Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nestavební rychlé zásahy promění zanedbaná místa v Ostravě na příjemná a bezpečná

Městskou třídu 28. října čeká proměna. Vytipované lokality projdou úpravami, které zlepší a zpříjemní veřejný prostor. Jde o první fázi postupné celkové proměny prostoru městské třídy, která bude vycházet z koncepčního dokumentu, který připravuje ateliér MAPPA.

Zanedbané a přitom hojně využívané lokality v Ostravě se změní k lepšímu. Konkrétně se jedná o šest vybraných veřejných prostranství v okolí městské třídy 28. října. Návrhy architektů už jsou téměř hotovy.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Bude se jednat o rychlé nestavební zásahy, které nevyžadují žádné stavební povolení. Co bude jejich cílem? Chceme, aby vybraná místa byla pro obyvatele příjemnější a především bezpečnější. V letošním roce by se estetických změn měly dočkat ulice 28. října od křižovatky ulice Nádražní po Smetanovo náměstí, dále potom pasážové domy na ulici Denisova."

Proměnou projde i trolejbusová točna tady na náměstí Republiky, kde se lidé mohou těšit na nový mobiliář a také opravené chodníky.

O to se postará obvod Moravská Ostrava a Přívoz. Architekti se primárně věnují ocelové konstrukci, která slouží jako zastřešené nástupiště.

Zuzana Paclová, architektka, MAPPA: “Tato konstrukce je z hlediska architektury velmi hodnotná, ale v tuto chvíli velmi neudržovaná. Návrh úprav se skládá nejen z kreativní části, která bude obsahovat vyčištění, znovunatření a jiný typ nasvětlení této konstrukce, ale řekněme i takové obecné uklizení tohoto prostoru.”

V ulici Denisova architekti zpracovávají symboliku pasážových domů, které nejsou dokončeny.

Zuzana Paclová, architektka, MAPPA: “Projekt vlastně pasáží nebyl dokončen, ale zůstala tam stavební příprava, takže se snaží jakýmsi uměleckým způsobem zdůraznit, že zastřešení těch pasáží se mělo realizovat také.”

V lokalitě kampus Palace chtějí architekti umístit nádoby s mobilní zelení a dočasně rozšířit chodník pro chodce. Veškeré zásahy by se měly realizovat do konce letošního roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy