Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru

Ostrava-Poruba |  | Expres Ostrava-Poruba

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Green Light Akcelerátor tradičně vrcholí StartUp Show, která nabízí spoutou inspirativních setkání s úspěšnými podnikateli, diskuse, nebo kulaté stoly.

Jan Adam Plaček Köhle, vedoucí týmu Green Light: “Dneska máme finále Green Light akcelerátoru, ve kterém se představí na pódiu 5 projektů, které postoupily z celkového počtu 10 projektů, které jsme akcelerovali od prosince do konce března. Tyto projekty budou představovat na pódiu svoje zaměření, svůj byznys model bude hodnotit porota a bude rozdělovat ceny v celkové výši přes 200 tisíc korun.”

Na představení svých projektů před zaplněnou aulou a odbornou porotou měl každý pouhých 5 minut.

Kamila Walková, MedTech Edu: “Když jsme se dozvěděli, že postupujeme, tak jsme z toho měli hroznou radost, ale byla to ještě dřina připravit se na dnešní StartUp Show. Museli jsme ty prezentace hodně natrénovat. Podnikáme v oblasti regulačních strategií. To znamená pro výrobce zdravotnických prostředků poskytujeme specifické služby tak, aby než dostanou svůj výrobek, zdravotnický prostředek na trh a než naplní všechny klientské a technické požadavky, tak jim pomáháme vytvořit technickou dokumentaci a nastavit procesy ve firmách tak, aby odpovífaly těm standardům.”
Ondřej Pavelka, Dorm Market: “Myslím si, že to je úžasné. Je to báječné, že se mi podařilo dostat i daleko a bylo fajn, že jsem dostal tu šanci v tom finále vyzkoušet si to prezentování, kde jsem, myslím si, měl mezery. My podnikáme v otevírání automatizovaných prodejen. První síť obchodů, které otevíráme, jsou obchody na kolejích, protože jsou kapitálově nenáročné a protože to je prostředí, které známe.”

Green Light je program na podporu podnikání v Moravskoslezském kraji.

Jan Adam Plaček Köhle, vedoucí týmu Green Light: “My jim pomáháme buď, že jsou ve fázi nápadu, to znamená, vědí jenom co by chtěli dělat a my jim pak dáváme na půl roku mentora, který s nimi na tom pracuje a ověřuje, jestli je tam nějaký byznys model, který bude fungovat a nebo potom jsou takoví, kteří jsou pokročilejší a ti dochází na workshopy, kde je učíme dovednosti typu jak prezentovat, jak na investora a tak dále.”

Do programu Green Light Start se mohou lidé s nápadem hlásit po celý rok a do programu Green Light Akcelerátor pak vždy na podzim. Oba programy jsou zdarma a hradí je MS kraj.

Nahlásit chybu


K tématu

StartUp Show na VŠB-TUO vyvrcholil 11. ročník Green Light Akcelerátoru

Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

VŠB-TUO uspořádala slavnostní promoci pro nejaktivnější studenty Junior univerzity

16. června 2023 13:07 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

VŠB-TUO pořádá už od roku 2011 Junior univerzitu. Nabízí širokou škálu programů, přednášek a kroužků zakončených slavnostní promocí. Zúčastnit se ji mohou děti od 1. tříd až po maturanty.

VŠB-TUO uspořádala slavnostní promoci pro nejaktivnější studenty Junior univerzity

15. června 2023 8:53 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

VŠB-TUO pořádá už od roku 2011 Junior univerzitu. Nabízí širokou škálu programů, přednášek a kroužků zakončených slavnostní promocí. Zúčastnit se ji mohou děti od 1. tříd až po maturanty.


Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

Včera 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

ADRA slaví 20 let dobrovolnictví v Česku. První centrum vzniklo ve Frýdku-Místku

ADRA slaví letos 20 let dobrovolnictví v České republice. Úplně první centrum přitom vzniklo ve Frýdku-Místku. Právě tady proběhla velká oslava spojená s poděkováním dobrovolníkům i klientům.

Hokejový šampionát se povedl po všech stránkách. Fandové společně sledovali i finálové boje v Praze

Vítězstvím české reprezentace skončilo v neděli v Praze hokejové mistrovství světa. Ostravská část šampionátu skončilo o pár dní dříve, protože o medaile se bojovalo už jen na jednom stadionu. Nic to ale neubralo Ostravě na kreditu skvělého pořadatele a pochvala samozřejmě patří i fantastickým fanouškům.

Emoce radosti v karvinské házenkářské hale, domácí vybojovali mistrovský titul

Házenkáři Karviné se po roční pauze radují ze získání mistrovského titulu, a to za bouřlivé podpory plné haly fanoušků. Věčného rivala z Plzně porazili sebevědomě 35:27.

Hrad Hukvaldy má nové návštěvnické centrum, na zřícenině poskytne nejen sucho a teplo

Nové pokladny, informační centrum, sociální zázemí a v například v dešti i sucho a teplo. To vše nabízí nové návštěvnické centrum hradu Hukvaldy. Slavnostně bylo otevřeno v sobotu, kdy děti v areálu hradu hledaly poklad.

Nextbike propojil možnost sdílení kol mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou

Modrá sdílená kola přidala do své nabídky novou možnost. Lidé si mohou kolo půjčit ve Frýdku-Místku a vrátit ho v Ostravě, stejně tak i v opačném případě. Propojení obou měst bylo možné kvůli ideálnímu cyklistickému spojení.

Pěšky zdolali půl Evropy a přešli Alpy i pro malou handicapovanou atletku

Dva kamarádi z Nového Jičína, kteří se rozhodli překonat sami sebe, vyrazili pěšky z Barcelony zpět domů. Teď už jsou v cíli. Více než dva tisíce tři sta kilometrů za 75 dní zdolali i pro handicapovanou Natálku.

Dům v Petrovicích u Karviné zachvátil velký požár, rodina spala uvnitř

Včera 13:42 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina z Petrovic u Karviné měla štěstí v neštěstí. Spali v domě, který zachvátil po druhé hodině v noci velký požár. Naštěstí se jim nic nestalo a z domu se dostali ještě před příjezdem hasičů. Ti ale zachraňovali ještě zvířecí mazlíčky dětí. Škoda po požáru je 5 milionů korun.

Léčivé prameny v Horských lázních Karlova Studánka požehnal biskup ostravsko-opavský

26. května 2024 12:17 | Celý MS kraj | Karel Soukop | Jesenický expres

V lázních Karlova Studánka byla slavnostně zahájena letošní sezóna. Zdejší prameny železité kyselky požehnal biskup ostravsko-opavský Mons. Martin David. V Karlově Studánce se nachází 7 lázeňských pramenů, z nichž nejstarší, Maxmilián, byl objeven již v roce 1780. Léčivé prameny tryskají z hloubky více než 100 metrů.

Začala revitalizace hřiště za Komenského školami, uprostřed bude umělý fotbalový trávník

Začala revitalizace hřiště u Komenského ulice, které bude sloužit dvěma školám, sportovním klubům a veřejnosti. Zastaralý antukový ovál nahradí atletická dráha s moderním povrchem, uprostřed bude umělý fotbalový trávník.

Vážná dopravní nehoda v Ostravě, dvě mladé dívky vstoupily pod projíždějící auto

25. května 2024 9:13 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Složky IZS zasahovaly v pátek odpoledne v Ostravě-Zábřehu na křižovatce ulic Výškovická a ulice U Studia u vážné dopravní nehody. Ve tři čtvrtě na pět převzali operátoři tísňové volání o střetu osobního vozidla se dvěma chodci. Na místo okamžitě vyjel lékařský tým ze základny v Zábřehu, dvě posádky rychlé zdravotnické pomoci a také policisté a hasiči. Záchranáři byli u zraněných během pěti minut.

Festival činoherního divadla hraje týden po celé Ostravě

24. května 2024 22:47 | Ostrava-Poruba | Libor Běčák | Kulturní okénko

Tradičně na několika místech se i letos opět odvíjí program činoherního festivalu Dream Factory Ostrava. Úvodní představení patřilo v pátek pražskému Činohernímu klubu. Vedle Vojty Kotka či Ondřeje Rychlého v něm hraje Marta Dancingerová, která je tváří letošního ročníku.

Ostrava přispěje na opravy památek a městských staveb. Dotační program funguje už 15 let

24. května 2024 13:31 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava podporuje rekonstrukce a opravy památek a významných městských staveb už mnoho let. V posledních 15 letech pak fungují dva programy, které dělí podporované objekty na klasické nebo industriální a na sakrální stavby.

Pětice žáků ZŠ z Ostravy zachránila zraněného seniora včasným zásahem

24. května 2024 12:15 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Zcela příkladně se zachovala pětice žáků ze ZŠ Bohumíra Dvorského. Pomohli zraněnému seniorovi, kterého i dospělí kolemjdoucí jen míjeli. Jejich pomoc a postup ocenili záchranáři, vedení školy i obvodu. Pochvalu dostali přímo od starosty.

Den Moravské Ostravy a Přívozu zve na bohatý program

Centrum Ostravy se chystá na druhý ročník akce Den Moravské Ostravy a Přívozu. Akce letos slibuje ještě více zábavy a také propojení s průběhem oslav 100 let Velké Ostravy.

V Ostravě soutěžili dopravní policisté. Regulovčík roku musí zvládnout křižovatku i skvěle řídit

24. května 2024 10:36 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Magazín 112

Ostrava opět po roce hostila dopravní policisty ze všech koutů MS kraje. Uskutečnil se totiž další ročník soutěže Regulovčík roku, který obnáší nejen perfektní řízení křižovatky, ale i další dovednosti, které musejí dopraváci ve službě zvládnout.

StartUp show na VŠB-TUO představila finalisty Green Light Akcelerátoru
Vydáno 11. dubna 2024 21:17, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava patřila finále Green Light Akcelerátoru. Letos proběhl už 11. ročník, do kterého začínající podnikatelé přihlásili celkem 10 projektů.

Green Light Akcelerátor tradičně vrcholí StartUp Show, která nabízí spoutou inspirativních setkání s úspěšnými podnikateli, diskuse, nebo kulaté stoly.

Jan Adam Plaček Köhle, vedoucí týmu Green Light: “Dneska máme finále Green Light akcelerátoru, ve kterém se představí na pódiu 5 projektů, které postoupily z celkového počtu 10 projektů, které jsme akcelerovali od prosince do konce března. Tyto projekty budou představovat na pódiu svoje zaměření, svůj byznys model bude hodnotit porota a bude rozdělovat ceny v celkové výši přes 200 tisíc korun.”

Na představení svých projektů před zaplněnou aulou a odbornou porotou měl každý pouhých 5 minut.

Kamila Walková, MedTech Edu: “Když jsme se dozvěděli, že postupujeme, tak jsme z toho měli hroznou radost, ale byla to ještě dřina připravit se na dnešní StartUp Show. Museli jsme ty prezentace hodně natrénovat. Podnikáme v oblasti regulačních strategií. To znamená pro výrobce zdravotnických prostředků poskytujeme specifické služby tak, aby než dostanou svůj výrobek, zdravotnický prostředek na trh a než naplní všechny klientské a technické požadavky, tak jim pomáháme vytvořit technickou dokumentaci a nastavit procesy ve firmách tak, aby odpovífaly těm standardům.”
Ondřej Pavelka, Dorm Market: “Myslím si, že to je úžasné. Je to báječné, že se mi podařilo dostat i daleko a bylo fajn, že jsem dostal tu šanci v tom finále vyzkoušet si to prezentování, kde jsem, myslím si, měl mezery. My podnikáme v otevírání automatizovaných prodejen. První síť obchodů, které otevíráme, jsou obchody na kolejích, protože jsou kapitálově nenáročné a protože to je prostředí, které známe.”

Green Light je program na podporu podnikání v Moravskoslezském kraji.

Jan Adam Plaček Köhle, vedoucí týmu Green Light: “My jim pomáháme buď, že jsou ve fázi nápadu, to znamená, vědí jenom co by chtěli dělat a my jim pak dáváme na půl roku mentora, který s nimi na tom pracuje a ověřuje, jestli je tam nějaký byznys model, který bude fungovat a nebo potom jsou takoví, kteří jsou pokročilejší a ti dochází na workshopy, kde je učíme dovednosti typu jak prezentovat, jak na investora a tak dále.”

Do programu Green Light Start se mohou lidé s nápadem hlásit po celý rok a do programu Green Light Akcelerátor pak vždy na podzim. Oba programy jsou zdarma a hradí je MS kraj.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000042533/startup-show-na-vsbtuo-predstavila-finalisty-green-light-akceleratoru