě jste si všimli čilého stavebního ruchu. RT Torax Arena totiž prochází rekonstrukcí, která přinese díky novým technologiím větší bezpečnost i komfort pro diváky.

S opravou šaten bude Studénka čekat na verdikt sportovní agentury

13. října 2023 9:00 | Studénka | Petra Dorazilová

Studénka připravuje rekonstrukci šaten zimního stadionu. Na financování prací se snaží získat dotaci z Národní sportovní agentury. Aktuálně vybírá i zhotovitele zakázky.

Část zimního stadionu v Opavě padla k zemi. Bourací práce jsou součástí jeho rekonstrukce

23. října 2023 12:48 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

V Opavě se pilně pracuje na rekonstrukci zimního stadionu. Sportoviště z 50. let minulého století, které bylo léta ve špatném stavu, se na jejím konci promění v moderní stadion, kde se kromě ledových sportů budou moci pořádat i jiné sportovní, kulturní nebo společenské akce.


Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

Dnes 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Na zámku Hošťálkovy byly objeveny nové, dosud neznámé malby a fresky

Včera 14:45 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Na zámku Hošťálkovy mezi Krnovem a Bruntálem objevili provozovatelé nové malby, o kterých nevěděli ani restaurátoři. Zámek měl v historii velké štěstí v tom, že nebyl zásadně devastován, pouze výmalby byly kompletně zatřeny. Před válkou patřil rodu Skrbenských a následně rodu Arco.

Novojičínská ZUŠka proměnila městský park ve velké pódium

Novojičínské Smetanovy sady obsadili hudebníci, tanečníci, zpěváci a výtvarníci ze základní umělecké školy. Touto přírodní uměleckou scénou se připojili k celorepublikovému festivalu ZUŠ Open.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

Tradičně na několika místech se bude letos opět odvíjet program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Mladí hasiči z Horní Suché měli na závodech premiéru, obsadili krásné páté místo

Mladí dobrovolní hasiči rádi trénují požární útok i štafetu uzlů. Ještě více ale mají rádi závody a poměřování sil s ostatními družstvy. A to mohli při konání osmého kola mládežnické ligy, kde mělo svou premiéru i družstvo z Horní Suché.

Příští rok začne II. etapa stavby jižního obchvatu Opavy. ŘSD vyhlásilo tendr na zhotovitele

Severní obchvat Opavy, který je v provozu od loňského léta, výrazně ulevil centru města. Využívají ho všichni řidiči, kteří míří z Ostravy do Krnova a Bruntálu nebo opačným směrem. Z centra Opavy by už brzy mohli zmizet i kamiony, které míří do Olomouce a Hradce nad Moravicí.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

Fakultní nemocnici Ostrava pomáhá 125 dobrovolníků. Pacienti díky nim přicházejí na jiné myšlenky

23. května 2024 20:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V ostravské Fakultní nemocnici nemocnici v současné době působí 125 dobrovolníků. Zajišťují servis nejen v kavárnách na onkologické a hematoonkologické klinice, ale pomáhají i odbornému personálu vyplnit čas pacientů.

Opava ušetří miliony na energiích díky fotovoltaickým elektrárnám na střechách škol a MDPO

23. května 2024 19:57 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Město Opava připravuje řadu energetických projektů. V současné době už má vypsáno výběrové řízení na 8 fotovoltaických elektráren, které se objeví mimo jiné na střechách školských zařízení.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

Rodiny s dětmi se bavili na Bezva Festu, Přispět mohli i do sbírky Srdce pro Porubu

23. května 2024 21:13 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Letní koupaliště v Ostravě-Porubě patřilo rodinnému festivalu Bezva Fest. Nabídl nejen spoustu atrakcí a soutěží, ale také zábavné zóny, youtubery a hvězdné interprety.

Na školním hřišti ZŠ Gen. Janka se díky novému provoznímu řádu vystřídají všechny děti

Mariánskohorská radnice upravila provozní řád sportovního hřiště u Základní školy Gen. Janka. A to tak, aby se na něm vystřídaly všechny děti. Stávalo se totiž, že menší děti se na něj vůbec nedostaly.

Porubané přispěli Aničce na multifunkční vozík. Poprvé se tak dostane k moři

23. května 2024 20:15 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Další rodině s postiženým dítětem se díky Porubanům usnadnil život. V charitativní sbírce Srdce pro Porubu poslali Aničce desetitisíce korun na tolik potřebný multifunkční zdravotní vozík.

Na Kamenci roste nové dětské hřiště, na výsledné podobě se podílela místní komunita

Na sídlišti Kamenec ve Slezské Ostravě vznikne nové dětské hřiště. Bude speciálně upravené pro různé typy her a na jeho výsledné podobě se podílela i místní komunita. Od místních taky vzešel samotný nápad na jeho výstavbu.

Slezskoostravská ZŠ uspořádala Den otevřených dveří s roboty, návštěvníci si vyzkoušeli i virtuální realitu

Základní škola Bohumínská uspořádala pro veřejnost Den otevřených dveří s roboty. Žáci představili návštěvníkům své vlastní robotické výtvory a lektoři klubů Robotiky předvedli, jakým způsobem škola využívá moderní technologie.

Pokračuje rozsáhlá rekonstrukce zimního stadionu v Ostravě-Porubě
Vydáno 13. srpna 2023 11:48, Ostrava-Poruba, Jiří Cileček
Porubský zimní stadion, situovaný v multifunkčním areálu, prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Jejím výsledkem bude významné zdokonalení prostor. Náklady na opravu přesahují 105 milionů korun.

zdroj foto: Magistrát města Ostravy/Lukáš Kaboň

V hlavní hale bude vystavěna nová konstrukce s vyhřívací deskou podloží, tepelnou izolací i nové betonové chladící desky s rozvodem chladiva. Vybudována bude také nová, moderní úspornější strojovna s novou technologií chlazení. Díky výměně stávajících sedadel na tribunách dojde k rozšíření kapacity pro sedící diváky, sedadla budou pohodlnějšího typu s polstrováním. Tím však výčet změn nekončí. Vyměněny budou rovněž stávající mantinely i plexiskla za pružnější i rychleji demontovatelný mobiliář, pro případy jiného využití kluziště. Nové mantinely a plexiskla odpovídají mezinárodním parametrům IIHF, zvyšují komfort hry i bezpečnost hráčů a diváků.

Jan Dohnal, primátor Ostravy: "Hala byla dostavěna v roce 1998, přičemž na původní nefunkční chladící betonovou desku s rozvody byla zhotovena betonová deska nová. Nyní bylo proto zapotřebí odstranit obě chladící plochy, respektive kompletní souvrství betonové plochy a podloží až do hloubky téměř 150 cm. Současně bude vybudována nová konstrukce s vyhřívanou deskou podloží, tepelnou izolací i nové betonové chladící desky. Díky novým technologiím tak snížíme i enviromentální rizika, množství čpavku bude sníženo na polovinu. Nový mobiliář přinese uživatelům haly i příjemnější prostor. Sportovní výkony bude moci sledovat víc diváků, kapacita bude rozšířena o zhruba pět set míst pro sedící diváky. Stav objektu si tuto významnou investici zasluhoval, financování sportovní infrastruktury je pro město jednou z priorit, aby obyvatelům umožnilo sportovní aktivity a pohyb v širokém spektru."

Rekonstrukce objektu byla naplánována na období mezi dvěma sezónami, nicméně první uchazeč s nejnižší cenovou nabídkou prací z procesu veřejné zakázky odstoupil a došlo k časovému posunu.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Zhotovitelem stavby je (společnost druhá v pořadí nabídek) sdružení HOMOLA – DRŽÍK, jemuž bylo pak staveniště předáno v druhé půlce června 2023. Dokončení prací předpokládáme v listopadu tohoto roku. Nezbytné bylo odčerpání čpavku z původní soustavy, které přineslo rovněž časový posun v harmonogramu prací."
Jaroslav Kovář, jednatel městské společnosti SAREZA: "V současnosti jsou dokončeny bourací práce v hlavní hale, byly demontovány mantinely i staré sedačky, zahájeny byly stavební úpravy strojovny chlazení a kompletně byl odčerpán čpavek. Následně bude zahájena instalace nových technologií chlazení."
Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "V souvislosti s časovým posunem v harmonogramu rozsáhlých prací je řešeno také zajištění tréninkového procesu hokejového a krasobruslařského klubu. V období prázdnin mohly být k tréninkům využity prostory OSTRAVAR ARÉNY. V září (a případně říjnu) budou moci sportovci absolvovat trénink na zimním stadionu v Kravařích."

Město aktuálně řeší financování nákladů za zmíněné využití ledové plochy a nákladů na dopravu, o úhradě rozhodne rada města. Přípravu sportovních klubů, ještě před komplexním ukončením rekonstrukce velké haly, by mělo posléze umožnit zahájení provozu druhé ledové plochy po zprovoznění strojovny chlazení.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000038599/pokracuje-rozsahla-rekonstrukce-zimniho-stadionu-v-ostraveporube