Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do tříkrálové sbírky už můžete přispívat jen online. Skončí na konci dubna

  • Ostrava-Jih,

Letošní tříkrálová sbírka se bohužel musela obejít bez koledníků. Ti kvůli pandemii koronaviru nemohli vyrazit do ulic a s pokladničkami navštívit jednotlivé domácnosti. I přesto zaznamenala úspěch. V celém MS kraji se dosud vybralo bezmála 11 a půl milionů korun.

Jen v Ostravě se v rámci tříkrálové sbírky podařilo vybrat bezmála milion 400 tisíc korun, a to stále ještě neskončila. Do online pokladničky budete moci přispívat až do konce dubna.

Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: “Já jsem moc vděčný a Charita Ostrava a lidé, kterým ty peníze budou sloužit za podporu ze strany těch dárců, protože opravdu neočekávali jsme tak vysoký příjem.”

Další peníze se podařilo vybrat díky stacionárním pokladničkám, které byly rozmístěny na veřejně přístupných místech jako jsou kostely, obchody a lékárny. Pár jich bylo i na poštách. Celkem jich bylo po Ostravě a okolních obcích rozmístěno 130.. Ty už byly rozpečetěny a příspěvky sečteny.

Veronika Curylová, koordinátorka sbírky v Ostravě: “V rámci těch pokladniček se vybrala krásná částka. Přes 800 tisíc korun. S tou částkou jsme ani nepočítali, takže z toho máme obrovskou radost, že dárci, kteří nemohli, nebo nechtěli přispět online, tak si tu pokladničku našli. Měli jsme celý seznam uvedený na našich webových stránkách na fb, takže kdo chtěl, tak si našel tu nějakou pokladničku, kde je umístěná.”

Peníze ze sbírky poputují mimo jiné na provoz mobilního hospice svatého Kryštofa, který působí v Ostravě-Výškovicích a zajišťuje pomoc lidem v terminální části života v jejich domovech.

Vladimíra Berousková, vedoucí střediska, vrchní sestra, Charitní středisko sv. Krštofa: “Máme vlastně péči 24/7, to znamená 24 hodin denně 7 dní v týdnu, pacienti a jejich rodiny mají tak zvané pohotovostní číslo, kde můžou kdykoli si zavolat o radu, nebo pomoc. Být doma ve svém bytečku ve svém domě, kde jsou na to zvyklí a držet za ruku svoji manželku, svoji dceru, nebo bratra podle toho, kde se o něj stará, je to nejlepší, co může být.”

Část prostředků využije i Charita svatého Alexandra, se kterou Charita tříkrálovou sbírku v Ostravě realizuje . Konkrétně peníze půjdou na chráněné dílny. Další peníze poputují do charitního domu svatého Václava, což je domov pro seniory, kde se letos bude kompletně obnovovat vybavení kuchyně

Martin Pražák, ředitel Charity Ostrava: “Původně jsme z tříkrálové sbírky chtěli financovat ještě parkoviště tady u hospice svatého Lukáše, nicméně vzhledem k tomu, že ty prostředky budou nižší než jsme očekávali v tom předcházejícím roce, tak pravděpodobně tady provedeme pouze projektovou dokumentaci.”

Peníze by měly jít i na dofinancování rekonstrukce nízkoprahového denního centra Charitního domu sv. Benedikta Labre. Více o tom, jak můžete přispívat se dozvíte na webu tříkrálová sbírka.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy