Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Historická budova MŠ Blahoslavova v Ostravě prošla rekonstrukcí. Navštěvovali ji i Ivan Lendl

Mateřská škola Blahoslavova v centru Ostravy září novotou. Historická budova z roku 1923 ve které sídlí, prošla kompletní rekonstrukcí všech vnějších částí. Má tak nová okna, fasádu, střechu i zateplený půdní prostor. Naposledy se opravovala před 20 lety.

Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Zub času určitě nahlodal to, co tu bylo kdysi krásné a my jsme museli řešit zatékající střechu, nevyhovující terasy, které by určitě se mohly využívat a nemohly, protože byly v takovém stavu, kdy to skutečně nešlo. Nefunkční okna, opadávající omítka a jelikož se jedná o historickou budovu, tak jsme ji skutečně chtěli dát úplně nový kabát.”

Neoklasicismus, to je styl, ve kterém byla postavena tato historická budova. Při rekonstrukci byly nejnáročnější štukatérské práce, které se všechny dělaly ručně.

Náklady se vyšplhaly na více než 12 milionů korun..

Valentina Vaňková (ODS), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Projekt mohl být financován díky tomu, že jsme dostali dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR, no a samozřejmě bez pomoci účelové dotace ve výši 2 miliony 550 tisíc ze statutárního města bychom vůbec nemohli tyto náročné opravy provádět.”
Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Jen tak pro zajímavost bych uvedla, že tuto školku navštěvoval i známý Ivan Lendl, který tady poblíž bydlel a trénoval na kurtech v Komenského sadech. Jinak MŠ se dostala do povědomí našich občanů jako barevná MŠ. Obsahuje 4 barvy jako jsou roční období.”

Rekonstrukce se zřejmě už příští rok dočká i suterén budovy a zahrada.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy