Reklama

MŠ Varenská vyhledává talentované děti

Už dva roky se mateřinka Varenská soustřeďuje na vyhledávání talentovaných dětí. Klub Talentík je otevřen pro nadané předškoláky jednou týdně. O výběr dětí se postarají učitelky a nově i školní psycholog. Děti musí uspět v IQ testech a testech tvořivosti.

Stáhnout video
Reklama

Na projektu mateřinka spolupracuje s Přírodovědeckou fakultou Ostravské univerzity.

“Je potřeba, aby děti se stigmatem nadání šly už do 1. třídy proto, aby se s nimi adekvátně pracovalo. Myslíme si, že pokud tyto děti budou včas podchyceny, pak budou jejich další úspěchy a vzdělávání mohou být nastartovány,” komentuje spolupráci na projektu Jana Škrabánková, Přírodovědecká fakulta OU, Centrum pro výzkum vzdělávání.

Děti se scházejí 1x týdně ve specializované učebně Talentík a seznamují se s přírodními vědami jako je matematika, fyzika, chemie nebo biologie.

“Děti plní zajímavé úkoly, pravdou je, že i dospělí mají mnohdy problém úkol vyřešit. Nadané děti ale svým způsobem na řešení přijde,” říká s úsměvem Stanislava Korcová, ředitelka MŠ Varenská 2a, Moravská Ostrava a Přívoz.

Děti z Talentíku už navštívily chemickou laboratoř v ZŠ Gen. Píky a v lékárně se učily jak se míchají bylinkové čaje. "Dali jsme ocet a jablka a dali jsme je do sklínky, abychom viděli, jak shnily," komentuje pokus usměvavý předškolák.

Mateřinka Varenská zapojila do projektu talentovaných dětí Honzík a Numeráčci  12 školek centrálního obvodu. 353 dětí řešilo matematicko-logické úkoly, menší polovina…, 150, postoupila do druhého kola. Závěrečné třetí klání proběhne i s rodiči a těm odborníci doporučí, jak mají talent dítěte rozvíjet.

ReklamaF. Jureček - A. Sprušil / Nová galerie v nové republice

02.01. 10:00 - 31.12. 18:00
Ostrava, Dům umění Ostrava

PADDLEBOARD na Hlučínském jezeře

31.07. 15:00 - 31.08. 18:00
Ostrava, Hlučínské jezero - Štěrkovna

AMFIFEST 2019 - Naprostí cizinci / film

Dnes 20:30 - 9:15
Ostrava, AMFI Ostrava-Poruba

Ostravské opravny a strojírny, s.r.o.
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Lakostav družstvo
Ostrava-město
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Skrytá hrozba v autě

Více PR článků
Zavřít reklamu