Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mikuláš je prvním Ostravanem roku 2021. Dostal zlatý řetízek s přívěskem Kozoroha

Vedení radnice Ostravy-Jihu obdarovalo první miminko letošního roku. Malý Mikulášek se narodil na Nový rok 12 minut po půlnoci a stal se tak nejen prvním občánkem Ostravy-Jihu, ale také celé Ostravy.

Prvním miminkem Ostravy roku 2021 je kluk jako buk. Jmenuje se Mikuláš, váží přes 4 kila, na svět přišel na Nový rok 12 minut po půlnoci ve vítkovické nemocnici a má se čile k světu.

Václav Šindelář, otec Mikuláška: “My máme všechny tři syny velké, takže nás to ani nepřekvapilo, že váží 4 kila 170 gramů a měří 55 cm. Takže paní sestřičky byly samy překvapené, jak je veliký, ale jsou hlavně zdraví, takže máme obrovskou radost. Už jsme si ho přivezli dneska domů, tak už se můžeme s ním pokochat.”

Na Mikuláška doma čekali i jeho dva bráškové, 11letý Vašek a 7letý Zdeněk a moc se na něj těšili.

Václav Šindelář, otec Mikuláška: “Ti jsou nadšeni. Ale ještě neví, co je čeká. Noční buzení, kravál, křik, takže zatím jsou nadšeni.”

První občánek roku se každoročně těší velké pozornosti a dostává dárky ze všech stran. Většinou přímo v porodnici. Letos to kvůli pandemii koronaviru bohužel nebylo možné. Dárky se tak předávaly na jiných místech.

Dagmar Hrabovská, místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Já mám obrovskou radost, že jsem mohla přivítat tady na radnici tatínka a předat mu takovou malou pozornost právě pro Mikuláška, kterou je zlatý přívěsek a samozřejmě knihu Naše děťátko a další drobnosti. Já za sebe mohu Mikuláškovi popřát hodně štěstí, hodně zdraví a zejména milující rodiče a milující sourozence.”

Na Jihu je tradicí i vítání občánků. Rodiče novorozených dětí jsou na tuto slavnostní akci, která za normálních okolností probíhá jednou měsíčně, zváni písemnou pozvánkou. Momentálně je pozastavena kvůli opatřením spojených s pandemií koronaviru.

Nahlásit chybu


K tématu