Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Komentovaná procházka pod klouboukem

Další z pravidelných komentovaných procházek s Lenkou Kocierzovou zavedla zhruba 60 lidí na Sokolskou třídu. Přestože by tady málokdo hledal zajímavosti, po sobotní vycházce už o historických krásách vědí minimálně účastníci vycházky pod kloboukem.

“Trošičku jsem chtěla vypíchnout sokoly a Masaryka a půjdeme po prvorepublikové historii,” říká historička Lenka Kocierzová.

Lenka Kocierzová je malířka, grafička, ilustrátorka, designérka a také kronikářka. Loni získala titul ostravský senior roku. Lidem na vycházkách vypráví historické zajímavosti Ostravy a často přidává své osobní zážitky. “Hlavně je učím dívat se nahoru, nejen po výkladních skříních, anebo je snažím se je zadržet, aby v tom shonu, pozorovali na místa, která si nevšimli. A každý mi řekne, jé, já jsem to tady nikdy neviděl,” dodává L. Kocierzová.

A to platilo i tentokrát. Třeba o malbě, kterou nepozornému člověku už dávno skryl zub času. A na Sokolské třídě se jí pyšní jeden z obytných domů. I u něj se skupina příznivců procházek pod kloboukem zastavila.

“Já se snažím na procházky chodit, protože se dozvím něco nového. Dnes je tady většina starších, ale jindy jsou tady mladí lidé, a pak se diskutuje a ti starší lidé zavzpomínají, co si oni pamatují z míst, kterými se prochází," dodává s úsměvem starostka obvodu Petra Bernfeldová (Ostravak). A podobné zkušenosti mají i ostatní účastníci akce. Buď v této části MS metropole vyrůstali anebo chodili touto částí Ostravy a mnohých míst si nevšimli anebo o nich nevěděli.

Místa k vycházkám historička Kocierzová už tři roky vybírá ve spolupráci s klubem Atlantik náhodně, ty letošní jsou věnovány stému výročí republiky. Opakují se pravidelně každý měsíc.

Nahlásit chybu


K tématu
AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

GLOBY s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 166 do 166 Kč/hod.

Detail