Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Dětská oslavila 65 let Zahradní slavností. Pozvala na ni i úspěšné absolventy

Ostrava-Poruba |  | Expres Ostrava-Poruba

Základní škola Dětská uspořádala Zahradní slavnost, kterou oslavila 65 let od svého založení. Pozvala na ni nejen rodiče žáků, ale i úspěšné absolventy a bývalé zaměstnance.

Porubská ZŠ Dětská každým rokem pořádá Zahradní slavnost, na kterou se vždy těší nejen žáci, ale i jejich rodiče. Letošní byla spojená s oslavami 65 let školy a zpestřili ji tak i absolventi, kteří to v životě dotáhli daleko.

Zuzana Škapová, ředitelka ZŠ Dětská: “Protože naši absolventi jsou hodně úspěšní, tak jsme to zaměřili i na to, aby tady mohli vystoupit, říct našim dětem, jak se dostali k tomu, že jsou teď tak slavní, třeba zpěvák Ladislav Korbel, který teď zpívá v muzikálech, nebo naši hokejisté, kteří reprezentují do 20 let reprezentaci. Nejen hokejisté, ale i hokejistky. Nedávno opustili naši školu šikovné děti, které jsou triatlonisty a fotbalisty, takže v podstatě tím, že jsme bývali sportovní škola, tak to zaměření nás tak nějak celoživotně doprovází.”
Jakub Peslar, hokejový trenér: “Školu jsem měl strašně rád. Když se ohlédnu zpátky, tak si uvědomím, že mi do života hodně dala. Takže určitě skvělé roky, skvělá léta a jak jsem říkal, vždycky se tady rád vracím. Byl jsem tady pozvaný, abych ukázal svou cestu, kam jsem se vydal. Já teďka aktuálně dělám hokejového trenéra, byl jsem na olympiádě, byl jsem na MS a starám se o rozvoj dívčího hokeje, takže si spíš tak budeme povídat, co mě potkalo v životě po škole.”
Ladislav Korbel, zpěvák: “Na takové akci vždycky rád zpívám něco od zpěváků, co mě nějak formovali, co mě inspirovali, takže určitě bych byl rád, kdyby tam bylo od BSP Země vzdálená, od Lucie Chci zas v tobě spát.
Ondřej Becher, hokejista: “Už druhým rokem hraju v Kanadě, hrál jsem v New Yorku a asi největší úspěch je asi MS juniorů, kde jsme vyhráli bronz a jsem moc rád, že mě pozvali tady zpátky na ZŠ a určitě jsem moc rád, že, moc rád se tady ukážu.”

Na Zahradní slavnosti nechyběla ani spousta jídla a pití, Občerstvení připravovali žáci školy. Každý to, co má rád.

anketa: žáci ZŠ Dětská: “Já tady mám medovinu a medy a vychlazený mošt a největší zájem je o pizza šneky.což pekly kamarádky. Co budete dělat s těmi penězi? Půjde to do třídního fondu, nějaké peníze si necháme na 9. třídu na loučení a potom na nějakou akci jako třeba výlet.”
“Já jsem si připravil tortilly, domácí limonády a domácí šťávy a jako pomáhala mi s tím mamka a zatím jim to docela chutná. Ty tortilly fakt jedou. To fakt vždycky super ta událost, na to se vždycky těším každý rok.”
“Máme tady párek v rohlíku, zeleninovou tortillu s kuřecím masem, plus může si každý dát sýr a máme tu sušenky čokoládové, potom šneky z listového těsta a limonádu vlastně citronádu a mohito.”
“Já jsem to všechno dělala s holkama, vlastně něco jsme udělaly zvlášť a něco spolu.”

Slanost pobíhala na zahradě školy, atmosféra byla úžasná, vyšlo i počasí, takže dopadla na jedničku.

Nahlásit chybu


K tématu

V havířovském domově seniorů se rozloučili s létem opět zahradní party

14. září 2023 8:27 | Havířov | Bára Kelnerová

Senioři v obou střediscích prožili aktivní léto. Nyní se společně setkali na zahradě, aby se u hudby a dobrého občerstvení rozloučili s létem. Aktivizační pracovníci však pro ně už nyní připravují bohatý podzimní program.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

Zahradní slavnost ve Studénce voněla bylinkami a patřila i netopýrům

10. května 2024 9:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Regionální zprávy POLAR

Základní škola Františka kardinála Tomáška ve Studénce pořádala svou jarní slavnost. Letos na téma Život v zahradě. Zpestřením byl výklad o netopýrech, dokonce i těch handicapovaných.


Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

Dnes 10:12, vydáno dnes 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Dnes 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

Včera 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Regionální knihovna Karviná vás zve na prohlídku obrazů Pavla Lakomého

Ve výstavních prostorách knihovny v Karviné-Fryštátě momentálně probíhá výstava obrazů umělce Pavla Lakomého. Prohlédnout si jeho díla může veřejnost do konce července.

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, tančírny budou pokračovat po celé léto

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem a okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem. Swingové tančírny se budou na nábřeží za pěkného počasí konat po celé prázdniny. Na tu příští se mohou zájemci těšit už příští týden.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, na Slezskou láká diváky i ze zahraničí

Ostrava je už tradičně jedním ze čtyř měst, které hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Jedná se o nejdelší festival v historii města a herci letos nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her.

Akcí Hurá k rybníkům 27.7. ožije areál v Ostravě-Výškovicích

Poslední červencovou sobotu areál rybníky pod Hurou ve Výškovicích již potřetí zaplní rodiny s dětmi. Bude se zde konat akce Hurá k Rybníkům v rámci kulturního programu „Kool léto“. Čekají je hry a soutěže pro děti, občerstvení i hudební doprovod.

Projekt Prázdniny na Jihu baví děti z Ostravy v letním volnu

Také letos se mohou děti žijící v obvodu zúčastnit tzv. Prázdnin na Jihu, aneb dní plných her, zábavy a pohybu pod taktovkou městského obvodu Ostrava-Jih. Bohatý program probíhá každý, letní, všední den od 8 do 12 hodin a je zcela zdarma.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

ZŠ Dětská oslavila 65 let Zahradní slavností. Pozvala na ni i úspěšné absolventy
Vydáno 4. července 2024 16:30, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Základní škola Dětská uspořádala Zahradní slavnost, kterou oslavila 65 let od svého založení. Pozvala na ni nejen rodiče žáků, ale i úspěšné absolventy a bývalé zaměstnance.

Porubská ZŠ Dětská každým rokem pořádá Zahradní slavnost, na kterou se vždy těší nejen žáci, ale i jejich rodiče. Letošní byla spojená s oslavami 65 let školy a zpestřili ji tak i absolventi, kteří to v životě dotáhli daleko.

Zuzana Škapová, ředitelka ZŠ Dětská: “Protože naši absolventi jsou hodně úspěšní, tak jsme to zaměřili i na to, aby tady mohli vystoupit, říct našim dětem, jak se dostali k tomu, že jsou teď tak slavní, třeba zpěvák Ladislav Korbel, který teď zpívá v muzikálech, nebo naši hokejisté, kteří reprezentují do 20 let reprezentaci. Nejen hokejisté, ale i hokejistky. Nedávno opustili naši školu šikovné děti, které jsou triatlonisty a fotbalisty, takže v podstatě tím, že jsme bývali sportovní škola, tak to zaměření nás tak nějak celoživotně doprovází.”
Jakub Peslar, hokejový trenér: “Školu jsem měl strašně rád. Když se ohlédnu zpátky, tak si uvědomím, že mi do života hodně dala. Takže určitě skvělé roky, skvělá léta a jak jsem říkal, vždycky se tady rád vracím. Byl jsem tady pozvaný, abych ukázal svou cestu, kam jsem se vydal. Já teďka aktuálně dělám hokejového trenéra, byl jsem na olympiádě, byl jsem na MS a starám se o rozvoj dívčího hokeje, takže si spíš tak budeme povídat, co mě potkalo v životě po škole.”
Ladislav Korbel, zpěvák: “Na takové akci vždycky rád zpívám něco od zpěváků, co mě nějak formovali, co mě inspirovali, takže určitě bych byl rád, kdyby tam bylo od BSP Země vzdálená, od Lucie Chci zas v tobě spát.
Ondřej Becher, hokejista: “Už druhým rokem hraju v Kanadě, hrál jsem v New Yorku a asi největší úspěch je asi MS juniorů, kde jsme vyhráli bronz a jsem moc rád, že mě pozvali tady zpátky na ZŠ a určitě jsem moc rád, že, moc rád se tady ukážu.”

Na Zahradní slavnosti nechyběla ani spousta jídla a pití, Občerstvení připravovali žáci školy. Každý to, co má rád.

anketa: žáci ZŠ Dětská: “Já tady mám medovinu a medy a vychlazený mošt a největší zájem je o pizza šneky.což pekly kamarádky. Co budete dělat s těmi penězi? Půjde to do třídního fondu, nějaké peníze si necháme na 9. třídu na loučení a potom na nějakou akci jako třeba výlet.”
“Já jsem si připravil tortilly, domácí limonády a domácí šťávy a jako pomáhala mi s tím mamka a zatím jim to docela chutná. Ty tortilly fakt jedou. To fakt vždycky super ta událost, na to se vždycky těším každý rok.”
“Máme tady párek v rohlíku, zeleninovou tortillu s kuřecím masem, plus může si každý dát sýr a máme tu sušenky čokoládové, potom šneky z listového těsta a limonádu vlastně citronádu a mohito.”
“Já jsem to všechno dělala s holkama, vlastně něco jsme udělaly zvlášť a něco spolu.”

Slanost pobíhala na zahradě školy, atmosféra byla úžasná, vyšlo i počasí, takže dopadla na jedničku.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000043862/zs-detska-oslavila-65-let-zahradni-slavnosti-pozvala-na-ni-i-uspesne-absolventy