Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravská Ostrava a Přívoz bude v roce 2022 hospodařit s vyrovnaným rozpočtem

Zastupitelé Moravské Ostravy a Přívozu na svém posledním zasedání odhlasovali hned několik důležitých bodů. Kromě rozpočtu, který byl prioritní, zvolili předsedkyni kontrolního výboru a probrali i Park Centrum Cihelní, kde by měly vzniknout nové byty.

Petr Veselka, starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Já jsem se tam byl sám osobně na to podívat a je to něco úžasného. Pro Ostraváky, když se řekne Cihelní, tak všichni víme, že tam bysme bydlet asi nechtěli, ale doporučuju, aby se všichni podívali na cihelní, jak je nová neskutečná, krásná. Co se týká rozpočtu, byl zpracován tento, jako i jiné roky , co je naše koalice na radnici, velmi zodpovědně, velmi dobře.”

Rozpočet na příští rok bude vyrovnaný ve výši přes 600 milionů korun.

Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Celkové zdroje jsou tedy o 13 % vyšší než byl schválený rozpočet na letošní rok. A to i přesto, že u daňových příjmů počítáme s poměrně vysokým výpadkem z důvodu jiného rozdělení daně z hazardu. Nicméně naproti tomu zase očekáváme vyšší příjmy z transferu, kde je nejvyšší nárůst, a to skoro o 62 milionů korun. A dále počítáme s vyššími kapitálovými příjmy. My osobně doufáme, že se nám podaří všechny plány zrealizovat a uvidíme, kam se nám pohne trh s materiály.”

Mezi největší plánované investiční akce v příštím roce patří rekonstrukce chodníků ulic Sadová a Horová, regenerace sídlišť Fifejdy a Šalamouna a počítá se i s další revitalizací bytových domů.

Nahlásit chybu


K tématu
Stračena Pub s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 600 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Samcor s.r.o., OC Avion
Ostrava
od 150 do 180 Kč/hod.

Detail