Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská nemocnice Ostrava slaví 170. výročí vzniku

Ostravská městská nemocnice slaví významné jubileum - 170 let. Otevřena byla v květnu roku 1848. Významné zdravotnické zařízení, které leží v centrálním ostravském obvodu, teď bilancuje, ale také myslí na budoucnost.

"V kontextu toho všeho, nejen toho historického, je důležité říct, že jsme hrdí na to, že tady takovou instituci máme. To, že je ve městě 170 let, hovoří samo za sebe. I z tohoto pohledu je důležité se k tomu přihlásit a dobudovat moderní zdravotnické zařízení," říká náměstek primátora Ostravy Michal Mariánek (Ostravak).

"Jsem přesvědčena o tom, že jsme nemocnicí kvalitní, a to z pohledu poskytovatele péče, tak jsme i perspektivní zaměstnavatel," dodává náměstkyně pro řízení lidských zdrojů a správu MNO Kateřina Kyselá.

Před 170 lety nemocnice začala se čtyřiadvaceti lůžky. Hygienická i zdravotní situace ve města byla tehdy velmi špatná. "Měli jsme tady několik morových epidemií, třeba v roce 1715 a 1716 tady morová epidemie zkosila téměř polovinu obyvatel města. Byla tady epidemie cholery," vysvětluje Antonín Barcuch z Archivu města Ostravy.

Vedení města zřídilo speciální fond, kam odkládá peníze na projekty spojené s nemocnicí. Velká přestavba celého areálu je v běhu. "Pro letošní rok je již zadána soutěž na projektovou stavební dokumentaci rekonstrukce celé chirurgie, což je taková velká investice, je to i naléhavé z pohledu lůžkového oddělení i ARO a JIP. Byl vybrán zhotovitel na úpravu pavilonů H1 a H2, kde bude oddělení následné intenzivní péče," říká Michal Mariánek. Finišuje i studie nových centrálních operačních sálů. Nemocnice řeší také energetické hospodářství. Jubileum bude slavit exkurzí do historie a chce oslovit své pacienty, studenty a potenciální zaměstnance.

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail