Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kontroly problémových domů v Ostravě-Zábřehu

  • Ostrava-Jih,

Na Jihu pokračují kontroly problémových domů s obecnými byty. Na radnici se totiž množí stížnosti na hluk a nepořádek v nich.

Kontroly problémových domů, které spravuje městský obvod, začaly v září v domě na ulici Čujkovova 23 v Zábřehu. Teď přišly na řadu další domy v jeho okolí. Slušní lidé, kteří v nich bydlí trápí nejen nepořádek a hluk, ale navíc mají obavy i svou bezpečnost a majetek.

“Dnes jsme zahájili kontrolu dalších bytových domů, a to na ulici Čujkovova 29 a 32. Bude zkontrolováno všech 192 bytů, a to bytovým a soc. odborem a ve spolupráci s policií ČR a MP Ostrava,” uvádí Markéta Langrová, radní MOb Ostrava-Jih

Na kontrolu dorazilo najednou asi 30 lidí, kteří se rozdělili do skupinek a každá měla na starost přidělený počet bytů.

“Opětovně se zaměřujeme na dodržování podmínek nájemních smluv. Zaměřujeme se především na počty nahlášených osob žijících v těchto bytech a na technický stav těchto bytů,” doplňuje Markéta Langrová, radní MOb Ostrava-Jih

O kontrole byli nájemníci upozorněni předem, přesto řada z nich nebyla doma. Těm, co byt zpřístupnili, se tady nežije nejlépe.

“Ani moc ne, protože to není opravené a veškeré poruchy, to mi vždycky kluk opravuje. A nebo si zavolám.”

“S vedle sousedem mám problém, jinak je to v pohodě.”

“Většinou s tím, když lidé nechávají otevřená okna i přes noc, máme krajní byt, tím pádem máme i vlhko v bytě, nedá se to vyvětrat. Můžete dělat, co chcete, to je katastrofa jako s tímhle. No a plus s tím, že tady chodí i cizí lidi.”

Výsledky kontrol budou známy do dvou týdnů a my vás o nich budeme samozřejmě informovat.

Nahlásit chybu
Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 18 780 do 20 540 Kč/měsíc

Detail

Petr Michálek - Autoslužby - Ostrava
Ostrava
od 50 000 do 60 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail