Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení MOaP se opět sešlo s občany. Lidé se mohli vyjádřit nejen k budoucnosti sídliště Šalamouna

Současnost a budoucnost Šalamouny bylo tématem dalšího setkání vedení Moravské Ostravy a Přívozu s občany. Chystá se totiž další etapa revitalizace tohoto sídliště. Na setkání v ZŠ Zelená se ale mohl vyjádřit kdokoli k čemukoli.

Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Máme schválenou už i finančně další etapu revitalizace sídliště Šalamouna. Už se blížíme k Výstavní ulici, takže postupně bude celá oblast Šalamouny revitalizována, takže to chceme dneska občanům Šalamouny představit. Ten projekt realizace už je hotový té revitalizace. Chodníky, cesty, zeleň. Ale samozřejmě my si vyslechneme, co oni by potřebovali a bude to zahrnuto do dalších plánů obvodu investičních.”

Lidem na sídlišti chybí mimo jiné sportoviště pro větší děti. Nejvíce je ale trápí parkování v rámci celého obvodu.

Anketa: obyvatelé Moravské Ostravy a Přívozu: “Největší změna by pro mě byla, kdyby se zrušily parkovací karty, protože s nimi tady máme všichni velké problémy. Platíme za vzduch. Podle mě neplní účel a město jenom vybírá od občanů peníze a to je všechno.”
“Na Hrušovské ulici se nedá parkovat, ale dole u sportovní haly Sareza je už několik let prázdné parkoviště celý den. A sportovní areál Sareza vám řekne, že dole parkovat nemůžete, nebo vás odtáhnou. Nerozumím tomu, proč se tam nemůže parkovat a na Hrušovské ulici dává policie pokuty.”
“Bylo nám slíbeno, že tady se bude přestavovat, tak se chci podívat, jak to dopadne.”

Radnice má v plánu ještě další dvě setkání s občany. V květnu bude jeho tématem Současnost a budoucnost Fifejd a v červnu Současnost a budoucnost centra Ostravy.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail