Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vandalové počmárali čerstvě zrestaurovanou plastiku Úsvit v centru Ostravy

Sotva byla vrácena na své místo, hned se stala terčem útoku vandalů. Ti se zřejmě chtěli podepsat a počmárat čerstvě zrekonstruovanou plastiku s názvem Úsvit, která stojí před Domem umění v centru Ostravy. Řádění vandalů ale viděl strážník na kamerovém systému a hned poslal na místo kolegy.

zdroj videa: Městská policie Ostrava

Ve středu 8.listopadu byla zpátky před Dům umění v Moravské Ostravě umístěna zrekonstruovaná plastika s názvem Úsvit. Lidé jí přezdívají "brýle". Netrvalo dlouho a druhý den stala terčem vandalů.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ve čtvrtek krátce před desátou hodinou večerní zaregistroval strážník obsluhující kamerový systém na ulici Umělecká tři mladíky, kteří se zastavili u zrekonstruované plastiky „brýlí“. Jak se později ukázalo, neměli záměr kochat se zrekonstruovanou plastikou. Dva z mladíků totiž vytáhli z kapes předmět připomínající fix a napsali nějaké nápisy na plastiku. Třetí muž mezitím hlídal okolí."

Po jejich odchodu z místa pohyb trojice nadále monitoroval strážník obsluhující kamerový systém. Odchodovou trasu společně s popisem ihned předal nejblíže situovaným hlídkám. Netrvalo tak dlouho a tři vandalové (16,22,33) byli zadrženi hlídkami na ulici Poděbradova.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Ohledáním plastiky bylo následně zjištěno, že na pravé straně brýlí jsou nápisy bíle barvy o velikosti patnáct krát sedm centimetrů. Na pravém boku těla plastiky pak byl zjištěn další zlatavý nápis o velikosti dvacet krát dvacet centimetrů."

Vzhledem k tomu, že všichni tři muži byli podezřelí ze spáchání trestného činu, celou věc si i se zadrženými muži převzali kolegové z Policie České republiky. Nedávná rekonstrukce plastiky stála 440 tisíc korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

X - servis park s.r.o.- Ostrava
Ostrava
od 51 500 do 51 500 Kč/měsíc

Detail