Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příměstský tábor florbalového klubu FBC Ostrava děti rozhýbal a bavil

Ostrava-Slezská Ostrava |

Florbalový klub FBC Ostrava připravil pro děti letní příměstský tábor. Celý týden byl ve znamení různých pohybových aktivit, ale také her a soutěží. Akce je mezi dětmi velmi oblíbená, hlásí se na ni tradičně například i malí hokejisté nebo fotbalisté.

Sportovní halu florbalového klubu FBC Ostrava zaplnily na celý týden děti z Ostravy i okolních měst. Klub totiž pořádal letní příměstský tábor.

Anketa děti: 1.) "Hrajeme tu florbal, hrajeme tu různé hry a líbí se mi tu dobře." – A odkud si přijel? – "Ze Staré Bělé." – A jakému sportu se věnuješ? – "Florbalu." – A jak dlouho? – "Už od dvou." – A jak ti to jde? – "Já myslím, že docela tak středně." – A co děláte zrovna teď? – "Teď si dáváme razítka za to, jak jsme byli dobří."
Anketa děti: 2.) "Vyhodnocujeme z odpoledne soutěže." – A v čem jste soutěžili? – "Sprinty, slalomy." – A jak se ti tady líbí? – "Dobře." – A co děláš za sport? – "Florbal a fotbal."
Anketa děti: 3.) "Jo, dobré, všechno v pohodě, trenéry tady máme hodné a libí se mi to tady."
Anketa děti: 4.) "Dobře, děláme tu různé hry a hrajeme florbal i fotbal."
Pavlína Bačová, táborová trenérka FBC Ostrava: "Samozřejmě jsme florbalový klub, takže se snažíme tam zařazovat co nejvíc těch florbalových jednotek. Ale toho pohybu si myslím, že děti mají v dnešní době málo, takže se to snažíme dělat co nejvíc pestré. Hlavně, aby ty děti to bavilo, takže každý den je čeká jak ta florbalová jednotka, tak nějaké týmové hry, ale i individuálním abychom i je nějakým způsobem rozvíjeli. Takže neřekla bych, že to je vyloženě na něco zaměřené, ale my chceme hlavně, aby je to bavilo, aby sem každý rok chodili, což se nám daří."

O děti bylo postaráno celý den. Sraz byl v 8:30 a následoval den plný aktivit. Zajištěna byla i pravidelná strava, včetně obědů a rodiče si pak děti vyzvedávali kolem 16. hodiny odpoledne.

Anketa maminka: "Syny mám tady dva. Bohužel jeden onemocněl, který to má nejradši. Takže tady je jeden ze synů. Má rád florbal. Přivedl ho kamarád, takže doufám, že u toho vydrží, už od září by chtěl chodit sám a oni mají dvakrát týdně tréninky."
Pavlína Bačová, táborová trenérka FBC Ostrava: "Jsou tady děti i z jiných týmů, jako jsou třeba vítkovičtí hokejisté, takže ta skladba je strašně pestrá. Jsou tady děti, kterým je 5, 6, jsou tady děti, kterým je 12, 13. Takže jsme rádi, že i ony mezi sebou se musí naučit spolupracovat. A funguje nám to zatím dobře."

Součástí programu byla také návštěva zoologické zahrady nebo laser game i návštěva trampolínového centra.

Nahlásit chybu


K tématu

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

Děti se o jarních prázdninách ve Frýdku-Místku v SVČ Klíč nenudí

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku tradičně připravilo program i na jarní prázdniny. Děti si tak mohly vybrat z pestré nabídky technických, výtvarných i pohybových každodenních aktivit. Největší zájem byl tradičně o příměstský tábor. Letošní má název Kokosy na sněhu a věnuje se hlavně pohybu.

Parkour se těší ve Frýdku-Místku velké oblibě, přidat se může každý

1. května 2023 15:49 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Dělali sport, který je baví a rozhodli se předávat zkušenosti dál. Parkouristé si ve městě po mnoha letech vybudovali vlastní tréninkové zázemí a nyní se jejich hala i akce těší velké oblibě. Otevřeni jsou dalším zájemcům, ať už jde o děti nebo dokonce dospělé.


Krnovská nemocnice má jako první v Česku unikátní transportní systém vzorků

Včera 18:41 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Jamajský sprinter Usain Bolt uběhne 250 metrů za cca 23 sekund. Stejnou rychlostí nyní běhají po areálu krnovské nemocnice laboratorní vzorky v novém přepravním systému. Rychlostí 8 až 10 metrů za sekundu jsou transportovány z vyšetřoven do laboratoří nemocnice.

Domovníci preventisté se mariánskohorské radnici osvědčili. Problémy řeší rychle a zodpovědně

Obvod Ostrava-Mariánské Hory a Hulváky postupně zlepšuje technický stav bytových domů, jejich okolí a také bezpečnost. Za vším stojí domovníci preventisté, kteří se momentálně starají o 15 lokalit v obvodu.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Památník životické tragédie čeká rekonstrukce, lidé to vítají

Muzeum Těšínska se chystá zahájit práce na rekonstrukci životického památníku v Havířově. Práce by měly být dokončeny do srpna, aby se zde mohl uskutečnit pietní akt k uctění památky zavražděných mužů gestapem.

Marica ožívá. Strašák Poruby se po letech mění na bytový dům

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Studenti slezskoostravského gymnázia se chystají do Tanzánie, jejich projekt podporuje místní školu

Studenti hladnovského gymnázia možná vycestují ze Slezské Ostravy až do Tanzánie, a to díky projektu Hakuna Matata. Projekt sami vypracovali od píky s cílem zlepšit výuku na partnerské škole, podpořit výstavbu internátu, a zároveň si rozšířit vlastní obzory. Africkou expedici plánují už na leden.

Cyklistická doprava se stává v Ostravě fenoménem. Důležité ale je dbát na bezpečnost

Cyklistická doprava se v Ostravě stává fenoménem. Mnozí obyvatelé města i okolí využívají kolo denně a díky husté síti cyklostezek je to stále bezpečnější způsob dopravy. Na oblibě získává také sdílení jízdních kol. Strážníci proto často pořádají nejrůznější preventivní akce a vzdělávají cyklisty.

Kamerami jsou už vybaveny všechny vozy MHD v Ostravě. Velmi to zvyšuje bezpečnost

Jedním z důležitých faktorů při snaze o přilákání pasažérů do městské hromadné dopravy je její bezpečnost. Ostravský dopravní podnik na to velmi dbá a proto byla všechna vozidla vybavena kamerovým systémem. Nejen že to působí preventivně na zloděje a výtržníky, ale pomáhá to také policistům při odhalování pachatelů trestných činů.

Ve Slezské Ostravě se po zimě opravují výtluky, silnice se ale v obvodu opravují celoročně

Slezská Ostrava začala stejně jako ostatní městské obvody po zimě s opravou výtluků. Ve Slezské ale probíhá oprava silnic celoročně. Zajišťují ji slezskoostravské technické služby.

Studenti VŠB zkoumali možnosti rychvaldských veřejných prostranství a jejich využití

17. dubna 2024 20:00 | Rychvald | Michal Slonina | Rychvaldský miniexpres

Workshop studentů Vysoké školy báňské naplno odstartoval spolupráci s městem Rychvald. Cílem projektu bude zvelebit veřejná prostranství a navrhnout jejich možné další využití.

SPŠ elektrotechniky a informatiky představila nové učebny

17. dubna 2024 21:40 | Ostrava-město | Tomáš Tikal | Studuj u nás

SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě patří k páteřním školám, které se zapojily do projektu Inovační centrum pro transformaci vzdělávání. Díky tomu získala moderní učebnu a také založila vlastní školní firmu.

K zápisům do prvních tříd došlo na Slezské 171 dětí, otevře se sedm tříd

Slezskoostravské předškoláky čekal v minulém týdnu zápis do prvních tříd. Letošní ročník byl silnější a k zápisu se tak dostavilo celkem 171 dětí. Největší zájem byl tradičně o Základní školu Bohumínská.

Studenti hladnovského gymnázia se možná podívají do Afriky, jejich projekt podporuje školu v Tanzánii

Studenti hladnovského gymnázia pracují na speciálním projektu, který spojuje slezskoostravskou školu s tanzanskou školou Mlondwe. Jmenuje se Hakuna Matata a studenti gymnázia díky němu možná brzy vycestují rovnou do Afriky.

Mezinárodní festival filmů o lidských právech Jeden svět je opět v Ostravě

17. dubna 2024 12:30 | Ostrava-Centrum | Michal Slonina | Kulturní okénko

V Ostravě začal další ročník mezinárodního filmového festivalu Jeden svět. Promítá filmy o lidských právech v celkem 48 městech v České republice a jedná se o největší festival svého druhu na světě.

Platforma Move Ostrava zve na své programy, nejbližším bude představení s názvem Sen

17. dubna 2024 12:00 | Ostrava-město | Michal Slonina | Kulturní okénko

Move Ostrava je platformou podporující rozvoj múzických umění. Zaměřená je na diváky i profesionální umělce a v Ostravě funguje už více než 10 let. Ve svých projektech propojuje současný tanec, fyzické divadlo a nový cirkus.

V Ostravě se bude hrát špičkový tenis. Turnaj Ostra Group Open má bohatou tradici

17. dubna 2024 11:54 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Do Ostravy se sjedou špičkoví tenisté, aby se utkali o titul na 21. ročníku turnaje Ostra Group Open druhé nejvyšší světové kategorie Challenger. Loňské vítězství bude obhajovat český tenista Zdeněk Kolář.

Příměstský tábor florbalového klubu FBC Ostrava děti rozhýbal a bavil
Vydáno 1. srpna 2023 9:49, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Florbalový klub FBC Ostrava připravil pro děti letní příměstský tábor. Celý týden byl ve znamení různých pohybových aktivit, ale také her a soutěží. Akce je mezi dětmi velmi oblíbená, hlásí se na ni tradičně například i malí hokejisté nebo fotbalisté.

Sportovní halu florbalového klubu FBC Ostrava zaplnily na celý týden děti z Ostravy i okolních měst. Klub totiž pořádal letní příměstský tábor.

Anketa děti: 1.) "Hrajeme tu florbal, hrajeme tu různé hry a líbí se mi tu dobře." – A odkud si přijel? – "Ze Staré Bělé." – A jakému sportu se věnuješ? – "Florbalu." – A jak dlouho? – "Už od dvou." – A jak ti to jde? – "Já myslím, že docela tak středně." – A co děláte zrovna teď? – "Teď si dáváme razítka za to, jak jsme byli dobří."
Anketa děti: 2.) "Vyhodnocujeme z odpoledne soutěže." – A v čem jste soutěžili? – "Sprinty, slalomy." – A jak se ti tady líbí? – "Dobře." – A co děláš za sport? – "Florbal a fotbal."
Anketa děti: 3.) "Jo, dobré, všechno v pohodě, trenéry tady máme hodné a libí se mi to tady."
Anketa děti: 4.) "Dobře, děláme tu různé hry a hrajeme florbal i fotbal."
Pavlína Bačová, táborová trenérka FBC Ostrava: "Samozřejmě jsme florbalový klub, takže se snažíme tam zařazovat co nejvíc těch florbalových jednotek. Ale toho pohybu si myslím, že děti mají v dnešní době málo, takže se to snažíme dělat co nejvíc pestré. Hlavně, aby ty děti to bavilo, takže každý den je čeká jak ta florbalová jednotka, tak nějaké týmové hry, ale i individuálním abychom i je nějakým způsobem rozvíjeli. Takže neřekla bych, že to je vyloženě na něco zaměřené, ale my chceme hlavně, aby je to bavilo, aby sem každý rok chodili, což se nám daří."

O děti bylo postaráno celý den. Sraz byl v 8:30 a následoval den plný aktivit. Zajištěna byla i pravidelná strava, včetně obědů a rodiče si pak děti vyzvedávali kolem 16. hodiny odpoledne.

Anketa maminka: "Syny mám tady dva. Bohužel jeden onemocněl, který to má nejradši. Takže tady je jeden ze synů. Má rád florbal. Přivedl ho kamarád, takže doufám, že u toho vydrží, už od září by chtěl chodit sám a oni mají dvakrát týdně tréninky."
Pavlína Bačová, táborová trenérka FBC Ostrava: "Jsou tady děti i z jiných týmů, jako jsou třeba vítkovičtí hokejisté, takže ta skladba je strašně pestrá. Jsou tady děti, kterým je 5, 6, jsou tady děti, kterým je 12, 13. Takže jsme rádi, že i ony mezi sebou se musí naučit spolupracovat. A funguje nám to zatím dobře."

Součástí programu byla také návštěva zoologické zahrady nebo laser game i návštěva trampolínového centra.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000038467/primestsky-tabor-florbaloveho-klubu-fbc-ostrava-deti-rozhybal-a-bavil