Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ Varenská vyhledává talentované děti

Už dva roky se mateřinka Varenská soustřeďuje na vyhledávání talentovaných dětí. Klub Talentík je otevřen pro nadané předškoláky jednou týdně. O výběr dětí se postarají učitelky a nově i školní psycholog. Děti musí uspět v IQ testech a testech tvořivosti.

Na projektu mateřinka spolupracuje s Přírodovědeckou fakultou Ostravské univerzity.

“Je potřeba, aby děti se stigmatem nadání šly už do 1. třídy proto, aby se s nimi adekvátně pracovalo. Myslíme si, že pokud tyto děti budou včas podchyceny, pak budou jejich další úspěchy a vzdělávání mohou být nastartovány,” komentuje spolupráci na projektu Jana Škrabánková, Přírodovědecká fakulta OU, Centrum pro výzkum vzdělávání.

Děti se scházejí 1x týdně ve specializované učebně Talentík a seznamují se s přírodními vědami jako je matematika, fyzika, chemie nebo biologie.

“Děti plní zajímavé úkoly, pravdou je, že i dospělí mají mnohdy problém úkol vyřešit. Nadané děti ale svým způsobem na řešení přijde,” říká s úsměvem Stanislava Korcová, ředitelka MŠ Varenská 2a, Moravská Ostrava a Přívoz.

Děti z Talentíku už navštívily chemickou laboratoř v ZŠ Gen. Píky a v lékárně se učily jak se míchají bylinkové čaje. "Dali jsme ocet a jablka a dali jsme je do sklínky, abychom viděli, jak shnily," komentuje pokus usměvavý předškolák.

Mateřinka Varenská zapojila do projektu talentovaných dětí Honzík a Numeráčci  12 školek centrálního obvodu. 353 dětí řešilo matematicko-logické úkoly, menší polovina…, 150, postoupila do druhého kola. Závěrečné třetí klání proběhne i s rodiči a těm odborníci doporučí, jak mají talent dítěte rozvíjet.

Nahlásit chybu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

AHOL - Střední odborná škola, s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 32 820 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail