Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vedení MOaP uspořádalo čtyři veřejná setkání s občany. Měli řadu nápadů

Vedení radnice Moravské Ostravy a Přívozu se hned na čtyřech místech setkalo s občany. Vyjádřit se tak mohli k současnosti a budoucnosti Přívozu, Šalamouny, Fifejd a centra města.

Petr Veselka, starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: ”Mě všechny ty besedy přinesly to, co jsem si od toho sliboval, že nám občané řekli, přinesli náměty, o kterých jsme třeba vůbec nevěděli. Takže mám velmi dobrý pocit, jsem spokojený a těším se, že v příštím roce po prázdninách začneme znovu s těmi besedami.”
Rostislav Řeha, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: ”Každá beseda byla trošku unikátní, protože každá ta čtvrť je trošku unikátní. Jak Přívoz, Fifejdy, Šalamouna a nyní centrum. Ale v každé jsme zkoušeli upozornit na náš participativní rozpočet a na to, že právě probíhá ten čas, kdy můžou podávat své návrhy. Takže doufáme, že z toho vzniknou další pěkné akce a projekty.”
David Witosz, místostarosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: ”Já jsem velice rád, že po dvou letech, kdy byla velice omezená možnost setkat se občany, se můžeme nyní sejít. Mnoho věcí jsme nastartovali., byli rekordní rozpočty investiční, rekordní obsazenost bytů je, s tím je také spojený rekordní příjem.”
Alena Pataky, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: ”Jako místostarostka mám v gesci sociální oblast, školství, kulturu, sport a volný čas za toto volební období jsme skutečně obrovskou mírou podpořili opravy a rekonstrukce našich mateřských a základních škol a mou prioritou a heslem je vše pro vzdělání.”
Valentina Vaňková, místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: ”Setkání s občany byly velmi inspirující. V podstatě jsme předložili informace o tom, co se nám povedlo a vize do budoucna. Myslíme si, že jednotlivé části našeho městského obvodu mají velký potenciál. My ho spatřujeme zejména v Přívoze a co se týká revitalizací, tak samozřejmě i Fifejdy jsou naší prioritou.”

Obvod chce pokračovat zejména v opravách bytového fondu a nebytových prostor. Nejdůležitější investiční akcí je oprava ulic Horova a Sadová a opravená by měla být i základní škola Ostrčilova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy