Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TJ Sokol Poruba má 130 let. Na oslavě se předvedly všechny oddíly

Ostrava-Poruba |  | Expres Ostrava-Poruba

TJ Sokol Poruba oslavil neuvěřitelných 130 let od svého založení v roce 1894. V areálu Sokolovny uspořádal slavnostní program, na kterém se předvedly všechny sportovní oddíly a nechyběla ani zábava.

TJ Sokol Poruba má v současné době 10 oddílů, ve kterých sportují jak děti tak dospělí. Jde o florbal, házenou, volejbal, box, hokejbal, všestrannost, tenis, házenou a mažoretky. Všechny se předvedly na oslavě 130 let jednoty.

Přemysl Blaha, starosta TJ Sokol Poruba: “Dneska máme takovou oslavu, kdy jsme ocenili 15 zasloužilých sokolů a reprezentantů boxu, kteří letos získali medaile na MČR a je tu takový slavnostní program. Naše oddíly předvádějí sporty pro diváky. Taky bych chtěl poděkovat předsedovi krajského svazu házené Pavlu Bochniovi za to, že nám udělil pamětní plaketu ke 130. výročí založení klubu.”
Adolfína Tačová, dvojnásobná stříbrná olympijská medailistka: “Jsem velmi ráda, že jsem byla pozvaná k tomuto nádhernému připomenutí 130 let trvání TJ Sokol Poruba, kde už taky 20 let působím. Cvičím se staršíma ženama a cítíme se tady všechny velmi dobře. Chtěla jsem té jednotě poblahopřát k tomuto krásnému výročí a popřát do budoucna úspěchy pro všechny oddíly, ať mají radost a velké úspěchy v tom sportu.”
David Rechtoris, předseda oddílu hokejbalu, TJ Sokol Poruba: “Jakožto trenér dětí, hlavně teda přípravky, můžu zhodnotit, že se neskutečně zvedly, a to i díky tomu, že máme plastový povrch. Můžu říct, že naše přípravka se na všech turnajích umístila ve vyšších patrech,i když oficiálně se žebříčky nedělají. Do dalšího ročníku chceme otevřít přípravku s minipřípravkou a mladší žáky. Samozřejmě bude otevřená také juniorka a muži.”
“Začni hrát hokejbal.”
Kateřina Grabovská, vedoucí oddílu volejbalu, TJ Sokol Poruba: “Novodobá historie volejbalu se počítá asi od roku 1994, kdy jsem vedení klubu převzala po svých trenérech a věnovala jsem se rozvoji mládeže. Je to vlastně dlouhých 30 let, práce s mládeží je těžká, ale zvladatelná. V současné době máme družstvo žaček a družstvo kadetek a také v Sokole trénují dvě ženské dospělé družstva. V žačkách i kadetkách máme asi 40 hráček.”

Skvěle si vede házená, která loni oslavila už 50 let.

Jan Zezulčík, předseda oddílu házené, TJ Sokol Poruba: “Porubská házená patří mezi výkladní skříně sokolského sportu tady v Porubě. Mluví za to to, že hrajeme se ženami nejvyšší mezinárodní soutěž. Ta mezinárodnost spočívá v tom, že celou tu dlouhodobou soutěž hrajeme společně se slovenskými týmy a ta tradice soutěže je více než dvacetiletá. Poruba patří mezi tradiční účastníky, velice často bojuje v play off a o medaile.”

Úspěchy sklízí i mladší a starší dorostenky, které dlouhodobě hrají nejvyšší celorepublikové soutěže.

Jan Zezulčík, předseda oddílu házené, TJ Sokol Poruba: “Je tomu dva roky zpátky, co jsme se dokonce umístili na medailových pozicích, Byly to stříbrné medaile v mladším dorostu.”

Na oslavách si přišly na své i děti. V zážitkové zóně na louce pro ně byly připraveny dovednostní aktivity, například chůze na chůdách a různé překážkové dráhy a malování na obličej. Nechyběla ani gastro a hudební zóna na ploše u sauny.

Nahlásit chybu


K tématu

TJ Sokol Poruba oslavil 130 let od svého založení. Na oslavách se předvedly všechny oddíly

19. června 2024 10:21 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

TJ Sokol Poruba oslavil neuvěřitelných 130 let od svého založení v roce 1894. V areálu Sokolovny uspořádal slavnostní program, na kterém se předvedly všechny sportovní oddíly a nechyběla ani zábava.

V Horní Suché se konala oslava 130 let vzpírání

21. července 2023 10:52 | Horní Suchá | Bára Kelnerová

Vzpírání v letošním roce slaví 130 let. První cenné medaile získali sportovci v roce 1932 na olympiádě v Los Angeles. V současné době se daří i vzpěračům z Horní Suché.

Tábornický oddíl Tulák oslavil v Bruntále 40 let nepřetržitého trvání oddílu

7. září 2023 14:20 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Čtyřicet let svého nepřetržitého trvání si připomněli současní i bývalí členové bruntálského tábornického oddílu Tulák. Oddíl s tak dlouhou historií nemá snad v regionu obdoby.


Lidé v Havířově si stěžují na přechody pro chodce, interval je podle radnice nastaven správně

Lidé často volají na havířovský magistrát a stěžují si, že světelný interval pro bezpečný přechod komunikace není dostatečně dlouhý. Semafory jsou ale podle radnice nastaveny správně.

Záchranáři ve Frýdku-Místku dostali klíče od domů s byty pro seniory

Záchranáři mají občas problémy dostat se do domů, kde bydlí senioři. Město jim proto nechalo vyrobit kopie klíčů od domů zvláštního určení. Ty budou mít k dispozici ve všech výjezdových vozech a tím pádem se snadno, například v noci, dostanou do bytových domů.

Radnice v Horní Suché neodkoupí finské domky

Zastupitelé v Horní Suché na mimořádném zasedání rozhodli, že radnice neodkoupí od soukromého vlastníka jednu z lokalit finských domů. Lidé přitom měli zájem si následně domky od obce odkoupit.

Senior, kterého pobodal roj vos na Krnovsku, poděkoval za záchranu života

Včera 15:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Účastnil se ekologické akce Hnutí Duha a zrovna pracoval v lese poblíž obce Hynčice na Krnovsku. 66letého seniora přitom najednou náhle pobodal roj vos. V těžko přístupném terénu se k němu musel k prvotnímu ošetření spustit lékař z vrtulníku. Pak ho převezli do nemocnice v Krnově. Nyní všem poděkoval za bleskovou záchranu života.

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích

Včera 19:43 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Dobrovolníci z celého světa pomáhají se záchranou Harrachovského pivovaru v Janovicích u Rýmařova. Další kroky k záchraně historické stavby organizuje dobrovolnická organizace INEX která uspořádala work camp u janovického zámku.

V Porubě slavnostně otevřeli dopravní hřiště s pumptrackem akcí Jak jezdit bezpečně

V Porubě se uskutečnila edukativní akce Jak jezdit bezpečně. Probíhala na novém dopravním hřišti s pumptrackem, které se tak zároveň slavnostně otevřelo všem milovníkům jízdních kol, koloběžek i odrážedel.

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta

Radnice v Havířově se pustila do modernizace sociálního zařízení ve Společenském domě Reneta. Budova je stará přes 40 let a chyběly zde i toalety pro imobilní občany.

Hasiči cvičili záchranu zraněných při autonehodě v Klimkovickém tunelu

Včera 9:41 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Pravidelnou prázdninovou údržbu dálničního tunelu v Klimkovicích využili hasiči k cvičnému zásahu u autonehody. V uzavřeném prostoru si vyzkoušeli vyproštění zraněných řidičů dvou havarovaných vozidel.

Tragédie v Opavě: V jezeře se utopil nezletilý mladík. Hasiči cestou k záchraně bourali

10. července 2024 18:55 | Opava | Jiří Cileček

V Opavě na Stříbrném jezeře se stala ve středu odpoledne tragédie. Topil se tady nezletilý mladík. Po převozu do nemocnice následně zemřel. K události navíc spěchali hasiči s čluny, kteří nedostali v křižovatce přednost a srazili se s osobním autem.

Dřevěné stavby v Nýdku lákají návštěvníky na tradiční lidovou architekturu

Zachování lidové architektury jako dědictví pro další generace. To byla primární myšlenka za záchranou nýdecké Dřeviónky na úpatí Beskyd. Původní roubená usedlost bohužel zchátrala natolik, že ji bylo nutné zbourat, avšak na jejím místě v roce 2020 vyrostla její věrná kopie.

Technické služby Moravské Ostravy a Přívozu mají novou ředitelku

Technické služby centrálního ostravského obvodu změnily vedení. Předchozí dlouholetý ředitel šel do penze a na jeho místo nastoupila nově ředitelka. Bývalá vedoucí jedné z provozoven a také dlouholetá zaměstnankyně organizace.

„Zdividlani“ zakončili školní rok vystoupením v Komůrce, žáci jsou ze souboru nadšení

Slezskoostravská Základní umělecká škola Edvarda Runda uspořádala na konci školního roku už tradiční závěrečné vystoupení žáků literárně dramatického oboru. Ti se letos sešli v prostorách scény Komůrka a předvedli rodičům a dalším návštěvníkům, co všechno se za rok naučili.

Domov pro seniory Antošovice funguje už dva roky, klienti jsou s jeho službami spokojení

Slezská Ostrava je jediným městským obvodem poskytujícím kompletní nabídku sociálních služeb. Patří mezi ně i Domov pro seniory Antošovice, který tady funguje dva roky. Senioři jsou se službou spokojení a počet žádostí o nástup se od otevření domova téměř ztrojnásobil.

Na Slezské nainstalovali speciální cyklopanely, sloužit budou nejen cyklistům

Majitelé elektrokol mohou ve Slezské Ostravě nově využít speciální cyklo panely, díky kterým si mohou dobít baterii nebo dofoukat pneumatiky. Panely ale mají více funkcí užitečných nejen cyklistům. Slezská Ostrava je v rámci města úplně prvním obvodem, který na svých cyklostezkách panely instaluje.

Ostrava dá opět peníze na návrhy lidí v programu Tvoříme prostor

Včera 16:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava podporuje od roku 2017 projekty, které vedou k oživení a rozvoji veřejného prostoru a místních komunit na území města. Prostor se díky zásahům stává přirozeným místem setkávání, upevňování sousedských vztahů, ožívá a stává se atraktivním. Program Tvoříme prostor podpořil již přes šest desítek projektů částkou ve výši přesahující 18,5 milionů korun. Zájemci o finance mohou žádat i nyní, poslední 6. výzva v rámci 6. ročníku končí 5. srpna.

Prázdniny v Porubě zpestří Letní umělecká scéna. Pobaví děti i dospělé

Porubská radnice také letos připravila oblíbenou Letní uměleckou scénu. Pobaví všechny, co prázdniny tráví doma a stejně jako v minulých letech ji zahájí pop up performance na různých místech obvodu.

TJ Sokol Poruba má 130 let. Na oslavě se předvedly všechny oddíly
Vydáno 20. června 2024 21:00, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
TJ Sokol Poruba oslavil neuvěřitelných 130 let od svého založení v roce 1894. V areálu Sokolovny uspořádal slavnostní program, na kterém se předvedly všechny sportovní oddíly a nechyběla ani zábava.

TJ Sokol Poruba má v současné době 10 oddílů, ve kterých sportují jak děti tak dospělí. Jde o florbal, házenou, volejbal, box, hokejbal, všestrannost, tenis, házenou a mažoretky. Všechny se předvedly na oslavě 130 let jednoty.

Přemysl Blaha, starosta TJ Sokol Poruba: “Dneska máme takovou oslavu, kdy jsme ocenili 15 zasloužilých sokolů a reprezentantů boxu, kteří letos získali medaile na MČR a je tu takový slavnostní program. Naše oddíly předvádějí sporty pro diváky. Taky bych chtěl poděkovat předsedovi krajského svazu házené Pavlu Bochniovi za to, že nám udělil pamětní plaketu ke 130. výročí založení klubu.”
Adolfína Tačová, dvojnásobná stříbrná olympijská medailistka: “Jsem velmi ráda, že jsem byla pozvaná k tomuto nádhernému připomenutí 130 let trvání TJ Sokol Poruba, kde už taky 20 let působím. Cvičím se staršíma ženama a cítíme se tady všechny velmi dobře. Chtěla jsem té jednotě poblahopřát k tomuto krásnému výročí a popřát do budoucna úspěchy pro všechny oddíly, ať mají radost a velké úspěchy v tom sportu.”
David Rechtoris, předseda oddílu hokejbalu, TJ Sokol Poruba: “Jakožto trenér dětí, hlavně teda přípravky, můžu zhodnotit, že se neskutečně zvedly, a to i díky tomu, že máme plastový povrch. Můžu říct, že naše přípravka se na všech turnajích umístila ve vyšších patrech,i když oficiálně se žebříčky nedělají. Do dalšího ročníku chceme otevřít přípravku s minipřípravkou a mladší žáky. Samozřejmě bude otevřená také juniorka a muži.”
“Začni hrát hokejbal.”
Kateřina Grabovská, vedoucí oddílu volejbalu, TJ Sokol Poruba: “Novodobá historie volejbalu se počítá asi od roku 1994, kdy jsem vedení klubu převzala po svých trenérech a věnovala jsem se rozvoji mládeže. Je to vlastně dlouhých 30 let, práce s mládeží je těžká, ale zvladatelná. V současné době máme družstvo žaček a družstvo kadetek a také v Sokole trénují dvě ženské dospělé družstva. V žačkách i kadetkách máme asi 40 hráček.”

Skvěle si vede házená, která loni oslavila už 50 let.

Jan Zezulčík, předseda oddílu házené, TJ Sokol Poruba: “Porubská házená patří mezi výkladní skříně sokolského sportu tady v Porubě. Mluví za to to, že hrajeme se ženami nejvyšší mezinárodní soutěž. Ta mezinárodnost spočívá v tom, že celou tu dlouhodobou soutěž hrajeme společně se slovenskými týmy a ta tradice soutěže je více než dvacetiletá. Poruba patří mezi tradiční účastníky, velice často bojuje v play off a o medaile.”

Úspěchy sklízí i mladší a starší dorostenky, které dlouhodobě hrají nejvyšší celorepublikové soutěže.

Jan Zezulčík, předseda oddílu házené, TJ Sokol Poruba: “Je tomu dva roky zpátky, co jsme se dokonce umístili na medailových pozicích, Byly to stříbrné medaile v mladším dorostu.”

Na oslavách si přišly na své i děti. V zážitkové zóně na louce pro ně byly připraveny dovednostní aktivity, například chůze na chůdách a různé překážkové dráhy a malování na obličej. Nechyběla ani gastro a hudební zóna na ploše u sauny.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000043655/tj-sokol-poruba-ma-130-let-na-oslave-se-predvedly-vsechny-oddily