Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Ostravě-Jihu můžete nově třídit i použitý olej z domácností

Také městský obvod Ostrava-Jih se zapojil do pilotního projektu ostravského magistrátu. Jedná se o sběr jedlých olejů. Ty můžete nově v pet lahvích vhazovat do nových kontejnerů určených právě pro ně.

V Ostravě-Jihu se nově objevily kontejnery na použitý olej z domácností. Celkem jich je v této nejlidnatější části Ostravy umístěno 106 a vkládat do nich můžete nejen různé druhy olejů, ale také použité máslo nebo sádlo. Najdete je mimo jiné v ulicích Edisonova, Provaznická, Sámova, nebo Dvouletky.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Lidé najdou veškeré informace k třídění a k postupu na stránkách webu třídím olej.cz. Pracovníci společnosti Trafin Oil budou vyvážet tyto popelnice jedenkrát měsíčně. Jsme samozřejmě rádi, že lidé přistupují zodpovědně k třídění a že opravdu třídí tak, jak se má.”
Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: “Na jednoho obyvatele ČR spadá 1,3 litry oleje za rok a když to přepočítáme na Ostravu, je to až 400 tun. Nicméně v současné době je možnost odkládat ty oleje na sběrné dvory. Je pravda, že mnozí z nich to nevyužívají a proto jsme si říkali, že přijdeme blíž k těm lidem a přistavíme právě ty speciální popelnice.”

Popelnice na jedlé oleje poznáte velmi jednoduše. Od všech ostatních se totiž barevně liší. Jsou černé s jasně oranžovým víkem, ve kterém je otvor na pet lahev.

Marcela Skokanová, marketing a komunikace, Trafin Oil: “U nás ve firmě si potom olej zpracujeme tak, že ho vyčistíme od všech nečistot, od vody, znova ho zrecyklujeme a používá se dále v průmyslu, nemusíte se bát, že byste ho koupili dál v obchodě, že je přečištěný, ale používá se dále v průmyslu jako přísada do biopaliv.”

Popelnice se budou vyvážet nejen jednou za měsíc, ale také na zavolání.

Marcela Skokanová, marketing a komunikace, Trafin Oil: “Stejně tak je na každé popelnici na štítku bezplatná linka, na kterou když buď kolemjdoucí občan zavolá, nebo nějací zaměstnanci technických služeb zavolají a řeknou, že popelnice je plná, tak jsme schopni do dne, do dvou, popelnici vyvézt.”

Umístění popelnic najdete na stránkách městského obvodu a www.tridimolej.cz.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail