Prostor u Galerie Dukla se na jeden den proměnil v pokojíček s koberci, čajovnou a alternativní hudbou. Každý, kdo šel kolem, se tak mohl na chvíli zastavit a zamyslet se nad tím, jak ho hudba ovlivňuje a co mu přináší.
Patrik Slezák, hudební dramaturga a produkční: “Co tady dneska máme, je brněnský AVA kolektiv, který se zaměřuje na poslechové akce. V Porubě moc takových prostorů není a Dukla je prakticky jedinou organizací, která poskytuje jinou kulturu než je ta masová.”
AVA kolektiv se postaral i o výzdobu prostoru.
Patrik Slezák, hudební dramaturg a produkční: “Oni se ve své tvorbě zaměřují hodně na přírodní motivy a primitivní látky. Návštěvnost je vždy velmi fluidní a je to spíš o tom, že lidé procházejí, zastaví se a stráví tady nějaký čas.”
Na chvíli se zastavit a zavzpomínat mohli lidé i přímo v Galerii Dukla, která patří výstavě Včera neboli-ídnes.
Dominika Goralska, jedna z autorek výstavy: “Hlavní motiv celé výstavy je paměť a její prchavost a nereálnost zápisu a používali jsme na to určité situace, které nás spojovaly a které jsme zažily.”
Limity hudby se v prostoru Galerie Dukla uskutečnily už potřetí. poslední letos proběhne 15. září a nabídne jazzovou hudbu s prvky alternativní kultury.