Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Workshopy se sklem, zvonička, Ježíškova pošta. Vila Hanse Ulricha v Ostravě patří Křehkým skleněným Vánocům

Vila Hanse Ulricha na Sokolské třídě v Ostravě žije předvánoční atmosférou. Až do 17. prosince tady bude probíhat akce Křehké skleněné Vánoce. Na své si tady přijdou jak děti tak dospělí.

Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “To křehké skleněné ve mě evokuje i to, že vztahy jsou křehké. Vánoce nám to připomínají. To je pro mě takovým poselstvím, že jsme všichni křehcí a že potřebujeme se nějakým způsobem dát dohromady, užívat si společné vztahy, lásku a krásu života.”
Dominik Beneš, dramaturg, CKV: “Program skleněných Vánoc ve vile Hanse Ulricha, kterou jsme otevřeli letos poprvé veřejnosti a vánočně nazdobili ten interiér, tak jsme objednali veškeré sklářské možné workshopy. V dopoledních hodinách se mohou zúčastnit školy workshopů se sklářem, nebo malovat sklo nebo vitráže a odpolední program od 3 do 5 hodin je určen široké veřejnosti.”

V pátky a soboty je připraven program až do 7 večer.

Anketa: návštěvníci akce: “Vyrobil jsem si tady toho smailíka. Byla to velká zábava. Mohli jsme si to všechno vyzkoušet a doporučil bych to. Co s tím budeš dělat? Asi to dám mamce pod stromeček."
“Protože už jsem to jednou dělal, tak se mi to líbilo.”
“Dělala jsem to poprvé takže to bylo trochu těžší, ale za mě se mi to povedlo a vystavím si to doma na stůl.”
Dominik Beneš, dramaturg, CKV: “Kromě workshopů máme pro veřejnost a školy nachystané pracovní listy jak pro malé děti, tak pro školáky, kde si můžou vyplnit, malovat, kreslit, zodpovědět nějaké otázky.”

Součástí křehkých skleněných Vánoc je také Ježíškova pošta, kde děti mohou psát svá přání a také zvonička pro štěstí.

Připraveno je i povídání o tradicích a zvycích a výstavy s vánoční tématikou.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy