Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení MOaP uspořádalo další veřejné setkání. Lidé se mohli vyjádřit k současnosti i budoucnosti sídliště Fifejdy

Centrální obvod Ostravy už na sídlišti Fifejdy nechal vybudovat mimo jiné nové cyklostezky, hřiště, parkovací místa a částečnou rekonstrukcí prošlo i umělecké dílo Minikrajina Fifejdy, tedy Indiánské městečko. Letos je v plánu 12. etapa regenerace.

Valentina Vaňková (ODS), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “V letošním roce plánujeme realizaci 12. etapy v hodnotě 17 milionů korun, také se plánuje vybudování workoutového hřiště na ulici Gen. Píky a další oprava díla Minikrajina Fifejdy a výměna zdravotechniky v MŠ Lechowiczova. Pro další období se samozřejmě plánují další investice, ale v tuto chvíli probíhají projekční práce a její hodnotu zatím neznáme."

Obyvatelé jsou vesměs s regenerací spokojeni. Co je ale trápí nejvíce, tak to je nepořádek.

Anketa: obyvatelé sídliště Fifejdy: “Dřív tady uklízely TS buď častěji nebo důkladněji. Teď je to špatné, protože je tady ani nevidíme, že by uklízely a chodí tady spousta cikánů, jsou tady na dětských hřištích, znečišťují to tady, jsou agresivní a naprostá absence městské policie."
"Já jsem se spíš chtěla zeptat, jestli se bude nějak využívat volný prostor mezi školou a Tescem. Ten je dlouhodobě opuštěný,"
“Na Fifejdách mi připadá, že je poslední dobou poměrně nepořádek. Takže jestli se nějakým způsobem zastupitelstvo nebo vedení obvodu bude zajímat, proč se to tak mění. Jestli je tady méně úklidových služeb, nebo se změnila struktura občanů."
Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: "Jsem velmi rád za aktivní důchodce tady, kdy byla za mnou před 14 dny paní z Fifejd a řekla nám, že u Indiánského městečka je nepořádek a že tam budou uklízet. Tak jsem jim řekl, že se k nim přidám."

Na zkrášlení sídliště se podílejí také soukromí investoři. V běhu je například projekt multifunkční sportovní haly, který je plánován v bývalém areálu ČSAD. Další veřejné setkání proběhne 2. června ve Dvoraně na téma Současnost a budoucnost centra Ostravy.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Autodoprava Kamil Švihla, Ostrava - Dubí
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail