Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Více než půl milionů korun poslali lidé rodinám, kterým zničil byty výbuch varny drog v Hrabůvce

  • Ostrava-Jih,

Více než půl milionů korun poslali lidé na pomoc obyvatelům bytového domu v Provaznické ulici v Hrabůvce. Ti museli koncem února opustit své domovy poté, co v jednom z bytů vybuchla varna drog. Jeden člověk byl zraněn a asi 40 lidí bylo evakuováno.

Tři měsíce probíhala veřejná sbírka pro nájemníky domu v Provaznické ulici v Hrabůvce. 24. února tam explodoval jeden z bytů, ve kterém dva muži vařili pervitin. Výbuch narušil statiku domu a následný požár poškodil dalších několik bytů a také auta v okolí.

Anketa: obyvatelé okolních domů: “Někdo asi něco zadrbal, že. Všichni psali na facebooku, že už se o tom vědělo, tak já nevím, jestli na to někdo čekal, co se stane.”
“To je běžné tady. Když se podíváte, tak to máte skoro v každém baráku něco takového a je jen otázka, kdy to bouchne.”
Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Na transparentním účtu pro Provaznická 76 se vybralo 566 tisíc korun, které jsou rozděleny mezi jednotlivé nájemníky. Pochopitelně bez nájemníka, kde došlo k výbuchu. Jsem rád, že naši občané jsou ochotni pomoci lidem, kteří jsou v nouzi.”

Sbírka nebyla účelová, lidé si tak za tyto peníze mohou pořídit cokoli, co jim aktuálně chybí. Všichni jsou stále ještě v náhradním ubytování, které jim zajistila radnice Ostravy-Jihu.

Martin Bednář (ANO), starosta MOb Ostrava-Jih: “Ten dům je stále ještě neobyvatelný. Stále se posuzuje náročnost vlastně předělání daného bytu do původního stavu, respektive do stavu, který je obyvatelný.”

Krátce po výbuchu policie obvinila 48 letého majitele bytu a začátkem května i samotného vařiče drogy, 37 letého muže z Ostravy, kterého výbuch těžce zranil.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Obviněný muž se komisaři do výslechu k vytýkané činnosti doznal a svého jednání litoval."

Oběma hrozí až 10 let vězení.

Nahlásit chybu


K tématu
VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

BTC servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail