Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zadávání veřejných zakázek zvládají na Jihu na jedničku

  • Ostrava-Jih,

Městský obvod Ostrava-Jih si připsal velký úspěch. Zařadil se mezi nejlepší zadavatele zakázek v zemi a získal tak ocenění Neplejtvák a dobrý zadavatel.

Ekonomové z Univerzity Karlovy v Praze vystavili vysvědčení starostům měst a obcí v Česku. Zajímalo je to, jak hospodárně a férově udělují veřejné zakázky. Městský obvod Ostrava-Jih si vedl skvěle. Mezi všemi obvody a městskými částmi se umístil na první příčce. 

“V minulém týdnu jsme se dozvěděli o našem vítězství mezi všemi částmi a městskými obvody v ČR a také u těch velkých měst, kdyby jsme tam byli źařazeni, tak bysme se umístili na 2.místě.Jsem rád, že i pod našim vedením za poslední 3 roky, se udělalo kus práce. Nastavily se znova pravidla a můžeme být teda vyhlášeni jako nejlepší zadavatel v ČR,” říká Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Opatření se týkala zejména transparentosti, výběru dodavatelů tak, aby nebyli oslovováni neustále ti stejní a v neposlední řadě i nastavení těch kritérií a pozice městského obvodu v zadávacím procesu. 

Využíváme řadu novinek jako je dvouobálková metoda, tzv-ný brazilský styl aukce a hlavně jsme hrdí také na dynamický nákupní systém na opravy bytových fondů, což většinou využívají ministerstva, málokdy města nebo obvody,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

A my samozřejmě gratulujeme.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy