Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Díry a záplaty budou minulostí. Jižní město získalo dotaci na rekonstrukci ulice Dr. Lukášové

V Ostravě-Jihu roste do krásy sídliště Hrabůvka. Ta odstartovala loni rekonstrukcí náměstí Ostrava-Jih a pokračuje revitalizací prostoru před Savarinem. A opravy se už brzy dočká i ulice Dr. Lukášové.

Radnici Ostravy-Jihu se podařilo získat dotaci ze Státního fondu rozvoje bydlení ve výši 6 milionů korun na rekonstrukci ulice Dr. Lukášové v Hrabůvce. Opraven bude nejen její povrch, ale také nájezdy k obchodnímu centru Železňák a zlegalizují se parkovací místa.  

“Rekonstrukce této ulice dr.Lukášové naváže na již opravené náměstí Ostrava.Jih, které se nachází tady na Horní ulici a kde začne fungovat od června tohoto roku i první infocentrum na Jihu,” říká Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih

“V rámci rekonstrukce této ulice dojde k přeměně celého prostoru, bude doplněna o vhodnou zeleň, vznikne tady 79 parkovacích míst a celé to proběhne tak, aby ten prostor navázal na již provedené opravy jednak parkoviště, které je za poliklinikou a jednak samozřejmě náměstí Ostravy-Jihu. Celou akci bychom chtěli zahájit v průběhu příštího roku s tím, že během příštího roku by tato akce měla i skončit,” uvádí Jan Dohnal, Místostarosta MOb Ostrava-Jih

V rámci nových parkovacím míst vzniknou i 4 místa pro vozíčkáře a to co nejblíž poliklinice. Celkové náklady na rekonstrukci si vyžádají zhruba 17 milionů korun. Zbývající podíl, který je nad rámec dotace ponese městský obvod spolu se statutárním městem Ostrava. Půjde o 11 milionů korun.
Tři vykřičníky / folkový koncert

06.08. 18:00
Ostrava-Centrum, DK Akord, Ostrava

Letní kino v DOV: 3bobule

06.08. 21:30
Ostrava-Mariánské hory, Bolt Tower, DOV, Ostrava

FAJNA RODINA SPOLU / akce pro rodiny v Bělském lese

16.08. 14:00
Ostrava-Centrum, Bělský les - Ostrava

GELIUS s.r.o. Ostrava
Ostrava
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

JSP, s.r.o. - Morava
Ostrava
od 30 000 do 36 000 Kč/měsíc

Detail

VÁHOSTAV - CZ, organizační složka - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků