Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prázdniny v Porubě zpestří Letní umělecká scéna. Pobaví děti i dospělé

Ostrava-Poruba |  | Expres Ostrava-Poruba

Porubská radnice také letos připravila oblíbenou Letní uměleckou scénu. Pobaví všechny, co prázdniny tráví doma a stejně jako v minulých letech ji zahájí pop up performance na různých místech obvodu.

Porubané se i letos mohou těšit na už tradiční LUS. Rozdělena bude na dvě části, v té první půjde o pop up performance a vystupující si užije každý, kdo půjde zrovna kolem. Interpreti, místo i čas jsou totiž tajné.

Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: “I letos jsme připravili Letní uměleckou scénu, což je moc hezký projekt, kterým se snažíme zpříjemnit léto všem, kteří zůstanou doma a budou trávit léto v porubských ulicích. Program bude určitě super, každý si najde své a já věřím, že Stand Up comedy, představení pro děti či různá hudební vystoupení se budou všem líbit a všichni přijďte.”

Hlavní představení LUS zahájí už 16. července v 7 večer na Alšově náměstí koncert známé ostravské zpěvačky, textařky a skladatelky Vladivojny La chia trio.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Pak bude následovat stand up comedy show na zámku zase od 19 hodin a představení bude Na stojáka life, dále přijedou tady na Alšovo náměstí za náma 30. 7. ostravská kapela Nedivoč, takže určitě svými rytmy rozezní tady to Alšovo náměstí, 6.8. na zámku zakončí hlavní scénu především pro dospělé ostravská skupina HumorOVA. Přijedou komici tady z Ostravy, takže diváci se mají na co těšit.”

Nezapomnělo se ovšem ani na děti, pro které jsou připravena hned dvě představení před knihovnou města Ostravy na ulici Podroužkova.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “První představení proběhne 18. 7. od 16 hodin a děti shlédnou pohádku Strašfuňákovy pohádky. Pak přijede za dětmi s hudebně dramatickým projektem Anežka a Zpěvulenka.”

Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: “Myslím si, že se mají děti na co těšit, že to bude moc hezké. Celý projekt LUS je zdarma až na dvě placená představení, které budou probíhat na zámku.”

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Projekt LUS v Porubě byl podpořen z rozpočtu MS kraje v rámci dotačního programu Program podpory a aktivit v oblasti kultury v MS kraji na rok 2024.”

Vstupenky na představení, která proběhnou na zámku, si mohou lidé zakoupit buď v informačním centru na Hlavní třídě, nebo prostřednictvím reenio.poruba.cz.

Nahlásit chybu


K tématu

Prázdninové dny v Ostravě-Porubě patří Letní umělecké scéně. Letos si ji užívají i děti

27. července 2023 14:50 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Ostrava-Poruba žije Letní uměleckou scénou. Ta nabízí koncerty na Alšově náměstí, divadelní představení na porubském zámku a letos nově i program pro děti.

Skatepark v Porubě funguje už 10 let. Využívají ho skateboardisté i koloběžkáři

27. července 2023 15:41 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová

Skatepark v Porubě funguje už 10 let a je čím dál oblíbenější. Na své si tady přijde každý. Nabízí totiž širokou škálu překážek jak pro začátečníky, tak pro profesionální sportovce.

V Ostravě-Porubě opravují poškozená sportoviště. Podepsalo se na nich zejména počasí

20. července 2023 11:25 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

V Ostravě-Porubě mají lidé k dispozici několik desítek dětských hřišť. Na některých z nich se už ale podepsal zub času. Procházejí proto úpravami.


Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

Svářeči

Ostrava Nástup: od 1. srpna 2024 od 35 000 do 44 000 Kč/měsíc

Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, tančírny budou pokračovat po celé léto

Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem a okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem. Swingové tančírny se budou na nábřeží za pěkného počasí konat po celé prázdniny. Na tu příští se mohou zájemci těšit už příští týden.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, na Slezskou láká diváky i ze zahraničí

Ostrava je už tradičně jedním ze čtyř měst, které hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Jedná se o nejdelší festival v historii města a herci letos nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her.

Akcí Hurá k rybníkům 27.7. ožije areál v Ostravě-Výškovicích

16. července 2024 10:50 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Poslední červencovou sobotu areál rybníky pod Hurou ve Výškovicích již potřetí zaplní rodiny s dětmi. Bude se zde konat akce Hurá k Rybníkům v rámci kulturního programu „Kool léto“. Čekají je hry a soutěže pro děti, občerstvení i hudební doprovod.

Projekt Prázdniny na Jihu baví děti z Ostravy v letním volnu

16. července 2024 10:42 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

Také letos se mohou děti žijící v obvodu zúčastnit tzv. Prázdnin na Jihu, aneb dní plných her, zábavy a pohybu pod taktovkou městského obvodu Ostrava-Jih. Bohatý program probíhá každý, letní, všední den od 8 do 12 hodin a je zcela zdarma.

Na Slezskoostravském hradě se hraje Shakespeare, slavnosti zahájil Večer tříkrálový

Slezskoostravský hrad znovu hostí oblíbený divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti. Letos herci nabídnou divákům ve dvaceti pěti dnech celkem osm Shakespearových her, a to hlavně komedií. První z nich se hrála celý minulý týden, další čekají diváky postupně až do půlky srpna.

Prázdniny v Porubě zpestří Letní umělecká scéna. Pobaví děti i dospělé
Vydáno 11. července 2024 13:05, Ostrava-Poruba, Yvona Fajtová
Porubská radnice také letos připravila oblíbenou Letní uměleckou scénu. Pobaví všechny, co prázdniny tráví doma a stejně jako v minulých letech ji zahájí pop up performance na různých místech obvodu.

Porubané se i letos mohou těšit na už tradiční LUS. Rozdělena bude na dvě části, v té první půjde o pop up performance a vystupující si užije každý, kdo půjde zrovna kolem. Interpreti, místo i čas jsou totiž tajné.

Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: “I letos jsme připravili Letní uměleckou scénu, což je moc hezký projekt, kterým se snažíme zpříjemnit léto všem, kteří zůstanou doma a budou trávit léto v porubských ulicích. Program bude určitě super, každý si najde své a já věřím, že Stand Up comedy, představení pro děti či různá hudební vystoupení se budou všem líbit a všichni přijďte.”

Hlavní představení LUS zahájí už 16. července v 7 večer na Alšově náměstí koncert známé ostravské zpěvačky, textařky a skladatelky Vladivojny La chia trio.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Pak bude následovat stand up comedy show na zámku zase od 19 hodin a představení bude Na stojáka life, dále přijedou tady na Alšovo náměstí za náma 30. 7. ostravská kapela Nedivoč, takže určitě svými rytmy rozezní tady to Alšovo náměstí, 6.8. na zámku zakončí hlavní scénu především pro dospělé ostravská skupina HumorOVA. Přijedou komici tady z Ostravy, takže diváci se mají na co těšit.”

Nezapomnělo se ovšem ani na děti, pro které jsou připravena hned dvě představení před knihovnou města Ostravy na ulici Podroužkova.

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “První představení proběhne 18. 7. od 16 hodin a děti shlédnou pohádku Strašfuňákovy pohádky. Pak přijede za dětmi s hudebně dramatickým projektem Anežka a Zpěvulenka.”

Zdeněk Rodek (ANO), místostarosta Ostravy-Poruby: “Myslím si, že se mají děti na co těšit, že to bude moc hezké. Celý projekt LUS je zdarma až na dvě placená představení, které budou probíhat na zámku.”

Štěpánka Ostárková, odbor kultury a prezentace, MOb Ostrava-Poruba: “Projekt LUS v Porubě byl podpořen z rozpočtu MS kraje v rámci dotačního programu Program podpory a aktivit v oblasti kultury v MS kraji na rok 2024.”

Vstupenky na představení, která proběhnou na zámku, si mohou lidé zakoupit buď v informačním centru na Hlavní třídě, nebo prostřednictvím reenio.poruba.cz.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/ostrava-poruba/11000043966/prazdniny-v-porube-zpestri-letni-umelecka-scena-pobavi-deti-i-dospele