Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Příměstský tábor florbalového klubu FBC Ostrava děti rozhýbal a bavil

Ostrava-Slezská Ostrava |

Florbalový klub FBC Ostrava připravil pro děti letní příměstský tábor. Celý týden byl ve znamení různých pohybových aktivit, ale také her a soutěží. Akce je mezi dětmi velmi oblíbená, hlásí se na ni tradičně například i malí hokejisté nebo fotbalisté.

Sportovní halu florbalového klubu FBC Ostrava zaplnily na celý týden děti z Ostravy i okolních měst. Klub totiž pořádal letní příměstský tábor.

Anketa děti: 1.) "Hrajeme tu florbal, hrajeme tu různé hry a líbí se mi tu dobře." – A odkud si přijel? – "Ze Staré Bělé." – A jakému sportu se věnuješ? – "Florbalu." – A jak dlouho? – "Už od dvou." – A jak ti to jde? – "Já myslím, že docela tak středně." – A co děláte zrovna teď? – "Teď si dáváme razítka za to, jak jsme byli dobří."
Anketa děti: 2.) "Vyhodnocujeme z odpoledne soutěže." – A v čem jste soutěžili? – "Sprinty, slalomy." – A jak se ti tady líbí? – "Dobře." – A co děláš za sport? – "Florbal a fotbal."
Anketa děti: 3.) "Jo, dobré, všechno v pohodě, trenéry tady máme hodné a libí se mi to tady."
Anketa děti: 4.) "Dobře, děláme tu různé hry a hrajeme florbal i fotbal."
Pavlína Bačová, táborová trenérka FBC Ostrava: "Samozřejmě jsme florbalový klub, takže se snažíme tam zařazovat co nejvíc těch florbalových jednotek. Ale toho pohybu si myslím, že děti mají v dnešní době málo, takže se to snažíme dělat co nejvíc pestré. Hlavně, aby ty děti to bavilo, takže každý den je čeká jak ta florbalová jednotka, tak nějaké týmové hry, ale i individuálním abychom i je nějakým způsobem rozvíjeli. Takže neřekla bych, že to je vyloženě na něco zaměřené, ale my chceme hlavně, aby je to bavilo, aby sem každý rok chodili, což se nám daří."

O děti bylo postaráno celý den. Sraz byl v 8:30 a následoval den plný aktivit. Zajištěna byla i pravidelná strava, včetně obědů a rodiče si pak děti vyzvedávali kolem 16. hodiny odpoledne.

Anketa maminka: "Syny mám tady dva. Bohužel jeden onemocněl, který to má nejradši. Takže tady je jeden ze synů. Má rád florbal. Přivedl ho kamarád, takže doufám, že u toho vydrží, už od září by chtěl chodit sám a oni mají dvakrát týdně tréninky."
Pavlína Bačová, táborová trenérka FBC Ostrava: "Jsou tady děti i z jiných týmů, jako jsou třeba vítkovičtí hokejisté, takže ta skladba je strašně pestrá. Jsou tady děti, kterým je 5, 6, jsou tady děti, kterým je 12, 13. Takže jsme rádi, že i ony mezi sebou se musí naučit spolupracovat. A funguje nám to zatím dobře."

Součástí programu byla také návštěva zoologické zahrady nebo laser game i návštěva trampolínového centra.

Nahlásit chybu


K tématu

Děti ve Frýdku-Místku o prázdninách nezahálí, mohou si zkusit i lekce brazilského jiu-jitsu

13. července 2023 13:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Prázdniny ve městě – vraťme dětem pohyb. To je název projektu, který připravil Frýdek-Místek ve spolupráci se Střediskem volného času Klíč. V průběhu letních prázdnin baví děti různými aktivitami. Jednou z nich byla například i lekce brazilského JIU-JITSU.

Děti se o jarních prázdninách ve Frýdku-Místku v SVČ Klíč nenudí

Středisko volného času Klíč ve Frýdku-Místku tradičně připravilo program i na jarní prázdniny. Děti si tak mohly vybrat z pestré nabídky technických, výtvarných i pohybových každodenních aktivit. Největší zájem byl tradičně o příměstský tábor. Letošní má název Kokosy na sněhu a věnuje se hlavně pohybu.

Frýdek-Místek se opět zapojil do Plavecké soutěže měst

9. října 2023 14:08 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Frýdek-Místek se opět zapojil do plavecké soutěže měst. Ta propaguje kondiční plavávání jako vděčnou, celoročně i celoživotně využitelnou pohybovou aktivitu. Zúčastnit se mohli plavci všech věkových kategorií a stačilo jenom na čas uplavat 100 metrů.


Letecká havárie na Opavsku byla námětem cvičení složek IZS

Včera 18:21 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Letadlo mělo po startu z letiště technické potíže, vzápětí se zřítilo a narazilo do stroje, který se zrovna chystal na start. V obou strojích bylo 20 lidí, kteří utrpěli různá zranění. Na místě byli i mrtví. Takový byl námět taktického cvičení složek integrovaného záchranného systému na Opavsku.

Ostravské včely budou mít pořádný výhled. Úly mají pod věží radnice

Věž nové radnice v Ostravě bude mít nový netradiční účel. Na ochoze totiž městské lesy chystají úly pro včely, které pomohou s opylováním květinových záhonů i stromů v Komenského sadech a okolí centra. Podle odborníků může být vysoko položený úl výhodou.

Opavou prošel slavnostní průvod k 800 let města. Zapojili se do něj školky, školy, sportovci i spolky

Včera 19:33 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opava slaví FEST. To byly dva dny plné zábavy úplně pro všechny, kterými vyvrcholily oslavy 800 let od první písemné zmínky o městě. Zahájeny byly slavnostním průvodem Setkání věků v čele s králem Přemyslem Otakarem I..

Krok za Šimonka vykonali v Novém Jičíně i policisté, hasiči a zdravotníci

V Novém Jičíně se uskutečnil 3. ročník benefiční akce Krok za Šimonka. Běžeckého závodu se zúčastnili i hasiči, policisté a zdravotničtí záchranáři - konal se na podporu chlapce, který trpí vzácnou metabolickou nemocí.

Dny města Orlové proběhly rovnou na čtyřech stagích

Dny města Orlové 2024 nabídly bohatý program plný hudby, tance a aktivit pro děti i dospělé.

Program pro krajské volby představila SOCDEM. Kandidátku vede Svatopluk Němeček

Včera 12:38 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

V Ostravě představila svůj program pro krajské volby strana SOCDEM. Lídr kandidátky lékař Svatopluk Němeček se chce zaměřit na problémy ve zdravotnictví a dalšími prioritami strany je dostupné bydlení nebo levná energie.

Diamo rozšířilo imisní monitoring u heřmanické haldy

Včera 12:10 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Státní podnik Diamo rozšířil monitorování imisí kolem haldy Heřmanice v Ostravě. Nově se měří nepřetržitě na dvou místech. Mobilní stanice jsou umístěny v nejbližších obydlených místech od odvalu. Diamo chce 20. června představit, jak by mohla sanace haldy pokračovat.

Muži SK Stonava jedou na vítězné vlně

Včera 13:30 | Stonava | Jiří Brzóska | Stonavský expres

Uplynulý víkend byl ve znamení bouřlivých sportovních vítězství. Čeští hokejisté dokázali na Mistrovství světa vybojovat zlato a z mistrovského titulu se radovali i fanoušci karvinských házenkářů. Radost z dalšího vítězství panovala ale také ve Stonavě. Muži SK Stonava vybojovali na domácím trávníku další body.

Ve Frýdku-Místku hořela střecha rodinného domu. Hasiči uchránili majetek za 4 miliony

Včera 10:41 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý krátce po poledni u požáru střechy rodinného domu ve Frýdku-Místku. Plameny hasiči krotili 40 minut a další půl hodinu požár likvidovali. Kvalitním a bleskovým zásahem uchránili majetek za 4 miliony korun. Celková škoda je tak zhruba 150 tisíc.

ZUŠ B. Martinů v Havířově se zapojila do festivalu ZUŠ Open, žáci se prezentovali v ulicích města

Základní umělecká škola Bohuslava Martinů v Havířově se opět zapojila do celorepublikového festivalu ZUŠ Open. Poprvé se žáci prezentovali přímo v ulicích města.

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky

V Porubě začaly oblíbené tématicky zaměřené komentované procházky. První z nich zájemce zavedla na vítání ptačího zpěvu, druhá pak na procházku arboristou. Další se uskuteční na podzim.

Cyklodoprava se v Ostravě stává fenoménem. Nová koncepce ji posouvá ještě dále

28. května 2024 12:06 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava urazila spoustu cesty při formování cyklodopravy ve městě. V posledních letech se stále více mění ze sportu a rekreace na způsob dopravy třeba do práce nebo za zábavou. Trend potvrzuje i nová koncepce.

V Ostravě se konala největší výstava papírových modelů v ČR

28. května 2024 10:45 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Regionální zprávy POLAR

Více než tisíc papírových modelů dopravní techniky, ale i budov a dalších, zaplnilo tělocvičnu ZŠ Dvorského v Ostravě-Bělském Lese. Byla totiž místem konání největší mezinárodní soutěže papírových modelů v Česku, s názvem Papír show 2024.

V Porubě začal výsev květinových luk. Nově rozkvetou na Hlavní třídě a u Oblouku

V Porubě začal výsev květinových luk. První z nich Poruba vysela už v roce 2021 na Francouzské ulici a okamžitě se stala fenoménem. Od té doby jich každým rokem přibývá.

Se strážníky si vím rady. Projekt MP Ostrava je určen žákům ve vyloučených lokalitách

28. května 2024 8:30 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostravská městská policie odstartovala nový preventivní projekt, který je určena pro žáky z vyloučených lokalit celého města. Strážníci se snaží během několika setkání dětem vštípit některé důležité zásady. Projekt nese název "Se strážníky si vím rady."

Ostravská univerzita chce postavit nové studentské koleje za miliardu korun

27. května 2024 19:38 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostravská univerzita přišla s plánem výstavby nových vysokoškolských kolejí. Nová výstavba v prostorách současných kolejí Jana Opletala má aktuální kapacitu více než zdvojnásobit. Stát bude miliardu korun a s financováním pomůže univerzitě město i kraj. Stavba má začít příští rok a hotová by měla být v roce 2027.

Příměstský tábor florbalového klubu FBC Ostrava děti rozhýbal a bavil
Vydáno 1. srpna 2023 9:49, Ostrava-Slezská Ostrava, Jiří Cileček
Florbalový klub FBC Ostrava připravil pro děti letní příměstský tábor. Celý týden byl ve znamení různých pohybových aktivit, ale také her a soutěží. Akce je mezi dětmi velmi oblíbená, hlásí se na ni tradičně například i malí hokejisté nebo fotbalisté.

Sportovní halu florbalového klubu FBC Ostrava zaplnily na celý týden děti z Ostravy i okolních měst. Klub totiž pořádal letní příměstský tábor.

Anketa děti: 1.) "Hrajeme tu florbal, hrajeme tu různé hry a líbí se mi tu dobře." – A odkud si přijel? – "Ze Staré Bělé." – A jakému sportu se věnuješ? – "Florbalu." – A jak dlouho? – "Už od dvou." – A jak ti to jde? – "Já myslím, že docela tak středně." – A co děláte zrovna teď? – "Teď si dáváme razítka za to, jak jsme byli dobří."
Anketa děti: 2.) "Vyhodnocujeme z odpoledne soutěže." – A v čem jste soutěžili? – "Sprinty, slalomy." – A jak se ti tady líbí? – "Dobře." – A co děláš za sport? – "Florbal a fotbal."
Anketa děti: 3.) "Jo, dobré, všechno v pohodě, trenéry tady máme hodné a libí se mi to tady."
Anketa děti: 4.) "Dobře, děláme tu různé hry a hrajeme florbal i fotbal."
Pavlína Bačová, táborová trenérka FBC Ostrava: "Samozřejmě jsme florbalový klub, takže se snažíme tam zařazovat co nejvíc těch florbalových jednotek. Ale toho pohybu si myslím, že děti mají v dnešní době málo, takže se to snažíme dělat co nejvíc pestré. Hlavně, aby ty děti to bavilo, takže každý den je čeká jak ta florbalová jednotka, tak nějaké týmové hry, ale i individuálním abychom i je nějakým způsobem rozvíjeli. Takže neřekla bych, že to je vyloženě na něco zaměřené, ale my chceme hlavně, aby je to bavilo, aby sem každý rok chodili, což se nám daří."

O děti bylo postaráno celý den. Sraz byl v 8:30 a následoval den plný aktivit. Zajištěna byla i pravidelná strava, včetně obědů a rodiče si pak děti vyzvedávali kolem 16. hodiny odpoledne.

Anketa maminka: "Syny mám tady dva. Bohužel jeden onemocněl, který to má nejradši. Takže tady je jeden ze synů. Má rád florbal. Přivedl ho kamarád, takže doufám, že u toho vydrží, už od září by chtěl chodit sám a oni mají dvakrát týdně tréninky."
Pavlína Bačová, táborová trenérka FBC Ostrava: "Jsou tady děti i z jiných týmů, jako jsou třeba vítkovičtí hokejisté, takže ta skladba je strašně pestrá. Jsou tady děti, kterým je 5, 6, jsou tady děti, kterým je 12, 13. Takže jsme rádi, že i ony mezi sebou se musí naučit spolupracovat. A funguje nám to zatím dobře."

Součástí programu byla také návštěva zoologické zahrady nebo laser game i návštěva trampolínového centra.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/ostrava/slezska-ostrava/11000038467/primestsky-tabor-florbaloveho-klubu-fbc-ostrava-deti-rozhybal-a-bavil