Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Méně hluku a lepší komfort. Cestující v Ostravě se dočkají další zmodernizované tramvajové tratě

  • Ostrava-Jih,

V Ostravě-Jihu prochází modernizací další tramvajová trať. A to na ulici Pavlovova v úseku mezi křižovatkou s ulicí Rodimcevova a zastávkou Kpt. Vajdy. Modernizace už dočkaly i tramvajové trati na ulici Plzeňská u Kotvy a na ulici Dr. Martínka v Hrabůvce.

Na ulici Pavlovova v Ostravě-Jihu začala modernizace tramvajové trati, která cestujícím po dokončení nabídne mnohem větší komfort a bezpečí. Navíc tím, že se modernizace podařila časově zkoordinovat s dalšími stavbami, tak se lidé v okolí zároveň dočkají i nově navazující cyklotrasy nebo nově vybavené křižovatky.

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: “Na místě dojde ke změně konstrukce tramvajové trati z klasického kolejového roštu na systém pevné jízdní dráhy. Ta sebou přinese snížení hluku a také vibrací od projíždějících tramvají.”

Systém pevné jízdní dráhy je výhodný i ekonomicky, má delší životnost a nevyžaduje tak častou údržbu. Součástí modernizace je i rekonstrukce nástupišť tramvajové zastávky Rodimcevova, která cestujícím přinese mnohem větší bezpečnost. Vybudovány na ni budou bezbariérové přístupy, zábradlí a kamerový systém. Lidé se dočkají i přístřešků, laviček a odpadkových košů.

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: “Stavební práce sebou přinášejí dočasnou silniční uzavírku a také navazující výluku tramvajového provozu. Bude zajištěna samozřejmě náhradní autobusová doprava.”

Objízdné trasy pro automobilovou dopravu vedou po ulicích Rudná a Čujkovova.

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: “Věříme, že i přes dočasná omezení modernizaci nejen cestující, ale také obyvatelé Ostravy-Jihu ocení. Bude jim dlouho sloužit.”
Anketa: cestující: “Určitě je to lepší, když to bude méně hlučné.”
“Jsem šťastná, že se to rekonstruuje, že to bude hezčí tady asi.”
“Hlavně to tu nebude tak hlučné, jak bývá.”
Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: “Kompletní modernizace včetně přidružených oprav tramvajové trati na ulici Pavlovova vyjde celkově zhruba na 105 milionů korun a je financována z operačního programu Doprava EU a také z vlastních zdrojů Dopravního podniku Ostrava.”

Modernizace celé trati by měla skončit už 10. června letošního roku. Projekt spadá do dlouhodobého plánu modernizace tramvajových tratí na území města Ostravy, například tratí na ulici Výškovické, Hlučínské, nebo Opavské, které mají být realizovány do roku 2022.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy