Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejlepší výsledek za 50 let. Studenti Gymnázia Fr. Hajdy perlili na Dějepisné olympiádě

Také školy z Ostravy-Jihu se letos zapojily do tradiční dějepisné olympiády, která je určena všem zájemcům o historii, Letos je provedla Labyrintem barokního světa. Největší úspěch zaznamenalo Gymnázium Františka Hajdy.

Gymnázium Františka Hajdy z Ostravy-Hrabůvky si připsalo velký úspěch. Jeden ze studentů se s přehledem probojoval až do celostátního kola dějepisné olympiády. Další skončil v krajském kole na třetím místě. Jde o nejlepší výsledek gymnázia v historii této soutěže.

Martin Brychta, učitel dějepisu, Gymnázium Fr. Hajdy: “Je to 50. ročník dějepisné olympiády a co se týče našeho Gymnázia Ostrava-Hrabůvka, tak je to asi největší úspěch, který jsme zaznamenali. A to je postup do celostátního kola. Aspoň já si nepamatuju, že by naši studenti někdy až tak daleko se dostali. Takže obrovský úspěch, obrovská práce studentů, která za tím stojí. Nadšení, které ti studenti pro ten dějepis mají.”

Ve všech kolech řeší soutěžící zadané úkoly samostatně. Mají na to 90 minut. V průběhu všech kol soutěže se nesmí používat žádné studijní materiály ani mobilní telefon. Na soutěž, která probíhala online, se studenti pečlivě připravovali.

Martin Brychta, učitel dějepisu, Gymnázium Fr. Hajdy: “Určitě mám z toho úspěchu obrovskou radost. Samozřejmě my jsme spolu mnohokrát konzultovali, dělali jsme spolu přípravy. Pracovali jsme i s vysokoškolskými skripty. Protože skutečně ta olympiáda, ty otázky jsou velice těžké. Bývají zde otázky nejen z klasických politických dějin, ale jsou zde sociální dějiny, kulturní dějiny, dějiny každodennosti a tak dál.”

Úspěch studentů ocenilo i vedení radnice, které jim poděkovalo a odměnilo je věcnými dárky.

Hana Vojkůvková, studentka, Gymnázium Fr. Hajdy: “Tak to určitě radost mám. Do celostátního kola se podíváme, těším se, jak to bude vypadat, jaké ty úkoly budou další. Mi to nepřipadalo, že by to bylo těžké ty úkoly. Bylo to docela, na to, co jsem se připravovala, tak bylo v pořádku a bavilo mě to i vyplňovat, takže dobré to bylo za mě. Já jsem si získávala už nějak měsíc asi předtím tu literaturu doporučenou, která k tomu byla určena a potom nějak 14 dnů asi předtím jsem se intenzivněji už na to začala připravovat.”

Zatímco Hanka ve své kategorii v krajském kole zvítězila, Michal obsadil třetí místo a zatím tak není jasné, jestli jeho výsledek bude na postup do celostátního kola stačit.

Michal Dušenka, student, Gymnázium Fr. Hajdy: “Mám rozhodně velkou radost, i když třetí místo není první místo, ale určitě je to pro mě obrovský úspěch. Nejintenzivněji jsem se připravoval ten poslední týden, dva. Předtím jsem skoro ani pořádně nespal. Zatím ještě údajně ještě nejsou známy přesné údaje, ale vzhledem k tomu, že ještě nikdy jsem se takto daleko nedostal, tak určitě se hodně těším a jsem z toho taky trochu nervózní. Doufám, že dokážu předvést co nejlepší výkon. Určitě tomu budu věnovat více času.”

Celostátní kolo dějepisné olympiády se uskuteční koncem května a my držíme palce, ať to dobře dopadne.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy