Zadávání veřejných zakázek zvládají na Jihu na jedničku

Městský obvod Ostrava-Jih si připsal velký úspěch. Zařadil se mezi nejlepší zadavatele zakázek v zemi a získal tak ocenění Neplejtvák a dobrý zadavatel.

Ekonomové z Univerzity Karlovy v Praze vystavili vysvědčení starostům měst a obcí v Česku. Zajímalo je to, jak hospodárně a férově udělují veřejné zakázky. Městský obvod Ostrava-Jih si vedl skvěle. Mezi všemi obvody a městskými částmi se umístil na první příčce. 

“V minulém týdnu jsme se dozvěděli o našem vítězství mezi všemi částmi a městskými obvody v ČR a také u těch velkých měst, kdyby jsme tam byli źařazeni, tak bysme se umístili na 2.místě.Jsem rád, že i pod našim vedením za poslední 3 roky, se udělalo kus práce. Nastavily se znova pravidla a můžeme být teda vyhlášeni jako nejlepší zadavatel v ČR,” říká Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

Opatření se týkala zejména transparentosti, výběru dodavatelů tak, aby nebyli oslovováni neustále ti stejní a v neposlední řadě i nastavení těch kritérií a pozice městského obvodu v zadávacím procesu. 

Využíváme řadu novinek jako je dvouobálková metoda, tzv-ný brazilský styl aukce a hlavně jsme hrdí také na dynamický nákupní systém na opravy bytových fondů, což většinou využívají ministerstva, málokdy města nebo obvody,” uvádí Martin Bednář, starosta MOb Ostrava-Jih

A my samozřejmě gratulujeme.
Nejen o Josefovi a Boženě / dramatické pásmo o B. Němcové

16.01. 17:00
Ostrava-Jih, Moravskoslezská vědecká knihovna, Ostrava

Osm žen / premiéra představení

16.01. 18:30
Ostrava-Jih, Divadlo A. Dvořáka, Ostrava

Kecičky a písničky / talkshow Richarda a Karin Krajčo

16.01. 19:00
Ostrava-Mariánské hory, DK Akord, Ostrava

ChacharNet s.r.o.
Ostrava-město
od 106 Kč do 150 Kč

Detail

INVOLVEX TRADE s.r.o.
Ostrava-město
od 17 800 Kč

Detail

HUSA Restaurant s. r. o.
Ostrava-město
od 16 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků