Udržovat travnaté fotbalové hřiště ve vysoké kvalitě je pro kluby náročné. Zvlášť, když na něm každý den trénují desítky hráčů všech věkových kategorií. K zásadnímu kroku po 14 letech musel nyní přistoupit i fotbalový klub TJ Slovan. Po dobu rekonstrukce hřiště se nebude moci vůbec na trávník šlapat. Klub tak musel najít řešení.
Ivan Chocholáček, šéftrenér mládeže: “Proto jsme požádali Datyně, aby nám umožnily pronájem, kde můžeme odehrát tyto utkání těch našich mladších, starších žáků, včetně dorostenců a mužů. Kdežto školička a mladší přípravka zápasy mohou odehrát na našem hřišti umělé trávy.”
Michal Zdražil, hráč: "Rekonstruujeme hřiště a snažíme se, aby bylo kvalitní. Za mě to je dobře, hřiště chátralo, nebylo o něho postaráno, jak by bylo třeba. Myslím, že to je dobře."
David Horniak, hráč: "Na hřišti v Datyních jsme ještě zápas neměli, ale myslím si, že komplikace to není, Je tam skvělé zázemí, kvalitní hřiště. Rekonstrukce našeho hřiště už byla potřeba, takže to bereme jako pozitivní věc."
Nové hřiště s umělou trávou je pro klub záchranou. Čísla totiž hovoří za vše.
Ivan Chocholáček, šéftrenér mládeže: “Co se týče zátěže toho hřiště, když jsme byli na semináři s předsedou bývalým, tak náš dotaz byl, ať nám vysvětlí, proč naše tráva je pořád taková špatná. Neboť někteří lidé, kteří tady chodí, se ptají že všude jsou lepší trávy. Bylo nám řečeno odborníky, tímto výpočtem, který se dělá republikově a je prokazatelný, že naše děti, kterých máme 120 a plus mužská kategorie, tak tráví na tom hřišti více hodin než mohou. My jsme se zeptali, ať nám to vypočítají. Tady na tom našem travnatém hřišti můžeme použít měsíčně 700 hodin a nám vycházelo 1350. My tím, že máme umělou trávu, tak se budeme snažit tu zátěž zmírnit tím, že budou většinou trénovat na umělé trávě.”
Fotbalisté by se mohli na své domácí hřiště vrátit zřejmě na konci května.