Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská MŠ Varenská ukončila projekt "Za tajemstvím motýlů"

Nový altán přímo na zahradě, takový je jeden z výstupů projektu Za tajemstvím motýlů. Mateřská škola Varenská a všechny děti se za nimi vypravili poprvé už v loňském školním roce.

"Altánek bude sloužit jako přírodní zahrada pro děti celé mateřské školy," říká Stanislava Korcová, ředitelka MŠ Varenská.

Altán vyrostl na zahradě mateřinky během tří týdnů. Projekt získal podporu magistrátu i centrálního ostravského obvodu. 

"Je jenom super, že se najde i paní ředitelka, která si sama vyhledá a najde a v podstatě s naší finanční pomocí postaví takové zařízení, ze kterého mají děti, jak vidíme, obrovskou radost," pochvaluje si místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz Dalibor Mouka (Ostravak).

"Byly tady sice dva herní prvky, ale nevyužívané. Právě proto jsem zvolila toto místo, aby mohly paní učitelky vzdělávací činnost třeba i přenést ven a pracovat s dětmi venku," dodává Korcová.

Otevřením altánku jeden projekt končí, ale další začíná. Ten nový se jmenuje Cestovatelské pohádky. Trpaslík Honzík v nich během podzimu seznámí děti s Českou republikou. 

"V lednu nás čeká eskymácká pohádka, dále indiánská, japonská a tak dále," prozrazuje dál ředitelka.

"Od té doby, co nastoupila nová paní ředitelka, tak se nám tady strašně líbí, protože těch aktivit, co má pro děti a co všechno pro školku udělala, tak je to úplně jiné, než to bylo předtím," pochvaluje si jedna z maminek. "Moje dítě tady začalo chodit první rok a změnili jsme školku. Tady jsem si zašla na den otevřených dveří a byla jsem nadšená paní ředitelkou a jejími projekty. Zatím jsme velmi spokojeni," uzavírá další maminka.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail