Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Polštáře, zářivky, sklo. Do odpadkových košů v Ostravě-Jihu lidé vhazují kde co

Technické služby Ostrava-Jih mají nově na starost odpadkové koše v celém obvodu. Dosud jezdily jen po jeho polovině. Druhou měla pod palcem externí firma. Denně tak najedou o zhruba 60 km více.

Technické služby Ostrava-Jih od nového roku zajišťují vývoz odpadkových košů v celém obvodu. Jedná se zhruba o 570 odpadkových košů. V rámci této činnosti měsíčně vyvezou asi 8 tun odpadu.

Jaroslav Plaček, ředitel TS Ostrava-Jih: “Činnost je realizovaná dvěma vozidly. Jedno vozidlo je v majetku organizace, druhé vozidlo je vypůjčené. V rámci této činnosti je v současné době pořizováno druhé vozidlo.”

Aktuálně tak po obvodu jezdí dva týmy 8 hodin denně. Práce to vůbec není jednoduchá. Zaměstnanci se nestarají jen o koše, ale i o nepořádek kolem nich.

Petra Čadová, řidička: “Když je to plné, tak neujdou kousek dál. Hodí to raději na zem, abysme to museli sbírat.”

Nejvíce pohozených odpadků mimo koše je na Dubině a v parcích po celém obvodu.

Petra Čadová, řidička: “Bývá to hodně u obchodů, hlavně na Dubině. Tak tam je nejvíc lidí asi tam bydlí a tam bývá tedy největší nepořádek. Potom v těch parcích, protože tam chodí bezdomovci. Ti tam zase nechávají flašky od vína a podobně.”

Do odpadkových košů rozhodně nepatří odpady u domácnosti. Ty byste měli vhazovat do plastových kontejnerů společnosti OZO Ostrava.

Petra Čadová, řidička: “Lidi jsou hrozně nepořádní. Do těch malých košů cpou pytle s odpadem z domu. Našli jsme tam zářivky, spacáky, polštáře, dokonce i sklo.”

Technické služby se setkávají také s vandaly, kteří odpadkové koše ničí.

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail