Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

ZŠ Ibsenova má multifunkční hřiště. Přestěhovalo se sem z centra Ostravy

Základní škola Ibsenova v Ostravě-Přívozu se po dlouhých letech dočkala venkovního sportoviště. Radnice sem nechala přemístit multifunkční hřiště z Masarykova náměstí, kde bylo lidem k dispozici zhruba dva roky.

Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Uznali jsme, že asi to není to pravé ořechové, co se hodí na náměstí a vzhledem k tomu, že jsme dělali rozsáhlou rekonstrukci ZŠ Gebauerova, detašované pracoviště Ibsenova a zjistili jsme, že děti kromě toho, že budou mít pěknou školu, si ale nemají v podstatě kde hrát, nebo cvičit, tak jsme se rozhodli jako vedení obvodu, že toto hřiště přestěhujeme na tuto ZŠ a uděláme tak lidem, potažmo uživatelům a našim žákům radost.”
Radka Hanusová, ředitelka ZŠ Ibsenova: “Vzhledem k tomu, že tu v minulosti nebylo vůbec nic. To, co tu vidíte, je pro nás obří bonus, protože hrát tady na tom povrchu a hrát na trávě, hlíně, která tady byla původně, je obří rozdíl. Takže samozřejmě jsme to kvitovali celkově jako vedení školy, zejména tělocvikáři, no a o dětech ani nemluvě.”

Hřiště je určeno zejména pro míčové hry jako je malá kopaná, košíková, volejbal, nohejbal, nebo badminton a tělesná výchova a volnočasové aktivity na něm probíhají vždy, když to počasí dovolí.

Radka Hanusová, ředitelka ZŠ Ibsenova: “Máme tady jednak družinu, školní klub, takže ty děti potřebují být venku. Takže za nás super, jsme moc rádi, že to vyšlo a ten výsledek , když nevíte, jak to tu vypadalo původně, tak sama za sebe říkám, že je to obrovsky fajn a obří bonus, takže děkujeme.”

V nejbližší době ještě bude opraveno okolí hřiště a přístupové chodníky k němu.

Nahlásit chybu


K tématu
Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail